Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βεβαίωση από δασαρχείο


Evva

Recommended Posts

Απο ποτε το δασαρχειο δουλευει με ΕΓΣΑ;Στην περιοχη μου μονο ΗΑΤΤ ζητανε.Οχι μονο στο πινακακι με τις συντ των κορυφων.Ολο το σχεδιο σε ΗΑΤΤ.
Δε ξέρω.. τι να σου πω αυτό μου έχει ζητηθεί και το εφαρμόζω μέχρι και σήμερα.Ίσως όμως να είναι και οι δύο εκδοχές αποδεκτές οπότε και εξαρτάται από την εκάστοτε υπηρεσία τι καθοδήγηση δίνει..
Link to comment
Share on other sites

Εvva σε ποια περιοχή δουλεύεις ? Πάντως οι χρόνοι απόκρισης των δασαρχείων δεν είναι παντού όπως αναφέρονται . Για παράδειγμα : δασαρχείο Πεντέλης που για πολλές περιοχές δεν υπάρχει καν υπάλληλος οπότε και η αίτησή σου έχει τυπικό χαρακτήρα ...:P:p;)

Link to comment
Share on other sites

τα δασαρχεία ζητάνε εγσα πλέον για να κάνουν "αυτοψία" με gps χειρός.

 

@zavi.

όχι μόνο βέβηλος αλλά και συνειδητοποιημένος βέβηλος.

θα τους ξετίναζα σου λέω.

Link to comment
Share on other sites

δασαρχειο χαλκίδας 6 μήνες και έλεγχος με μονόσυχνο. Αλήθεια με ποιά αρμοδιότητα αποφαίνονται για τα όρια του γηπέδου????

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα να έχω τις τιμές του zavi αλλά ....

Τέλος πάντων η τιμή εξαρτάται και ποιόν έχεις απέναντί σου... άλλο είναι να έχεις μια πολυεθνική και άλλο έναν ιδιοκτήτη ο οποίος έτυχε να έχει κληρονομήσει μια έκταση και άλλο έναν ευκατάστατο... Πάντως για 100 στρ μόνο όρια μια καλή τιμή (για καθαρή έκταση) είναι γύρω στα 5000ευρω (μέση τιμή). Αν θέλει και ισοϋψεις >>>

Δε βλέπω κανένα λόγο να κάνουμε κάτι ευτελέστερο για αντικείμενο τόσο υπερτιμημένο (γή), για λιγότερα...

 

Επίσης .... στα συνημμένα αποσπάσματα.... προσθέσθε ΚΑΙ ΟΡΘΟΦΩΤΟ από το Υπ. Αγρ. Ανάπτυξης... κόστος 102 ευρώ!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά θα με τρελάνετε.........ΔΙΚΕΣ μου είναι οι τιμολογήσεις?????????

 

Έγραψα τί βγαίνει από το Π.Δ.............

 

Δηλαδή περιμένετε στ' αλήθεια να αρχίσουμε να γράφουμε όλοι εδώ μέσα τιμές πιάτσας?????????????

 

Λογική σκέψη δεν υπάρχει καθόλου????????????

 

Αν είναι έτσι,να κάνουμε και skroutz.michanikos.gr να δούμε και ποιος χτυπάει τα 100 στρέμματα για ένα πακέτο τσιγάρα.......ή μήπως νομίζετε ότι δεν είναι διαδεδομένο το φόρουμ σε ιδιώτες??????????

 

Σκεφτείτε λίγο τί ρωτάτε κάθε φορά..........

 

Ήμαρτον.........

 

ΛΟΙΠΟΝ,για όποιον ιδιώτη βλέπει αυτό το θέμα,να γνωρίζει ότι η ΕΛΑΧΙΣΤΗ νόμιμη κατοχυρωμένη αμοιβή μηχανικού για τοπογραφικό 100 στρεμμάτων είναι 12.000 ευρώ ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ χωρίς το ΦΠΑ.

 

Ούτε cent λιγότερο.Αυτά ορίζει ο ΝΟΜΟΣ.Το τί λέει η πιάτσα,ας πάτε στην πιάτσα να το μάθετε.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΣΑΙ ............ Α Π Α Ι Χ Τ Ο Σ !!!!!

 

Συνάδελφοι...... ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΖΑVI ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΩ.

Μάλλον θα πρέπει όλοι να συνταχθούμε με τα αναφερόμενα στο ανωτέρω post του φιλτατότατου zavi.

 

Αναθεωρώ και λέω ότι θα ζήταγα >12000 ευρώ!!!!!!!!!!

Κι ας με κοίταγαν σαν Ε.Τ. (Εxtra Terrestrial)

E.T GRTOPO

 

Άκου skroutz.michanikos.gr................ καταπληκτική ατάκα,.....ότι καλύτερο, πνευματώδες, χιουμοριστικό και καταδεικτικό έχω διαβάσει στο φόρουμ ποτέ!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τί άλλο να συζητήσουμε στο θέμα?

 

Τις προδιαγραφές τις είπαμε

 

Την εξάρτηση την είπαμε-δεν την ξαναπιάνω γιατί εξ΄ αιτίας της έφαγα κόκκινη την προηγούμενη φορά :)

 

Τα δικαιολογητικά τα είπαμε

 

Την αμοιβή-αυτή και αν την είπαμε.......:)

 

ΤΕΛΟΣ

 

Με τιμή

[email protected]

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.