Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ποιό πρόγραμμα για στατικά (οπλισμένο σκυρόδεμα);


Adavis

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες,

 

είμαι γεωτεχνικός μηχανικός και μέχρι τώρα έκανα γεωτεχνικές μελέτες. Θελω όμως να ασχοληθώ και με στατικά κτιρίων. Για πείτε πιο προγραμμα είναι καλό?Next, Fespa, Sofistik? Ίσως κανένα άλλο? Μην παιδεύομαι με προγράμματα που ίσως υστερούν σε κάτι!!!

Thx

P@nos

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 448
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ψάξε λίγο στο Forum, έχει ξαναγίνει τέτοια κουβέντα.

Καλό θα ήταν επίσης να μιλήσεις και με τις εταιρίες και να ζητήσεις να σου στείλουν κάποιο demo ή να σου κάνουν και κάποια παρουσίαση.

 

Για παράδειγμα, demo του Fespa μπορείς να βρεις εδώ:

 

http://www.lhlogismiki.gr/inc.php?f=/presentations/Education%20V2.htm&t=Εκπαιδευτική%20Έκδοση

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ θα δεις όσες δοκιμαστικές εκδόσεις βρήκαμε διαθέσιμες στο διαδίκτυο.

 

ΕΔΩ θα βρεις τιμοκαταλόγους που είναι αναρτημένοι στο διαδίκτυο.

 

Ό,τι κι αν πάρεις δοκίμασέ το πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλώς ήρθες ektwr στο forum.

Καταρχήν θα σε παρακαλούσα να διαβάσεις τους Κανόνες Συμμετοχής διότι τα κεφαλαία τόσο στο κυρίως κείμενο όσο και στον τίτλο των θεμάτων, απαγορεύονται.

 

Σχετικά με το ερώτημά σου ρίξε μια ματιά στο παρόν θέμα με το οποίο έγινε η συγχώνευση.

Επίσης, αν κάνεις μια αναζήτηση στο forum θα βρεις πολλές πληροφορίες σχετικά με το ζήτημα αυτό.

Για τιμές των προγραμμάτων και δοκιμαστικές εκδόσεις μπορείς να δεις ΕΔΩ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας . Για προτίνετέ μου , τι πρόγραμμα στατικών να πάρω ; Θέλω να ασχοληθώ με στατικά . Τι πρόγραμμα να πάρω ; Πείτε μου τι πρόγραμμα να πάρω ;

ΓΓγγρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ....... Έλεος ! :) :) :) Μα καλά , κανείς δεν διαβάζει τις δημοσιεύσεις παραπάνω ; ! :)

 

 

Πάντως , να ρωτήσω και εγώ κάτι ; Έχω ακούσει από πολλούς συναδέλφους ότι το FESPA "βγάζει" πολύ περισσότερο ατσάλι απ'ότι τα άλλα προγράμματα . Είναι αλήθεια ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.