Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δοκιμος Μηχανικος - Επιτροπη Αντιστοιχιας (ΔΕΚΝ) για παραλαβη ΚΕΠ και μπαρκο


goodjohn125

Recommended Posts

Γειά σας,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος Μηχανολόγος/Ηλεκτρολόγος/Ναυπηγός απο Πανεπιστήμιο, Πολυτεχνείο ή ΤΕΙ που έχει καταθέσει τα χαρτιά του στην επιτροπή αντιστοιχίας στη ΔΕΚΝ (Υπουργείο Ναυτιλίας) προκειμένου να μπορέσει να πάρει το ΚΕΠ και να μπαρκάρει σαν δόκιμος μηχανικός? Αν ναι σας έχουν βγάλει να δώσετε μαθήματα σε ΑΕΝ Εμπορικού Ναυτικού και ποια είναι αυτά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Σταύρος

Διπλ. Μηχανολόγος Μηχανικός

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Γειά σας,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος Μηχανολόγος/Ηλεκτρολόγος/Ναυπηγός απο Πανεπιστήμιο, Πολυτεχνείο ή ΤΕΙ που έχει καταθέσει τα χαρτιά του στην επιτροπή αντιστοιχίας στη ΔΕΚΝ (Υπουργείο Ναυτιλίας) προκειμένου να μπορέσει να πάρει το ΚΕΠ και να μπαρκάρει σαν δόκιμος μηχανικός? Αν ναι σας έχουν βγάλει να δώσετε μαθήματα σε ΑΕΝ Εμπορικού Ναυτικού και ποια είναι αυτά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Σταύρος

Διπλ. Μηχανολόγος Μηχανικός

Καλησπέρα goodjohn125.

 

Ετοιμαζω τα δικαιολογητικα για το ΚΕΠ και αναρωτιομουν αν έλαβες απάντηση εμπροθεσμα (εντος τριών μηνών απαιτειται απαντηση καταλαβαινω). Αν ναι, θα μπορουσες να μοιραστεις μαζι μας την εκβαση αναφορικα με την αντιστοιχια μαθηματων για αποφοιτους Πολυτεχνικων σχολων;

 

Ευχαριστω κι ευχομαι καλες θαλασσες

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χαίρεται και από εμένα, έχω καταθέσει τα χαρτιά εδώ και δύο μήνες στο υπουργείο εμπορικής για να περάσω την επιτροπή του άρθρου 35, αλλά ακόμη περιμένω απάντηση. Μήπως ξέρει κάποιος κάτι νεότερο? 

 

Με τιμή,

Γιάννης 

Μηχανολόγος Μηχανικός Τ.Ε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χθες έλαβα το πιστοποιητικό από το ΤΕΙ για την ολοκλήρωση των σπουδών αλλά εκκρεμεί η ορκωμοσία. Σε αυτό αναγράφεται η διάρκεια σπουδών κ ο βαθμός πτυχιου.

Θα ήθελα να ρωτήσω με αυτό το πιστοποιητικό μπορώ να κάνω αίτηση στην επιτροπη αντιστοιχίας ή χρειάζεται να έχω το πτυχίο ?

Edited by aimilios papast.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εμενα μου ζητησαν πτυχιο αλλα λογικα με το χαρτι που εχεις θα κανεις δουλεια! Παρολα αυτα παρε τηλεφωνο στο ΥΕΝ κανε μια ερωτηση! Ψαξε για τον Κ. Βαγιωνακη που ειναι υπευθυνος για την επιτροπη! Επισης να σου αναφερω πως δεν φτανει μονο το πτυψιο αλλα θελει και αναλυτικο προγραμμα σπουδων, το οποιο κανει αιτηση στο τει και στο στελνουν ειναι περιπου `100 σελιδες και αναφερει αναλυτικα ολα τα μαθηματα που εχεις παρακολουθησει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σε απαντηση της η ΔΕΚΝ  μου εβγαλε 8 μαθηματα απο τα 9 που μπορουσε και με στελνει για εξεταστικη τωρα δηλ. Ιουνιο 17, οποιος θα συμμετεχει στην εξεταστικη ας το πει να δουμε τι μπορουμε να κανουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε απαντηση της η ΔΕΚΝ  μου εβγαλε 8 μαθηματα απο τα 9 που μπορουσε και με στελνει για εξεταστικη τωρα δηλ. Ιουνιο 17, οποιος θα συμμετεχει στην εξεταστικη ας το πει να δουμε τι μπορουμε να κανουμε!

 

Μισό λεπτό για να καταλάβω...θα δώσεις εξετάσεις σε 8 μαθήματα για να πας δόκιμος σε πλοίο;!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

Προ δίμηνου και εγω είχα καταθέσει τα χαρτιά μου στη ΔΕΚΝ και μου έβγαλαν 9 στα 9 μαθήματα για εξεταστική...Σε δυο φίλους μου ναυπηγούς τους έβγαλαν 6 στα 9 μαθήματα...!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.