Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι μάρκα γεωδαιτικού σταθμού έχετε/χρησιμοποιείτε;


Τι μάρκα γεωδαιτικού σταθμού έχετε/χρησιμοποιείτε;  

449 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι μάρκα γεωδαιτικού σταθμού έχετε/χρησιμοποιείτε;



Recommended Posts

Ανάλογα με τη χρήση και τις συνθήκες αντιμετώπισης-μεταφοράς.

Υπό κανονικές συνθήκες, 1 φορά το χρόνο.

Επίσης πριν απο κάθε εργασία που απαιτεί υψηλές ακρίβειες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 39
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Service κάνεις όταν ακούσεις μπενελίκια μετά την χάραξη για τα λάθη που έκανες ;) πλάκα κάνω .

 

Με αγάπη και προδέρμ τότε φίλε koulosb ... για να βγάλει τη χρονιά το καημένο . Ωστόσο αν διαπιστώσεις πως κάτι δεν πάει καλά η Tree company θα σου το ρυθμίσει . 1 φορά στα 2 ή 3 χρόνια, νομίζω, με λογική χρήση είναι καλά να το πηγαίνεις .

Με νορμάλ όμως ...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Συνάδελφοι τα Leica μπορεί να είναι πιο ακριβά από τα υπόλοιπα αλλά τα θεωρώ τα πιο κορυφαία.Εγώ έχω το 1200 και είναι απίστευτο μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω NIKON NPL 352 το όργανο δεν παίζεται .Πιο παλιά δούλεψα και με το TOPCON με τα WINDOWS απλά εκνευριστηκό!!! Κολλάει συνέχεια όμως!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βλέπω ότι μέχρι στιγμής 16 άτομα έχουν ψηφίσει "εναλλακτικές" (κινέζικες δηλαδή) μάρκες. (South, Stonex, Foif). Mήπως έχουν την καλωσύνη να μας διαφωτίσουν για τις εμπειρίες τους;

 

Υ.Γ. Έχω δουλέψει με Leica (όχι δικό μου) και είναι αξεπέραστο, η "Mercedes" των οργάνων. Μια που το 'φερε η κουβέντα η Leica είναι Ελβετική και ιδρύθηκε το...1819! (Πήγη: Wikipedia)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Leica for ever. Η ατέρμονη μικροκίνηση είναι όλα τα λεφτά και δεν την αλλάζω με τίποτα! Reflectorless, καλές ακρίβειες κλπ έχουν όλοι, ατέρμονη κίνηση όχι όμως...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε ευχαριστώ πολύ για την επισήμανση, αλλά για τα επόμενα 5-6 χρονάκια είμαι καλύμμένος (καλά να είμαστε). Όταν θα σκεφτώ την αλλαγή σταθμού μπορεί και να ψαχτώ περσσότερο... Αλλά δύσκολο το βλέπω να αλλάξω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.