Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Προϋπόθεση για την έκπτωση του 25% είναι να έχεις κάνει ήδη αίτηση για να ευεργετηθείς στην εργάνη, έτσι μου είπε ο λογιστής για όλους φυσικά πρόσωπα αυτοαπασχολούμενους είτε εταιρείες. Το ψάχνω αν όντως είναι έτσι γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη στους λογιστές..

Link to comment
Share on other sites

@Largy, Αναφορικά σε εισφορές εργοδοτών (ΕΦΚΑ/ΕΤΕΑΕΠ/συνεισπραττόμενα) δες στο ΦΕΚ που ανέφερα το άρθρο 2. (Για τα άλλα δεν γνωρίζω κάτι)

Edited by georgegaleos
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

όχι, δε ρωτώ για τις εισφορές εργοδοτών. Τα καταστήματα πχ εφκα εξυπηρετούν? Πώς μπορεί να προσεγίσει κανείς ? (εννοείται δεν απαντούν σε τηλ)

Link to comment
Share on other sites

@Largy, έχει βγάλει σχετική ενημέρωση ο e-ΕΦΚΑ στις 23/3/2020 (τέως ΕΦΚΑ !!!! ... αυτά μας μάραναν ... τελοσπάντων). Δεν ξέρω κατά πόσο σε καλύπτει.

Πάντως ανακοινώσεις σχετικές, έχω καταλάβει,ότι τις κάνει εδώ: e-ΕΦΚΑ Μένουμε σπίτι. (από εκεί είναι το παραπάνω link, αν είχες αναρωτηθεί από που προκύπτει η ημερομηνία που έγραψα)

Επίσης με το πιο πρόσφατο ΦΕΚ για τις μετακινήσεις που ανέβασα εδώ, λύνεις και το πρόβλημα της μετάβασης (έχει σχετική αναφορά), αν πρώτα λύσεις το ραντεβού.

edit: Δοκίμασε να υποβάλλεις αίτημα αίτημα ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση: http://www.efka.gov.gr/menoumespiti και ακολούθως αναφέρουν (σε σχετικό παραπάνω) ότι θα ενημερωθείς μέσω e-mail για την ημερομηνία και την ώρα που θα μπορείς να προσέλθεις στο υποκατάστημα 

 

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται, στις Αναρτήσεις για τις Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες, του ΕΦΚΑ αναφέρει ως τελευτάι ενημέρωση, ότι "... αναρτήθηκαν οι εισφορές Αυγούστου 2019 των Αγροτών, Αυτοαπασχολούμενων και Ελεύθερων Επαγγελματιών. Οι ασφαλισμένοι ... "

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, georgegaleos said:

Για όσους ενδιαφέρονται, στις Αναρτήσεις για τις Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες, του ΕΦΚΑ αναφέρει ως τελευτάι ενημέρωση, ότι "... αναρτήθηκαν οι εισφορές Αυγούστου 2019 των Αγροτών, Αυτοαπασχολούμενων και Ελεύθερων Επαγγελματιών. Οι ασφαλισμένοι ... "

ανέβασε το λινκ, please

Link to comment
Share on other sites

Τάσο καλησπέρα, αλήθεια σε ενδιαφέρουν (?) οι 

7 minutes ago, georgegaleos said:

εισφορές Αυγούστου 2019

εγώ για να αλαφρύνω το κλίμα το έβαλα, αλλά αν θες τόσο πολύ 😃πες μου να γράψω το link. Είναι υπαρκτό και μάλιστα ως τελευταία ενημέρωση.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.