Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Παράταση ως τις 30/12/2016 η καταβολή του ΤΣΜΕΔΕ Β2016


Engineer

Recommended Posts

Καλημέρα, πραγματικά συνάδελφοι όπως GEORGE MICHAEL δε βλέπω το λόγο να ψάχνουμε να δώσουμε με το ζόρι πολιτική χροιά σε μια συζήτηση  επαγγελματική που μας αφορά όλους το ίδιο.

Το τι υποστηρίζεις και πιστεύεις είναι απόλυτα κατανοητό και σεβαστό.

Το να θέτεις συνέχεια πολιτικά σχόλια για τους άλλους ενώ οι υπολοιποι δεν ακολουθούν και να επανέρχεσαι, δημιουργεί ερωτηματικά. Νομίζω οτι το φόρουμ δεν είναι για να δημιουργούμε πολιτικές τάσεις.

Χωρίς καμία πονηρή διάθεση ή παρεξήγησης, δεν είμαι ενεργός πουθενά κλπ, απλά το βρίσκω λίγο ενοχλητικό και το εκφράζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 245
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έχω διάθεση να βάλω πολιτική χροιά για κάποιον άλλο λόγο πλην να προσπαθήσω να προβλέψω τι θα γίνει με το θέμα μας και για να εξηγήσω γιατί τουλάχιστον σε εμένα προέκυψαν τα προβλήματα και δεν μπορώ να πληρώσω Πως να τα εκφράσω αποκομμένα από την πολιτική κατάσταση ? Δεν το ήξερα ότι ενοχλεί και  διαβεβαιώ ειλικρινά  ότι το έκανα  άθελα μου , ζητώ συγνώμη 

Link to comment
Share on other sites

Να μην ζητάς συγνώμη. Όλα είναι αποτέλεσμα της πολιτικής που έχουν ασκήσει οι πολιτικοί μας με την δικιά μας βοήθεια βέβαια._

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εννοείται λόγος για συγνώμη εγώ από όλους είμαι το ίδιο απογοητευμενος και αηδιασμένος εδώ και χρόνια, όχι φέτος.

Link to comment
Share on other sites

ΤΣΜΕΔΕ α' εξ 2016 ποσόν 1968,18 τράπεζα Αττικής σε 6 δόσεις των 328€ με έναρξη 2 Δεκεμβρίου και 2η δόση 2 Ιανουαρίου και ζητούν να πληρώσω 30 Δεκεμβρίου 1963,24 € β' εξ 2016. Στην κάρτα δεν χωράνε άρα μετρητά. Δεν βγαίνει πως να το κάνουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

george  mic

πραγματικα  επειδή  δεν  σε  εθιξαν  εσενα  πιστευεις  ότι  το  ιδιο  εγινε  και σε  επιχειρήσεις  κλπ

αλλα  και  σε  οσους  ηθελαν  να  κανουν  μια  επενδυση  στρην  χωρα  kai   ξερω  παρα  πολλους  με  χρηματα  στο  εξωτερικο 

που  παγωσαν  τα  παντα  και  αφου  ειχες  δουλεια  αμειωτη  φιλε  μου  γιατι  δυσκολευεσαι  να  πληρωσεις  το  τσμεδε  στερώντας 

όπως  λενε  και  η  κυβερνητικοι  από  συνταξιούχους  την  συνταξη  τους ;;; 

Link to comment
Share on other sites

george  mic

πραγματικα  επειδή  δεν  σε  εθιξαν  εσενα  πιστευεις  ότι  το  ιδιο  εγινε  και σε  επιχειρήσεις  κλπ

αλλα  και  σε  οσους  ηθελαν  να  κανουν  μια  επενδυση  στρην  χωρα  kai   ξερω  παρα  πολλους  με  χρηματα  στο  εξωτερικο 

που  παγωσαν  τα  παντα  και  αφου  ειχες  δουλεια  αμειωτη  φιλε  μου  γιατι  δυσκολευεσαι  να  πληρωσεις  το  τσμεδε  στερώντας 

όπως  λενε  και  η  κυβερνητικοι  από  συνταξιούχους  την  συνταξη  τους ;;; 

Δεν υπάρχουν επενδυτές προς το παρόν ένας φίλος γνώστης της οικονομίας μου είπε «Τα τελευταία 7 χρόνια, οι 5 μεγάλες κεντρικές τράπεζες, δημιούργησαν $10 τρις. στο σύστημα, εκ των οποίων το μεγαλύτερο ποσοστό είναι παρκαρισμένο στους ισολογισμούς των μεγάλων πολυεθνικών και στα χαρτοφυλάκια των μεγαλομετόχων τους. Τα δικά μας τα "θέλω" είναι τα χρήματα αυτά να μπουν στην πραγματική οικονομία και όπως λέμε στην γλώσσα μας να παίζει μπάλα και το street και όχι μόνο η Wall Street.»

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα επενδυτες υπαρχουν.

Αλλα αν για μια επενδυση περιμενεις 6 μηνες για μια μονο εγκριση, τοτε οι επενδυτες γραφουν τη χωρα μας στα !@$%# τους.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα επενδυτες υπαρχουν.

Αλλα αν για μια επενδυση περιμενεις 6 μηνες για μια μονο εγκριση, τοτε οι επενδυτες γραφουν τη χωρα μας στα !@$%# τους.

Καλά περίμενε. Εγώ βλέπω μηδενικές επενδύσεις σε όλη την Ευρώπη, στην δε Αμερική τα παλιά εργοστάσια στο Ντιτρόιτ έχουν γίνει αποθήκες για κινέζικα προϊόντα Lenovo κλπ. Μόνο η Ασιατική αγορά κινείται. Τέλος πάντων το πρόβλημα είναι τώρα τι θα γίνει με το ΤΣΜΕΔΕ και να έχουμε μια καλή χρονιά για όλους μας

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πως και πως να ψηφιστεί αυτό με τη διαγραφή του χρέους

Επειδή μάλλον έχω χάσει επεισόδια, τι είναι αυτό που πρόκειται να ψηφιστεί? Διαγραφή χρεών προς το δημόσιο ή τι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.