Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επανεγκατάσταση 4Μ μετά απο Format


TSDimi

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους

 

Μετά απο χρόνια έκανα Format στον υπολογιστή και στο πρόγραμμα της 4Μ έχω το εξής πρόβλημα που φαίνεται στις επισυναπτόμενες φωτογραφίες.

Έχω Windows 8.1 λειτουργικό

Το Autofine ανοίγει κανονικά δουλεύει.. Μόνο το Adapt στις επιλογές των εικονιδίων μελετών με το που πατάω μια να ανοίξει

μου εμφανίζει:

 

C:\4M/CALC\CONV.DLL

 

και μετά βγάζει:

 

Access violation at address 00403E27 in module "Aera.exe". Write of address 00000000

 

έχει κανείς τέτοιο πρόβλημα και πως το αντιμετώπισε...

 

Είναι και κλειστά η 4Μ!!!!!

post-102206-0-30535000-1483184005_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις ξανά το πρόγραμμα, να το τρέξεις ως administrator, να αλλάξεις τη συμβατότητα σε παλαιότερα windows, να κάνεις ένα googλαρισμα το error μήπως δεν έχει να κάνει μόνο με το πρόγραμμα; Επίσης, να κάνεις και μία διακοπή μέρα που είναι και να τηλεφωνήσεις τις επόμενες μέρες :)

Edited by Earl
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις εγκατάσταση, να εχεις πανω και το usb hasp. Επίσης μετά κανε update με τους τελευταιους drivers του hasp. Αφου είναι κλειστή η εταιρία πώς πήρες κωδικούς μετα την εγκατάσταση ? (το σχεδιαστικο fine θα δουλευει, τα λοιπα υπολογιστικά δεν θα δουλευουν χωρις την εισαγωγη κωδικων).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες εγκατάστασης λέει ότι ίσως χρειαστεί να κατεβάσεις τους τελευταίους drivers για το hasp και έχει το link

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! Το βασικό, πέρα από τους drivers, είναι οι κωδικοί. Οπότε από Τρίτη τ/φ στην εταιρεία.
Δες και στο συνημμένο. Δεν είναι τίποτα το σπουδαίο για να φωνάζεις <<βοήθεια!!!>>, βρε αδελφέ. Στο τέλος θα την πάθεις σαν τον τσοπάνη που φώναζε <<λύκος στα πρόβατα>>.

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου

setupADAPTFINE-instalation guide.rtf

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά

 

Τα έχω κάνει όλα επανεγκατάσταση χωρις antivirus κλππ  είχα μιλήσει με την 4Μ της προηγούμενες ημέρες.

Στην αρχή δούλευε άνοιξα το Adapt μελετητικό άλλα δεν το έκανα χρήση να δω αν δουλεύει κανονικά τώρα όμως οχι και απορώ!!!!

 

Drivers για το Ηasp μου είπαν και στην 4Μ άλλα όταν έκανα επανεγκατάσταση το Fine άνοιγε κανονικα.

Ο υπάλληλος μου είπε αφου ανοίγει το Fine το Hasp δουλεύει!!!

 

έλα που έχω αυτο το Error!!!

 

panos-vicious αυτό είχα κάνει και ξαναπήρα τους κωδικούς.... Edited by TSDimi
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους το κάνει , ο πιο συνήθης είναι ότι κάτι αλλάζει στο hardware , πχ μπαίνει ή βγαίνει κάποιος σκληρός κλπ.

Δεν είναι θέμα hasp γιατί το fine   πχ δουλέυει , είναι θέμα  κλειδώματος στο πρόγραμμα (adapt )

Χτυπάει σίγουρα καμιά φορά άμα έχεις   raid (οχι soft) πχ intel storage driver κλπ και ο driver αργεί να φορτώσει .

Μπορεί  να φταίει ακόμα και το uefi.

Κάθε φορά που το κάνει θες επανεγκατάσταση + update + κωδικούς , οπότε σε συμβουλεύω να έχεις ένα σύστημα cloned για την περίπτωση που το κάνει κάνα Σάββατο...

 Καλή τύχη πάντως.

Edited by skidoo23
Link to comment
Share on other sites

Επανεγκατάσταση το πρόγραμμα απο την αρχή με κωδικούς και πάλι πρόβλημα....

 

Έβγαλα το usb και έκανα shut down...

άνοιξα το PC kai έκανα απεγκατασταση το sentinel runtime απο το Πίνακα ελέγχου-> Προγράμματα και

εγκατέστησα το sentinel ξανά απο την αρχή http://4m.gr/hasp/  

έκανε ανίχνευση πάλι και αποτι βλέπω δουλεύει...  Είδωμεν!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα. Δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί και πως λύθηκε. 

 

Από φορματ και εγώ (κόλλησα τον spora ransomware δείτε εδώ τι είναι https://www.pcrisk.com/removal-guides/10824-spora-ransomware - δεν ξεκλειδώνουν τα αρχεία προς το παρόν, το κόλλησα έτσι https://www.bleepingcomputer.com/news/security/fake-chrome-font-pack-update-alerts-infecting-visitors-with-spora-ransomware/, πάλι καλά κρατάω back up).

 

Από το πρωί στις 8 έως τώρα ασχολούμουν με αυτό το θέμα.

Πριν λίγο ξαναεγκατέστησα το πρόγραμμα για 51432η φορά και ως δια μαγείας αποφάσισε να δουλέψει. Ελπίζω να μην το ματιάσω.

 

 

Έκανα τα ίδια πράγματα ξανά και ξανά, εγκατάσταση, κωδικούς, δοκιμή, απεγκατάσταση, επανεκκίνηση με το cc cleaner  έφτιαχνα τυχόν προβλήματα στο registry και ξανά τα ίδια.  

 

Κουνούσα και το hasp  :razz: (Γ.Τ.Π.). 

Edited by MechanicSilk
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.