Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Σύνταξη βιογραφικού σημειώματος


Engineer C

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ! Μόνο για το AutoCAD έχω πιστοποίηση, οπότε έγραψα τα 3-4 προγράμματα που ξέρω όλα μαζί και δίπλα απο το AutoCAD έγραψα σε παρένθεση (πιστοποίηση ECDL CAD).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Νομίζω ότι ο περισσότερος κόσμος λίγο πολύ ξέρει και Autocad, ξέρει να βγάζει και άδειες, τακτοποιήσεις κλπ. και έχει μια στοιχειώδη συνεργασία με κάποιο μεγαλύτερο συνάδελφο που του έμαθε κάποια πράγματα...

 

Πώς πρέπει να γράψει το βιογραφικό του ένας τέτοιος νέος μηχανικός ώστε να μπορεί να ελπίζει να προσληφθεί σε κάποια από τις αγγελίες που όλο και κυκλοφορούν στο διαδίκτυο?

 

 

Και νομίζω ότι και η συστατική επιστολή ενός χτυπημένου από την κρίση και την αναδουλειά συνοικιακού μηχανικού που μοιράστηκε από καλωσύνη μαζί σου κάποιες ψιλοδουλίτσες, ιδίως αν είναι και της επαρχίας δε λαμβάνεται υπόψη, και θα γελάει κι ο ίδιος αν του ζητήσεις κάτι τέτοιο...

 

Τί πρέπει να κάνεις λοιπόν σ' αυτή την περίπτωση?

 

Άραγε θα βοήθαγε αν έλεγες τίποτα και για τα λεφτά? τιμές συζητήσιμες..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Συναδερφοι,

 

Συντασσω το βιογραφικο μου για πολλοστη φορα καθως θελω να μετακινηθω σε καποια αλλη εταιρεια κ με προβληματιζε/ει παντα πως αναφερεται ο τιτλος σπουδων του Πολιτικου Μηχανικου στα αγγλικα ωστε να ναι ξεκαθαρο σε καποιον Αγγλο/Αμερικανο.

 

Επισημα καταλαβαινω οτι ειναι "Diploma of the Department of Civil Engineering" αλλα ειναι κατι που μ' εχουν ρωτησει αρκετοι αν ουσιαστικα ειναι ισοτιμο με master & bachelor... Υπαρχει καποιος τροπος π θα το γραφατε ωστε να ναι ξεκαθαρο χωρις να χρειαζεται να το εξηγειται μετα?

Link to comment
Share on other sites

Συναδερφοι,

 

Συντασσω το βιογραφικο μου για πολλοστη φορα καθως θελω να μετακινηθω σε καποια αλλη εταιρεια κ με προβληματιζε/ει παντα πως αναφερεται ο τιτλος σπουδων του Πολιτικου Μηχανικου στα αγγλικα ωστε να ναι ξεκαθαρο σε καποιον Αγγλο/Αμερικανο.

 

Επισημα καταλαβαινω οτι ειναι "Diploma of the Department of Civil Engineering" αλλα ειναι κατι που μ' εχουν ρωτησει αρκετοι αν ουσιαστικα ειναι ισοτιμο με master & bachelor... Υπαρχει καποιος τροπος π θα το γραφατε ωστε να ναι ξεκαθαρο χωρις να χρειαζεται να το εξηγειται μετα?

 

Κι εγώ πλέον MEng γράφω στο βιογραφικό μου...

biogr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.