Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

LH Logismiki & απαγόρευση χρήσης προγραμμάτων της


smaragda-b

Recommended Posts

Επίσης για να καταλαβαίνουν και όσοι ΔΕΝ εχουν τεκτων ,  fespa , η λήψη κωδικών δεν γίνεται τ/φ αλλά αυτόματα μέσω internet.

Δλδ με το που βγαίνει στην οθόνη η ειδοποίηση λήξης πατάς το πλήκτρο ανανέωσης κωδικών και ακαριαία  βγαίνει μήνυμα ότι έγινε η ανανέωση.


Θέλω να πω με έμφαση , ότι το ζητούμενο ΔΕΝ είναι η τεχνική υποστήριξη.  Είναι το δικαίωμα χρήσης νομίμως κτηθέντος προιόντος.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 98
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η πράξη της εταιρίας είναι ελεεινή. Και βέβαια αποδεικνύει ότι είναι και πολύ κακοί επαγγελματίες και πωλητές:την απάντηση την έδωσε ένας συνάδελφος λίγα μηνύματα πίσω: "σκεφτόμουν να αγοράσω κάποιο πρόγραμμα τους, αλλά μετά από αυτά που ακούω.... μακριά....".

Πραγματικά πόσο κοντόθωρη λογική μπορεί να έχουν όταν εκβιάζουν για ψίχουλα και δεν καταλαβαίνουν την ζημία που τους συμβαίνει από την συσσωρευμένη αρνητική διαφήμιση. Στην πολεοδομία σήμερα δύο συνάδελφοι χρήστες των εν λόγω, τους έβριζαν και ένας παραδίπλα ακούγοντας την συνομιλία ζητούσε να μάθει πληροφορίες. Συγχαρητήρια συνάδελφοι που αναδεικνύετε το ζήτημα και η προτροπή μου προς όσους συναδέλφους αντιμετωπίζουν τέτοιες συμπεριφορές είναι να κάνουν το ίδιο, να τις δημοσιεύουν αναλυτικά και με δεδομένα.Την σελίδα την διαβάζουν χιλιάδες μηχανικοί καθημερινά...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω με το statics της multisoft και θα ήθελα να ενημερώσω τους συναδέλφους οτι είναι μια πάρα πολύ αξιόπιστη εταιρεία με πλήθος προγραμμάτων που καλύπτουν όλο το φάσμα απαιτήσεων των στατικών μελετών.Επίσης και αυτό είναι σημαντικό( και  σχετικό με το παρών θέμα) έχει μια παρα πολύ καλή και φιλική τιμολογιακή πολιτική(προσιτές τιμές,όχι ετήσια συμβόλαια συντήρησης,όχι υποχρεωτικές και κοστοβόρες αναβαθμίσεις προγραμμάτων).Τέλος τα προγράμματα είναι φιλικά προς τον χρήστη και μέσα σε λίγες μέρες από την πρώτη χρήση μπορείς να κάνεις μια πλήρη στατική μελέτη.   

Συμφωνώ απόλυτα και επι πλέον αψογη υποστήριξη . . .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε maik έχεις δίκιο και επίσης από την επικοινωνία μαζί τους(όσες φορές έχω χρειαστεί βοήθεια-υποστήριξη) καταλαβαίνεις ότι πρωταρχικός τους στόχος είναι πως θα εξυπηρετήσουν-βοηθήσουν τον μηχανικό(πελάτη τους) και όχι το πως θα εισπράξουν.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα

 

Δυστυχώς η Λογισμική με τέτοιες ενέργειες ξεπέφτει καθώς:

  1. Όταν αγοράσαμε το fespa όντως μας "πούλησαν" το παραμύθι περί μη συνδρομών κτλ
  2. Η μη λήψη κωδικών για προγράμματα της Λογισμικής συνιστά και μη χρήση τελεία και παύλα.
  3. Ποιος τους είπε ότι γουστάρω να κάνω αναβάθμιση? Εκτός και αν οι προηγούμενες εκδόσεις αποδείχθηκε ότι βγάζουν ανασφαλή-εκτός κανονισμού αποτελέσματα εγώ θέλω μία ζωή να χρησιμοποιώ fespa4 για πάντα και πάντα.
  4. Καλό θα ήταν η εταιρεία να στηρίξει λίγο τον τεχνικό κόσμο και να γίνει πιο ευέλικτη εν μέσω κρίσης.
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι, κουβεντιαζουμε κατι συγκεκριμενο.

Υπαρχει αλλη κουβεντα, γενικα, για λογισμικα στατικων μελετων.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα και επι πλέον αψογη υποστήριξη . . .

Καλά χαλαρώστε με το στάτικς....Και εγώ αυτό έχω αλλά χαλαρώστε λίγο. Ειδικά για την εξυπηρέτηση! Ένα άτομο είναι και συνήθως βαριέται μην πω τίποτα άλλο.

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με κουβέντες και με πορδές αβγά δε βάφονται.

 

Όποιος γουστάρει να μου στείλει το mail του να του περάσω έτοιμο το κείμενο του εξωδίκου όπως το ετοίμασε η Δικηγόρος μου, στηριζόμενο κατά 99% στο άψογο κείμενο του avgoust.

 

Όποιοι είναι εκτός Αθηνών και δυσκολεύονται να βρουν δικαστικό Επιμελητή για την επίδοση, επίσης να τους δώσω το όνομα και το τηλέφωνο αυτουνού που θα χρησιμοποιήσω εγώ αύριο το πρωί για την επίδοσή του.

Εάν μαζευτείτε πολλοί να του μιλήσω να μας κάνει καλύτερη τιμή.

 

Πάμε για πράξεις και όχι λόγια!!!!

 

Επίσης μόλις πριν λίγο μου ήρθε mail από την Logismiki με προτεινόμενο κόστος αναβάθμισης τα 800,00 € πλέον Φ.Π.Α.

Άρα η ανοησία τους υπάρχει ευτυχώς πλέον και γραπτή!

 

Αγαπητέ κε ....................,
 

Σε συνέχεια της τηλεφωνικής μας επικοινωνίας σας υπενθυμίζουμε ότι:
Οι εκδόσεις 4.x.x.x των προγραμμάτων της LH Λογισμική θα αποσυρθούν από 1/1/2017 λόγω παλαιότητας. Η λήψη κωδικών ενεργοποίησης για τις έκδοσεις 4.x.x.x θα γίνεται τηλεφωνικά μόνο μέχρι την 31/12/2016.

Αυτό σημαίνει ότι το πρόγραμμά σας θα λειτουργεί μέχρι την 31/12/2016 ή μέχρι λήξεως των ήδη ειλημμένων κωδικών.
Γι΄αυτό το λόγο η αναβάθμιση στην τρέχουσα τελευταία έκδοση του λογισμικού Fespa & Tekton (7.1.x.x) είναι υποχρεωτική.

Παρακαλώ βρείτε συνημμένη την οικονομική μας προσφορά αναβάθμισης στην έκδοση 7.1.x.x.
Για οποιαδήποτε διευκρίνιση επικοινωνήστε μαζί μας στο
2103835324.

Με εκτίμηση

LH Logismiki | 23 Stournari str, Athens, 106 82, Greece | Tel: +30 210 3835324 | Fax: +30 210 3836657
www.lhlogismiki.gr | Facebook - LH Logismiki | YouTube - LH Logismiki

Link to comment
Share on other sites

Ηλια, εχεις την εκδοση με ΕΚ?

 

Το εξωδικο το υπογραφουμε ατομικα ή πρεπει να το υπογραψει δικηγορος?

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.