Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο θεσµικό πλαίσιο για την άσκηση οικονοµικής δραστηριότητας


Recommended Posts

Ευχαριστώ ξανά! Οπότε αν έληξε το τρίμηνο και δεν κατατέθηκαν όλα τα δικαιολογητικά μπορούμε να κάνουμε αίτηση για παράταση ή ξαναρχίζουμε από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

αν εντός του τριμήνου από την ημέρα της προέγκρισης, δεν πάρεις την άδεια λειτουργίας ή δεν ζητήσεις την δίμηνη παράταση που δικαιούσαι, υποβάλεις εκ νέου την αίτηση για προέγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον... γιατί πελάτης μου δεν με πλήρωσε οπότε και δεν τελείωσε ποτέ η άδειά του. Να δω τώρα τι θα κάνει...

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σήμερα πήγα στο τμήμα βιομηχανίας και μου είπαν οτι είναι σε ισχύ πλέον η ΚΥΑ 32790/392/ Φ 15 /2017 (ΦΕΚ 1061 Β) που απλουστεύει τη διαδικασία σε σχέση με την κτηνιατρική ή το υγειονομικό...το έχι διαβάσει κάποιος? είναι συνέχεια του παραπάνω νόμου...νομίζω έχω μπερδευτεί με τους κακογραμμένους νόμους...είχα την εντύπωση οτι θα έχει πιο πολλές δραστηριότητες με γνωστοποίηση, αλλά απο ότι είδα στο παράρτημα Ι είναι λίγες

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο τμήμα βιομηχανίας και μου είπαν οτι είναι σε ισχύ πλέον η ΚΥΑ 32790/392/ Φ 15 /2017 (ΦΕΚ 1061 Β) που απλουστεύει τη διαδικασία σε σχέση με την κτηνιατρική ή το υγειονομικό...το έχι διαβάσει κάποιος? είναι συνέχεια του παραπάνω νόμου...νομίζω έχω μπερδευτεί με τους κακογραμμένους νόμους...είχα την εντύπωση οτι θα έχει πιο πολλές δραστηριότητες με γνωστοποίηση, αλλά απο ότι είδα στο παράρτημα Ι είναι λίγες

 

Η ΚΥΑ 32790/392/ Φ 15 /2017 (ΦΕΚ 1061 Β) αφορά το κεφάλαιο ΣΤ' του ν. 4442/2016 (Α’ 230). Οπότε για τις μεταποιητικές δραστηριότητες ισχύουν όσα λέγονται στην ΚΥΑ.

Για τις υπόλοιπες δραστηριότητες περιμένουμε νεα ΚΥΑ (πχ για τα ΚΥΕ)...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.