Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληρωμή ΤΣΜΕΔΕ μέσω e-banking


alkis21

Recommended Posts

H Alpha Bank δίνει δικαίωμα πληρωμής την ίδια μέρα (από 7 π.μ. μέχρι 4 μ.μ.) με μεταφορά στον λογαριασμό GR8301100400000004054611464 της Εθνικής Τράπεζας.

 

Προσοχή: για να ισχύσει η εντολή πρέπει να συμβαίνουν 3 πράγματα.

1. Τα έξοδα να βαρύνουν τον εντολέα, το ποσό είναι 4 ευρώ, ώστε στον λογαριασμό του ΤΣΜΕΔΕ να φανεί το ποσό πληρωμής που αναφέρεται στο ειδοποιητήριο με ακρίβεια δεκαδικού.

2. Το ονοματεπώνυμο του δικαιούχου να αναφέρει το εξής: ΤΣΜΕΔΕ/ΕΤΑΑ

3. Η αιτιολογία προς τον δικαιούχο να είναι ο αριθμός του ειδοποιητηρίου (σε εμένα και νομίζω σε όλους 9 αριθμοί, τους γράφουμε χωρίς κενό πριν τον τελευταίο αριθμό)

Edited by dp_arch
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Σε πληρωμή των αναδρομικών ΤΣΜΕΔΕ μέσω ΕΤΕ e-banking δεν μου αναγνωρίζει των αριθμό ειδοποιητηρίου ... έχει τύχει σε κανέναν ????

 

Δοκίμασα τα πάντα και επίσης με άλλο αριθμό που δοκίμασα λειτουργεί κανονικά !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις παραλείψει το τελευταίο ψηφίο του αριθμό το οποίο έχει κενό από τα υπόλοιπα ψηφία; Πρέπει να εισάγεις όλα τα ψηφία χωρίς κανένα κενό.

 

Επιπλέον δες ότι κάθε ένα από τα δυο αναδρομικά έχει και διαφορετικό αριθμό. Μήπως εκ παραδρομής εισάγεις τον ίδιο αριθμό σε ήδη εξοφληθέν ειδοποιητήριο;

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Σε πληρωμή των αναδρομικών ΤΣΜΕΔΕ μέσω ΕΤΕ e-banking δεν μου αναγνωρίζει των αριθμό ειδοποιητηρίου ... έχει τύχει σε κανέναν ????

 

Δοκίμασα τα πάντα και επίσης με άλλο αριθμό που δοκίμασα λειτουργεί κανονικά !!!!

Ομοίως και σε μένα, μήπως έχεις κανένα νεότερο??

Link to comment
Share on other sites

Δικιμάσετε και στην Αττικής τηλεφωνικά ?

 

Αν τους πάρετε τηλέφωνο (σε οποιοδήποτε υποκατάστημα) και τους δώσετε τον ΑΜ ΤΕΕ θα σας που τι εκκρεμότητες βλέπουν, μετά πείτε τους να σας επιβεβαιώσουν αν κάποια από τις εκκρεμότητες που βλέπουν (αν βλέπουν) ταυτίζονται με τον αριθμό του ειδοποιητηρίου που θέλετε.

Τουλάχιστον έτσι θα αποκλείσετε το ενδεχόμενο να είναι το πρόβλημα της ΕΤΕ.

 

Μου έχει τύχει ανάλογη περίπτωση να μην το βλέπω εγώ στο ebanking αλλά στην τράπεζα, τηλεφωνικά αλλά και στον γκισέ, να το βλέπουν κανονικά. Χωρίς να το έχω επιβεβαιώσει πιθανόν να "παίζει" όταν περάσει η αρχική-αρχική καταληκτική ημερομηνία να μην εμφανίζονται στο ebanking και να μπορείτε μόνο στον γκισέ ή με μετρητά (οπότε θα έχει και μεγαλύτερη προμήθεια) ή με μεταφορά από τον τραπεζικό λογαριασμό. Και πάλι για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος.

Στην περίπτωση των μετρητών για να αποφευχθεί η επιπλέον χρέωση, αν τα καταθέσετε στον λογαριασμό σας και από εκεί να γίνει η κίνηση να έχει λιγότερη χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

H σειρά είναι "θέλω να πληρώσω"--->Οργανισμός--->Ασφαλιστικά ταμεία---->ΕΤΑΑ ΤΣΜΕΔΕ Εισφορές Ελ. Επαγγελματιών. Ο κωδικός είναι ο αριθμός ειδοποιητηρίου χωρίς καθόλου κενό.

Edited by Pavlos33
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To βρήκα ναι,

δεν ειναι απλη μεταφορα ποσού στο λογαριασμό που λένε στην αναφορά αυτή;

http://www.tsmede.gr/Portals/0/Anakoinoseis/%CE%A4%CE%A1%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%99%20%CE%A0%CE%9B%CE%97%CE%A1%CE%A9%CE%9C%CE%97%CE%A3%20%CE%91%CE%A3%CE%A6%CE%91%CE%9B%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%A9%CE%9D%20%CE%95%CE%99%CE%A3%CE%A6%CE%9F%CE%A1%CE%A9%CE%9D_04_2016.pdf

 

 

Το δέχεται το σύστημα αν παω να πληρωσω στις 05/02 το ειδοποιητηριο που ληγει στις 31/01;

 

 

 

edit από την εξυπηρετηση ττης ΕΤΕ μου είπαν και οι δύο τρόποι ισχύουν. Ωστόσο δεν ήξερε αν θα το δεχτει το σύστημα αν είναι εκτός ημερομηνιας πληρωμής

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

συνάντησα το ίδιο πρόβλημα. Δεν μπορούσα να κάνω πληρωμή ούτε σε ταμείο ΕΤΕ αλλά ούτε και στο ebanking όπου δεν τα κατάφερα να κάνω τη συναλλαγή με κανέναν από τους 2 τρόπους. Τελικά κατάφερα να πληρώσω το ειδοποιητήριο σε κατάστημα της Τράπεζας Αττικής.

Link to comment
Share on other sites

...το 'πα εγώ έμμεσα στο #25 ... η τράπεζα Αττικής είναι η τράπεζα των μηχανικών...

το πιο πιθανό να έχεις και προσαυξήσεις που και πάλι το πιο πιθανό είναι να εμφανισθεί ροζ το επόμενο ειδοποιητήριο ... καλό θα ήταν σε κάθε περίπτωση να το διευκρινίσεις για να μην έχεις στο μέλλον θέματα ... από προσαυξήσεις που αν δεν εμφανισθούν πουθενά ... θα τρέχουν όμως με τόκο ...

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.