Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι μάρκα γεωδαιτικού σταθμού έχετε/χρησιμοποιείτε;


Τι μάρκα γεωδαιτικού σταθμού έχετε/χρησιμοποιείτε;  

449 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι μάρκα γεωδαιτικού σταθμού έχετε/χρησιμοποιείτε;



Recommended Posts

  • Απαντήσεις 39
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως έχω Nikon NPR 362 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Εδώ πάντως στη βόρεια ελλάδα μου φαίνεται περίεργο που δεν συναντάω πολλά Leica, ενω στην Αθήνα που δουλεύει κολλητός πολλοί συνάδελφοι τα εμπιστεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δουλέψει με όλα τα όργανα σχεδόν στο παρελθόν. Θεωρώ τα ΝΙΚΟΝ μακράν καλύτερα των υπολοίπων συμβατικών (όχι windows CE). Τώρα έχω το NPL 632 στα 5cc και το θεωρώ κορυφαίο όργανο για όλες τις τρέχουσες και exreme συνήθεις τοπογραφικές εργασίες.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο οργανάκι έχω. Το R 325NX και εδώ και 1μιση χρόνο είμαι αρκετά ευχαριστημένος.Θα θελα να ακούσω την άποψη σου, γιατί είσαι απο τους λίγους που έχω πετύχει με το ίδιο μοντέλο. Παλιότερα έχω δουλέψει με Nikon και λίγο με Leica και ομολογώ να πώ οτι το Leica με μάγεψε...

Link to comment
Share on other sites

συναδελφε chrisven γεωδαιτικος σταθμος με αυτη την γωνιομετρικη ακριβεια δεν υπαρχει ακομη

εννοεις προφανως 1 δευτερολεπτου = 3cc

απο τους γεωδαιτικους σταθμους της Leica η μεγαλυτερη γωνιακη ακριβεια ειναι 1.5 cc

βλ DTA 5005 TCA-2003 κλπ (εδω μιλαμε για champions league) αλλα δεν ειναι για τρεχουσες τοπογραφικες εργασιες οπου οι απαιτησεις ειναι διαφορετικες

Link to comment
Share on other sites

Sokkia 330R .

 

Με έβγαλε παληκάρι εδώ και 4.5 χρόνια .

 

Σήμερα έκανα δε τον πρώτο έλεγχο καλής λειτουργίας πέρασε όλους τους ελέγχους με άνεση και δουλεύει ρολόι .

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο service στα οργανα και καθε ποτε πρεπει να γινετε?

 

Εγω διαθετω ενα Topcon GPT-3005N και ειμαι ευχαριστημενος μεχρι τωρα.

Ειμαι λιγο ατσουμπαλος ομως και θελω να δω μεχρι ποσο θα αντεξει μαζι μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.