Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μεταπτυχιακό στο εξωτερικό για ηλεκτρολόγο μηχανικό


andreamk

Recommended Posts

Χαίρετε!! Τελείωνω την σχολή  μου λογικά άμεσα και σκέφτομαι για μεταπτυχιακό στην Ευρώπη και την μετέπειτα εγκατάσταση μου εκεί για δουλειά. Υπάρχει σκέψη για Σουηδία και ΚΤΗ. Ποιά η γνώμη σας γ αυτό? Ποιά ακριβώς τα κριτήρια εισαγωγής? Και το επάγγελμα μετα στη Σουηδία έχει προοπτικές για κάποιον ξένο? Υπάρχουν δουλειές?

Link to comment
Share on other sites

Καλως να αποφοιτησεις, πληροφοριες για ΚΤΗ

https://www.kth.se/en

 

δες τι χρειαζεται για πτυχιο

 

Θες το νημα εδω αναφερομαστε συνηθως για αγορες στο εξωτερικο, κανεις δεν μπορει να σου πει ναι ή οχι θα βρεις. Ολα εξαρτιωνται απο το τι ειδικοτητα εχεις

 

Συμβουλη, πριν ξεκινησεις τιποτα, τελειωνε απο φανταρος 

 

Καλη αρχη να εχεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Πιστεύετε ενα μεταπτυχιακό πάνω στην electric power engineering είναι περιττό? Απο την άποψη οτι τα 2 τελευταία χρόνια στην σχολή πήρα τομέα ενέργειας? Και βλέπω πολλά κοινά μαθήματα.. Επίσης με βαθμό λίγο κάτω απο 6.5 υπάρχουν ελπίδες εισόδου σε κάποιο καλό πανεπιστήμιο? Συγκεκριμένα στο kth?

Link to comment
Share on other sites

Ο βαθμος εισοδου, παιζει ορισμενο ρολο, οχι ομως τον απολυτο. 

 

Εξω ειναι γνωστο οτι πολλες φορες μεταξυ συστηματων υπαρχουν διαφορες. Το κυριο λογω θα τον παιξει το motivation letter, δλδ ο λογος που θες να κανει το MSc κ πως θα σε βοηθησει βαση προσοντων.

Link to comment
Share on other sites

Ο βαθμος εισοδου, παιζει ορισμενο ρολο, οχι ομως τον απολυτο. 

 

Εξω ειναι γνωστο οτι πολλες φορες μεταξυ συστηματων υπαρχουν διαφορες. Το κυριο λογω θα τον παιξει το motivation letter, δλδ ο λογος που θες να κανει το MSc κ πως θα σε βοηθησει βαση προσοντων.

Ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια. Κάτι τελευταίο. Αν θέλω να επιλέξω μεταπτυχιακό electric power engineering ή κάτι πάνω σε vehicle engineering τι είδους πρακτική με παραδείγματα κάποιες εταιρείες θα μπορούσα να κάνω ωστε να μπώ καλύτερα στο νόημα πριν το μεταπτυχιακό και να έχω και περισσότερες πιθανότητες επιλογής μου απο το πανεπιστήμιο εφόσον θα έχω έστω μια ελάχιστη προυπηρεσία?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το γνωριζω, αλλα εντος του M.Sc. θα εχετε την ευκαιρια να γνωρισετς πολλες εταιριες (θα ερθουν gia rectruitment συνη8ως) 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.