Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εισφορές ΕΦΚΑ - εγκύκλιοι και νέα


Baudolino

Recommended Posts

Η μόνη άμυνα είναι να μην κόβει κανεις τίποτα όσο μπορεί και όπου μπορεί αν πηγαίνει με το σταυρο στο χέρι είναι χαμένος 100% μην πω κορόιδο. Εκτός αν του αρέσουν οι φιλανθρωπίες

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη άμυνα είναι να μην κόβει κανεις τίποτα όσο μπορεί και όπου μπορεί αν πηγαίνει με το σταυρο στο χέρι είναι χαμένος 100% μην πω κορόιδο. Εκτός αν του αρέσουν οι φιλανθρωπίες

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

οταν βαράς σφραγγίδα δεν μπορεις να μην κόψεις τίποτα δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μπορώ να μην κοβω λογω πληρωμής απο ερευνητικά κεντρα.

Αλλα πλεον τιμολογιο θα ζητάω στο super market, στο σουβλατζίδικο μεχρι και στο κομμωτηριο και θα τα περνάω ολα στα έξοδα. Αι σιχτιρ πια. Κι ας ερθουν να μου κάνουν έλεγχο κι αν δεν φύγουν με (μπιπ) στον (μπιπ) να μην με λενε baudolino!!!

Link to comment
Share on other sites

και ομως φιλε μου ... ειχα ενα που εκοβε τις σερβιετες της γυναικας του σε τιμολογιο και ηρθε ο ελεγχος και του ειπε αυτα τι θες ... και τους ειπε οτι ερχονται πελατησες και καμια φορα του ζητανε και πρεπει να τις εχει στο μαγαζι .. νομιζω ηταν δικηγορος ...χαχαχα φυσικα επεσε το γελιο τις αρκουδας αλλα εφαγε πρόστιμο ... απο οτι μου ειπε ο λογιστης τα βρισκουν και κανουν ελέγχους .. η ιστορια ειναι αληθινή και να προσεχεται ... μια καλη λυση ειναι επαγγελματικο ιχ οπου εκει μπορεις να περνας τα παντα για και για το αυτοκίνητο σου .. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θελουν απλα να μην υπαρχει ελευθερος επαγγελματιας,οσοι εχουν δουλεια να ειναι απλα υπαλληλακια σε εταιρειες με μηνιατικα πεινας,αρα ουσιαστικα "εξαφανιζουν" τις μισες και βαλε ειδικοτητες των μηχανικων.Ο λογος ειναι γιατι πολυ απλα μας κυβερνουν ανικανοι,κομπλεξικοι,ανεπαγγελτοι κοπριτες (εστω και με πτυχια).Το μελλον της χωρας ειναι τα γκαρσονια,οι καθαριστριες στις ξενοδοχειακες μοναδες,οι συνταξιουχοι,οι δημοσιοι υπαλληλοι και οι κομματικοι κωλογλυφτες τυπου Καρανικα. Σας θυμιζουν κατι ολα αυτα? μηπως την Βενεζουελα?

Edited by tasanto
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

και ομως φιλε μου ... ειχα ενα που εκοβε τις σερβιετες της γυναικας του σε τιμολογιο και ηρθε ο ελεγχος και του ειπε αυτα τι θες ... και τους ειπε οτι ερχονται πελατησες και καμια φορα του ζητανε και πρεπει να τις εχει στο μαγαζι .. νομιζω ηταν δικηγορος ...χαχαχα φυσικα επεσε το γελιο τις αρκουδας αλλα εφαγε πρόστιμο ... 

 

μόνο δικηγόρος θα μπορούσε να σκεφτεί αυτή τη δικαιολογία  :grin:  :grin: , αν είχε και κανένα τιμολόγιο από πίτσες θα μπορούσε να πει ότι μπορεί να πιάσει καμιά λιγούρα τον πελάτη όταν είναι στο γραφείο  :grin:

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

Ναι λες και έχουν ξεσκιστεί να κοιτάζουν τι έξοδα πέρασε ο καθένας... Που να ελέγχουν τώρα εδώ γίνεται χαμός σιγά μην κοιτάζουν έναν έναν

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

φιλε tasanto τι ψήφιζες τόσα χρόνια ; τι ψηφιζαν οι γονεις σου, οι φιλοι σου, οι συγγενοις σου ;; εχεις αναρωτηθει ποιοι και γιατι μας κυβερνουν οπως μας κυβερνουν ;;; θα μου πεις το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι αλλα εγω θα σου πω εσυ διαλεξες το βρομερό ψάρι και άφησες τα καλά απέξω απο το παιχνιδι ... καλα να παθουμε ... 

 

ναι εχουν τροπο ... ειναι πολυ ευκολο αν δουν το ΑΦΜ του ΑΒ βασιλοπουλου σε δηκιγορο ή μηχανικο να πιανει ενα ποσο τοτε κινει την περιεργια και ολα αυτα γινονται αυτοματα .. πεταει το κομπιουτερ αφμ προς ελεγχο και αν ειναι με τιποτα περιαργα εξοδα υπερβολικα μεγαλα δηλαδη σε σχεση με τον μεσο ορο τοτε ναι θα γινει ελεγχο ..πιστεψε ...

Edited by george68
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.