Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ποιό πρόγραμμα για στατικά (οπλισμένο σκυρόδεμα);


Adavis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 448
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Pappos, πιστεύεις ότι είναι προτιμότερο και από το Fespa; Δεν αναφέρομαι σε θέμα κόστους αγοράς & συντήρησης, αλλά σε ποιότητα & δυνατότητες.

 

Είναι δύσχρηστο, αλλά σε δυνατότητες δεν έχει καμία σχέση με τα υπόλοιπα ελληνικά που κυκλοφορούν στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Δες και το παρακάτω , έχει τώρα τον Ιούλιο διαδικτυακά σεμινάρια-παρουσίαση, ώστε να το δεις και πως δουλεύει.Γράφεσαι, βλέπεις και αποφασίζεις.

 

http://www.tol.com.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπέρα στο φορουμ..δοκίμασα την διαδικτυακή εφαρμογή του stereostatica και εμεινα πολυ ικανοποιημενος..δοκίμασα και το fespa αλλά δεν είναι τόσο εύχρηστο..

 

εσείς τι λέτε?

δεν έχω καμία άποψη για το next

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Stereostatika δαγκωτό!! Και το Fespa είναι πολύ καλό, αλλά σαν το stereostatika, απλά δεν έχει!

Επίσης πολύ καλό πρόγραμμα για στατικά, είναι το MasterSeries 2010!! Βρετανικό πρόγραμμα με BS και ΕΝ για μεταλλικές, οπλισμένου σκυροδέματος, ξύλινες, φέρουσας τοιχοποιίας, πέδιλα, κτλ κτλ.

Πολύ εύχρηστο, με ωραίο περιβάλλον και γραφικά, και πολύ ωραία παρουσίαση των ελέγχων και αποτελεσμάτων (στη σειρά, βήμα-βήμα, τακτοποιημένα).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα συνάδελφοι!

 

Ερευνώ αυτήν την περίοδο την αγορά στατικού προγράμματος..Κλίνω κατά πολύ προς το Fespa καθώς μου είναι γνώριμο το περιβάλλον και έχω παρακολουθήσει αντίστοιχα σεμινάρια.

 

Τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο πρόγραμμα;

 

Παρατήρηση: Παρακαλώ να γράφετε στη σωστή ενότητα. Χρησιμοποιείστε την αναζήτηση.

Διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχήςτου forum.

Ευχαριστώ, Gousgounis.

Edited by Gousgounis
Post moved
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι νέος Πολιτικός Μηχανικός ΤΕ. Έχω δουλέψει μόνο το Stereostatika και στην σχολή και στην πρακτική μου άσκηση. Το βρίσκω πολύ καλό και εύκολο στη χρήση με ένα ευχάριστο περιβάλλον που προσωπικά εμένα δεν με κουράζει... Κατά πόσο όμως είναι αξιόπιστο σε σχέσει με τα υπόλοιπα. Αν προχωρήσω στην αγορά του μου χρειάζεται κάτι παραπάνω από τις 5 στάθμες ή κάποιο άλλο βοηθητικό πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.