Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δοκιμος Μηχανικος - Επιτροπη Αντιστοιχιας (ΔΕΚΝ) για παραλαβη ΚΕΠ και μπαρκο


goodjohn125

Recommended Posts

Ναι για να μπεις δοκιμος σε πλοιο πρεπει να δωσεις μαθηματα. Ευτυχως τωρα αλλαξε ο νομος και αν περασεις το 1/3 απο αυτα που σου εχουν βγαλει πας δοκιμος το πρωτο μπαρκο και επειτα δινεις και τα υπολοιπα! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεία σας κύριοι,

 

Κατ' εμέ καλά κάνουν και έχουν βάλει την αντιστοιχία μαθημάτων, απλά δεν υπάρχει οργάνωση (ειδικά η ΑΕΝ Ασπροπύργου είναι ένα μπάχαλο). Δεν θα μπαίνει μέσα το κάθε καρυδιάς καρύδι και θα το παίζει απόφοιτος ΤΕΙ,ΕΜΠ δεν ξέρω και γω τι. Απλά παλαιότερα λέγαν για τους απόφοιτους ΑΕΙ ότι με 6 μήνες θα παίρναν του Γ' Μηχανικού, ενώ από ΤΕΙ σε 12 μήνες;;; Δεν το καταλαβαίνω αυτό δηλαδή οι απόφοιτοι ΑΕΙ τι είναι από άλλη πάστα ή ότι είναι πιο μάγκες με πιο πολλές γνώσεις;;; Την μαλακία τους θα την κάναν πάλι. Εν πάση περιπτώση το καλό είναι ότι το ΠΔ δεν θα αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 11/10/2017 at 8:55 ΜΜ, Giannis.eng said:

Ναι για να μπεις δοκιμος σε πλοιο πρεπει να δωσεις μαθηματα. Ευτυχως τωρα αλλαξε ο νομος και αν περασεις το 1/3 απο αυτα που σου εχουν βγαλει πας δοκιμος το πρωτο μπαρκο και επειτα δινεις και τα υπολοιπα! 

Καλησπέρα φίλε μου θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής, εγώ κατέθεσα τα χαρτιά μου στις 6/7/18 κ μετά από λίγες μέρες έγινε επιτροπή χωρίς να συμπεριλαβουν, γνωρίζεις αν γίνεται μεσα στον Αύγουστο για να προλάβω την εξεταστική του Σεπτέμβρη;; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, εγώ κατέθεσα τα χαρτιά μου στις 6/7/18 κ μετά από λίγες μέρες έγινε επιτροπή χωρίς να συμπεριλαβουν, γνωρίζετε αν γίνεται μέσα στον Αύγουστο για να προλάβω την εξεταστική του Σεπτέμβρη;; Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On ‎7‎/‎8‎/‎2018 at 9:11 ΠΜ, C63amg said:

Καλησπέρα κύριοι θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, εγώ κατέθεσα τα χαρτιά μου στις 6/7/18 κ μετά από λίγες μέρες έγινε επιτροπή χωρίς να συμπεριλαβουν, γνωρίζετε αν γίνεται μέσα στον Αύγουστο για να προλάβω την εξεταστική του Σεπτέμβρη;; Ευχαριστώ! 

Γνωρίζετε αν τα μαθήματα είναι δύσκολα και γενικά τι ωρες γίνονται, αν κπ δουλεύει μπορεί να τα παρακολουθήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

καλησπέρα παιδιά, απ' όσο ξέρω δε γίνεται να τα παρακολουθήσεις, μόνο να συμμετέχεις σε εξεταστικές. το θέμα είναι πως βρίσκεις ύλη και σημειώσεις. αν κάποιος έχει βρει κάτι θα ήμουν υπόχρεος αν βοηθούσε. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, theo21 said:

καλησπέρα παιδιά, απ' όσο ξέρω δε γίνεται να τα παρακολουθήσεις, μόνο να συμμετέχεις σε εξεταστικές. το θέμα είναι πως βρίσκεις ύλη και σημειώσεις. αν κάποιος έχει βρει κάτι θα ήμουν υπόχρεος αν βοηθούσε. ευχαριστώ.

Καλησπέρα σε όλους, όσοι μένετε Αθήνα καλό είναι να απευθυνθείτε στο φροντιστήριο Πολυτοπο στον Πειραιά. Ο ιδιοκτήτης λέγεται Ηλίας και έχει ύλη των μαθημάτων για την ΑΕΝ της Χίου. Σε καμία περίπτωση μην γραφτείτε στου Ασπροπύργου, θα βλαστημισετε. Τα μαθήματα είναι πολύ εύκολα κ δεν χρειάζονται παρακολούθηση

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραια.. Ήθελα να ρωτήσω εαν ισχύει τελικά το 1/3 και σε εμάς που είμαστε απο επιτροπή αντιστοιχίας, γιατι στο χαρτι λεει ουι πρεπει να περασεις και τα 9 μαθηματα για να ξεκινήσεις μπάρκο. 

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, theo21 said:

Ωραια.. Ήθελα να ρωτήσω εαν ισχύει τελικά το 1/3 και σε εμάς που είμαστε απο επιτροπή αντιστοιχίας, γιατι στο χαρτι λεει ουι πρεπει να περασεις και τα 9 μαθηματα για να ξεκινήσεις μπάρκο. 

Ισχύει το 1/3 των μαθημάτων. Κ εγώ έτσι ταξίδεψα

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Αν είχες και σημειώσεις από μαθήματα θα γίνω χαλί να με πατήσεις 😂

Edited by Pavlos33
προσθήκη τονισμού
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.