Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Καλησπέρα και Καλό Πάσχα σε όλους. 

Μήπως σε κάποιον συνάδελφο, δεν του έχει έρθει το ειδοποιητήριο του ΕΦΚΑ για τον μήνα Φεβρουάριο, όπως σε εμένα;

Link to comment
Share on other sites

Στη «Διαύγεια» η απόφαση για τις μειωμένες ασφαλιστικές εισφορές από αυτοτελώς απασχολούμενους και ελεύθερους επαγγελματίες

https://www.ert.gr/eidiseis/ellada/kinonia/sti-diaygeia-i-apofasi-gia-tis-meiomenes-asfalistikes-eisfores-apo-aytotelos-apascholoymenoys-kai-eleytheroys-epaggelmaties/

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, dred_13 said:

Καλησπέρα και Καλό Πάσχα σε όλους. 

Μήπως σε κάποιον συνάδελφο, δεν του έχει έρθει το ειδοποιητήριο του ΕΦΚΑ για τον μήνα Φεβρουάριο, όπως σε εμένα;

Καλημέρα και Καλό Πάσχα και από εμένα σε όλους τους συναδέλφους,

 

@dred_13 Το ειδοποιητήριο ΕΦΚΑ που είναι τώρα on air είναι του Φεβρουαρίου.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, venezia said:

Στη «Διαύγεια» η απόφαση για τις μειωμένες ασφαλιστικές εισφορές από αυτοτελώς απασχολούμενους και ελεύθερους επαγγελματίες

 

https://www.ert.gr/eidiseis/ellada/kinonia/sti-diaygeia-i-apofasi-gia-tis-meiomenes-asfalistikes-eisfores-apo-aytotelos-apascholoymenoys-kai-eleytheroys-epaggelmaties/

για το πρόγραμμα των δόσεων δεν λέει τίποτα,

είχαν πει ότι μπορούμε να καταβάλλουμε την εισφορά του 2/2020 σε 4 άτοκες δόσεις, με πρώτη δόση τον Σεπτέμβριο,

για αυτό βλέπω πολύ μουγγαμάρα  

 

Link to comment
Share on other sites

@Vassia_H ναι ξέρω ότι On air είναι το ειδοποιητήριο του Φεβρουαρίου. Αλλά σε εμένα δεν έχει εμφανιστεί. Και ρωτάω μήπως σε κάποιον άλλο συνάδελφο δεν του έχει έρθει ώστε να περιμένω, διαφορετικά να κάνω κάτι να δω τι γίνεται.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, dred_13 said:

@Vassia_H ναι ξέρω ότι On air είναι το ειδοποιητήριο του Φεβρουαρίου. Αλλά σε εμένα δεν έχει εμφανιστεί. Και ρωτάω μήπως σε κάποιον άλλο συνάδελφο δεν του έχει έρθει ώστε να περιμένω, διαφορετικά να κάνω κάτι να δω τι γίνεται.

dred_13

Αν το πρόβλημα σου είναι πως θα πληρώσεις χωρίς ειδοποιητήριο  κανένα πρόβλημα .

Πληρώνεις με τους ίδιους κωδικούς που πλήρωσες και του Ιανουαρίου 😀

Καλή Ανάσταση

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, dred_13 said:

Μάλλον δεν έγινα αντιληπτός. Δεν μου έχει βγάλει καν κάποιο ποσό να πληρώσω. 

Πληρώνεις όπως στο προηγούμενο ειδοποιητήριο  κανονικά ή με έκπτωση : π. χ . - Πλήρωνες 220 € κανονικά . Με έκπτωση 25% πληρώνεις 165 € εφόσον εμπίπτεις ακόμα στις διατάξεις μείωσης .

 

image.png.efc6dc196668aad65ea1a88d218dcdff.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dred_13 said:

@Vassia_H ναι ξέρω ότι On air είναι το ειδοποιητήριο του Φεβρουαρίου. Αλλά σε εμένα δεν έχει εμφανιστεί. Και ρωτάω μήπως σε κάποιον άλλο συνάδελφο δεν του έχει έρθει ώστε να περιμένω, διαφορετικά να κάνω κάτι να δω τι γίνεται.

Μήπως έχεις και μισθωτές υπηρεσίες όποτε περιμένουν πρώτα τις ΑΠΔ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα, αλλά ήταν μέσα Δεκεμβρίου με μέσα Ιανουαρίου. Απλώς δεν ήμουν δηλωμένος σαν μηχανικός στη δουλειά εκεί. Του Ιανουαρίου ήρθε κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.