Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

εκτύπωση σε IPF750


panosf

Recommended Posts

Γειά σας στον IPF750 μου τελείωσαν τα έγχρωμα μελάνια υπάρχει δυνατότητα (με κάποια ρύθμιση πχ) να εκτυπώσω μόνο με τα ασπρόμαυρα (μου βγάζει σφάλμα και δεν εκτυπώνει) εννοείται ότι τα bk και mbk έχουν μελάνι. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον δεν γίνεται.

Έχει δοκιμάσει κανένας συμβατά όπως αυτά ας πούμε ?

 

http://www.ebay.com/itm/6-compatible-ink-cartridge-for-Canon-PFI-102-iPF-500-510-600-605-610-700-710-/172494427968?h

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μία φορά έβαλα συμβατά από aliexpress και το μετάνιωσα, Πολλά σκρατσαρίσματα σε γραμμές και περίπου όταν φτάσανε στη μέση τα μελάνια στα έγχρωμα έγινε κόλαση το γαλάζιο το εκτύπωνε σαν καφέ. Ούτε στην high quality δεν εκτύπωνε σωστά. Δεν ξανάβαλα έκτοτε, με γνήσια σιγά σιγά αποκαταστάθηκαν τα περίεργα στα έγχρωμα αλλά έχω την εντύπωση πως η κεφαλή μου χτύπησε αρκετά νωρίς σχεδόν σε 1,5 χρόνο, πιστεύω πως μπορεί να έπαιξαν το ρόλο τους. Τα έχουν τόσο τσιπαρισμένα τα μηχανήματα πλέον που μπορεί να συμβούνε διάφορα αν πειραματίζεσαι....

Edited by Spiderman
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.