Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εκπαίδευση


ergatikos2011

Recommended Posts

Γειά σας φίλες και φίλοι του forum. Έχω την ακόλουθη σοβαρή απορία και αν μπορείτε να μου απαντήσετε θα σας είμαι ευγνώμων.

 

Υπάρχει δυνατότητα για κάποιον ο οποίος έχει σπουδάσει και έχει πάρει πτυχίο στην ειδικότητα "Πολιτικός Μηχανικός" να μπορέσει να δώσει επιπρόσθετες εξετάσεις και να αποκτήσει επιπρόσθετο τίτλο σπουδών στην ειδικότητα "Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ή Ηλεκτρολόγος Μηχανολόγος"?

Αυτό το ρωτάω διότι στο εξωτερικό (π.χ. Μεγάλη Βρετανία) σε κάποια (όχι όλα) τα Βρετανικά Πανεπιστήμια επιτρέπεται (του αναγνωρίζονται μαθήματα και δίνει αυτά που δεν είναι κοινά - νομίζω διαρκεί 1-2 χρόνια η παραπάνω διαδικασία) αλλά δεν ξέρω αν ισχύει το παραπάνω και με τα Ελληνικά Πανεπιστήμια.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις με κατατακτηριες εξετασεις δινεις 3 μαθηματα στην σχολη ηλεκτρολογων μηχ. και οι εξετασεις ειναι καθε δεκεμβρη την δευτερα αυτη που ερχεται μεθαυριο δηλαδη.Μπαινεις 5 εξαμηνο νομιζω ,υπαρχχει ανακοινωση στο site της σχολης

Edited by keravnos
Link to comment
Share on other sites

Έμεινα άφωνος. Μπορείτε να με κατατοπίσετε στέλνοντας μου το link URL? Είναι εύκολα ή δύσκολα τα μαθήματα (από περιέργεια ρωτάω!!!).

Σας ευχαριστώ πολύ.!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπες στον ιστότοπο της σχολής που σε ενδιαφέρει και ψάξε την ανακοίνωση για τις κατατακτήριες.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.