Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μηχανικος ΤΕΙ ποιο Μεταπτυχιακο?


keravnos

Recommended Posts

Καλησπερα,

Ειμαι μηχανολογος μηχανικος απο τει ,θελω να κανω καποιο μεταπτυχιακο σε οποιοδηποτε τομεα.

Ποιον τομεα λετε να ακολουθησω?

Κοιταζω τα μεταπτυχιακα του Τει αθηνας στο Ακτινολογικο τομεα αλλα και παλι παιρνουν και απο ΙΕΚ στα διαγνωστικα και δεν εχει επαγγελματικα δικαιωματα.

Τι θα προτεινατε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ειμαι μηχανολογος μηχανικος απο τει ,θελω να κανω καποιο μεταπτυχιακο σε οποιοδηποτε τομεα.

Ποιον τομεα λετε να ακολουθησω?

Κοιταζω τα μεταπτυχιακα του Τει αθηνας στο Ακτινολογικο τομεα αλλα και παλι παιρνουν και απο ΙΕΚ στα διαγνωστικα και δεν εχει επαγγελματικα δικαιωματα.

Τι θα προτεινατε?

 

Τί σχέση έχεις εσύ με την ακτινολογία; Αυτό το μεταπτυχιακό που κοιτάς αφορά τους αποφοίτους του τμήματος Ακτινολογίας και ακτινοθεραπείας

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κατι που να εχει ζητηση σαν μεταπτυχιακο.Γενικα μπορουμε να μπουμε σε αυτα του τει αθηνας  αποτι διαβασα στο φεκ

 

Το μονο που βλεπω σαν μηχανικος καθαροαιμος ειναι οτι δεν εχει τιποτα ζητηση ακομα

Edited by keravnos
Link to comment
Share on other sites

Τα μεταπτυχιακά του ΤΕΙ Αθήνας είναι εδω

 

http://www.teiath.gr/articles.php?id=53816&lang=el

 

Δεν ξέρω που το βρήκες το μεταπτυχιακό στην Ακτινολογία

Link to comment
Share on other sites

Θα φτιαχτει το φεβρουαριο αυτο το μεταπτυχιακο εχω μιλησει με το τει Αθηνας.Εχετε κανενα αλλο να προτεινετε καθοτι οπως ειπα οι διαγνωστικες κλινικες παιρνουνε πιο συχνα ατομα απο ΙΕΚ και δεν αξιζει και τοσο...

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν πας ΙΕΚ ακτινολογίας; Πιο πολλές πιθανότητες έχεις λοιπόν

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γνώμη μου είναι μην επιλέξεις μεταπτυχιακό με ενεργειακά γιατί όλοι εκεί πάνε και αργά ή γρήγορα θα κορεστεί. Πρέπει να κοιτάξεις κάτι διαφορετικό, αλλά αυτό το μεταπτυχιακό που σε ενδιαφέρει δεν έχει τόσο σχέση με την μηχανολογία.

Link to comment
Share on other sites

έστω ότι σε παίρνουν στο μεταπτυχιακό (που δεν) σοβαρά πιστεύεις ότι κάποιος θα σε προσλάβει ως τεχνολόγο ακτινολόγο;

Ηθελα να το κανω ρε συ αλλα εμαθα σημερα οτι στις κλινικες τα ατομα απο ΙΕΚ κανουν παταγο πλεον

Μαλλον ειμαι σε λαθος φορουμ εχετε φυγει μαλλον πολυ καιρο απο τις σχολες εδωπερα anyways

Edited by keravnos
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να το κανω ρε συ αλλα εμαθα σημερα οτι στις κλινικες τα ατομα απο ΙΕΚ κανουν παταγο πλεον

Μαλλον ειμαι σε λαθος φορουμ εχετε φυγει μαλλον πολυ καιρο απο τις σχολες εδωπερα anyways

 

Μάλλον δεν έχει καταλάβει κάτι καλά. Το ότι  έχεις το δικαίωμα πρόσβασης στα μεταπτυχιακά του ΤΕΙ Αθηνών γενικά δεν σημαίνει ότι μπορείς να γίνεις δεκτός σε μεταπτυχιακό οποιασδήποτε ειδικότητας. Θεωρώ απίθανο να μπορεί μηχανολόγος να παρακολουθήσει το μεταπτυχιακό που περιγράφεις. Κάποια από τα μαθήματα που διδάσκονται στο τμήμα Ραδιολογίας-Ακτινολογίας είναι: Υγιεινή & Επιδημιολογία, Βιοστατιστική, Πρώτες Βοήθειες, Ακτινική & Μοριακή Βιολογία, Μαστογραφία, Ακτινοθεραπευτική Ογκολογία, Ακτινολογία, Ιατρική Φυσική, Βασικές αρχές παθολογίας, Φυσιολογία, Αξονική Τομογραφία, Επεμβατική Ακτινολογία, Ανατομική. Αν διδάχτηκες εσύ τέτοια πράγματα στην Μηχανολογία τότε έχεις δίκιο, πάνε χρόνια από τότε που πήραμε πτυχίο και δεν έχουμε καμία επαφή πλέον με το αντικείμενο. Όταν λοιπόν ανακοινωθεί το μεταπτυχιακό, θα μπεις μέσα και θα δεις ότι απευθύνεται σε συγκεκριμένες ειδικότητες γιατί με την ίδια λογική θα μπορούσε ένας Φυσικοθεραπευτής να κάνει μεταπτυχιακό Αντισεισμική και Ενεργειακή Αναβάθμιση και να υπογράφει ενεργειακά πιστοποιητικά και να βγάζει στατικά. Είμαστε με τα καλά μας; Επίσης τα μεταπτυχιακά ΔΕΝ δίνουν επιπλέον δικαιώματα του 1ου τίτλου σπουδών.

Edited by project.breeze
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.