Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Από ποιους κλάδους θα ξεκινήσει η υποχρεωτική εγκατάσταση POS


Engineer

Recommended Posts

ή δίπλα στα εικονίσματα πάνω από το προσκέφαλο

μηνγουάιλ

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/33422

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι, υπάρχει καμία συλλογική κίνηση για προμήθεια POS π.χ. από μέλη του ΤΕΕ ώστε να τα πάρουμε με ευνοϊκούς όρους?

Έτσι κι αλλιώς κάποια στιγμή θα γίνουν υποχρεωτικά, καλό θα ήταν να μπορούσαμε να διαπραγματευτούμε το % νταβατζιλίκι και άλλα έξοδα όπως συνδρομές, αν είμαστε κάποιες δεκάδες χιλιάδες.

 

edit: Πάντως με μια πρώτη ματιά καμία τράπεζα δεν αναφέρει στο site της την προμήθεια. Η μόνη εταιρεία που την αναφέρει είναι αυτή που πουλάει το vivawallet ή όπως λέγεται και έχει προμήθεια 2,40%. Θεωρώ οτιδήποτε πάνω από 0,50% κλεψιά.

π.χ. βρήκα αυτό για τον πανελλήνιο φαρμακευτικό σύλλογο με προμήθει 0,80% αλλά με 9€+ΦΠΑ διαχειριστικό κόστος ανά μήνα (ας γελάσω!!!).

Edited by Charlie
Link to comment
Share on other sites

είναι μια πραγματικότητα όμως Συνάδελφε, άμα το έχουν 2,40 θα πρέπει να συμμορφωθούμε, μακάρι να υπάρχει τράπεζα να το έχει χαμηλότερα.

Καλό θα ήταν αν κάποιος έχει πληροφορία να ενημερώσει.
Εν τω μεταξύ, λίγη πληροφόρηση ακόμα:
http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26519&subid=2&pubid=114436925

 

Σύμφωνα με αυτό υπάρχει ήδη από σήμερα η υποχρέωση να αναρτήσουμε επιγραφή με το αν διαθέτουμε ή όχι pos ή θα υπάρξει από Μάρτιο σίγουρα.

Τουλάχιστον εγώ, δεν έκανα κατανοητό από το κείμενο αν υπάρχει ήδη. Θα κινηθώ πάντως άμεσα και με ενδιαφέρει η συλλογική κίνηση να τα προμηθευτούμε φτηνότερα, Εμείς! Ο Κλάδος που χτυπήθηκε από την κρίση όσο κανένας! 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, ήδη μου έστειλε ο λογιστής μου μια σελίδα Α4 που αναφέρει ότι το κατάστημα δεν διαθέτει τερματικό αποδοχής POS.

Έχει και ένα POS με ένα κόκκινο Χ. Δεν ξέρω αν πρέπει να υπάρχει και εικόνα, με χαλάει λίγο, αν δεν πρέπει θα κρατήσω μόνο το κείμενο.

Edited by Charlie
Link to comment
Share on other sites

Βιτρινα (και διπλα απο την ταμειακη που δεν φανταζομαι να εχεις!)

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.