Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νεοι δασικοι χαρτες


dimitris GM

Recommended Posts

Προφανώς για το τμήμα που έχει υποβληθεί αντίρρηση δεν μπορείς να βεβαιώσεις περί μη δασικής έκτασης.
Στο κτηματολόγιο , λογικά θα έχει περαστεί σε 2ο στάδιο και το αμφισβητούμενο τμήμα.

Οτι είναι εκτός πολυγώνου αντίρρησης έχει τελεσίδικο χαρακτηρισμό είτε ως δασικό είτε όχι και προφανώς ανήκει στο κυρωμένο τμήμα  του δασικού χάρτη.
Το πολύγωνο αντίρρησης έχει διαφορετικές συντεταγμένες στην αντίρρηση και διαφορετικές στο κτηματολόγιο ?  Δεν μου έχει τύχει. Μήπως να στείλεις ερώτημα ?

Αναρωτιέμαι  τι τοπογραφικό να κάνεις και για ποιά  πράξη εφ'όσον απαιτείται πλέον βεβαίωση περί μη δασικού , η οποία αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να δοθεί ?

Link to comment
Share on other sites

Στο κτηματολόγιο δήλωσε η Δ/νση Δασών και έχει απορριφθεί και φαίνεται ο ιδιώτης στις αρχικές εγγραφές,πήρα και το κτηματολογικό διάγραμμα με συντεταγμένες κορυφών στη νότια πλευρά

1.5 μ. διαφορά σε σχέση με αυτό της αντίρρησης.

7 ώρες πριν, avgoust said:

Προφανώς για το τμήμα που έχει υποβληθεί αντίρρηση δεν μπορείς να βεβαιώσεις περί μη δασικής έκτασης.

Το ξέρω αυτό,μου ζητήθηκε τοπογραφικό για γονική παροχή.Είπα στην πελάτισα τι και πως(για την εκκρεμότητα που υπάρχει με την αντίρρηση),μίλησα και με τη συμβολαιογράφο,η οποία μου είπε δε μπορώ να σου απαντήσω αν δε δω το τοπογραφικό(μάλλον δεν κατάλαβε το πρόβλημα;)

Προσανατολίζομαι να γράψω ότι δεν έχει πάρει χαρακτήρα δασική ή μη έκτασης σύμφωνα με το ΦΕΚ  τάδε,γιατί εκκρεμεί αντιρρηση υπ'άριθμ. τάδε και ας τα βρει η συμβολαιογράφος μετά,το ίδιο μου είπε και η Δ/νση Δασών Ανατολικής Αττικής.

7 ώρες πριν, avgoust said:

Το πολύγωνο αντίρρησης έχει διαφορετικές συντεταγμένες στην αντίρρηση και διαφορετικές στο κτηματολόγιο ?

Ναι μάλλον κανείς δεν προσκόμισε το έντυπο;τι να πω;

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.