Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Καλημέρα,

Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει..παλεύω εδώ και καιρό με κάτι εισφορές σε ΕΦΚΑ και ΕΤΕΑΕΠ που μου έχουν χρεωθεί χωρίς να έχω έναρξη εκείνο το διάστημα. Στην τελευταία προσπάθεια που έκανα μου ζήτησαν να τους στείλω την προσωποποιημένη πληροφόρηση από το taxisnet..ξέρει κανείς τι πρέπει να στείλω; Μπαίνω από την προσωποποιημένη πληροφόρηση του Taxisnet στα στοιχεία της επιχείρησης αλλά δεν βρίσκω πως να τυπώσω τα στοιχεία αυτά..ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Artemiscv said:

Καλημέρα,

Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει..παλεύω εδώ και καιρό με κάτι εισφορές σε ΕΦΚΑ και ΕΤΕΑΕΠ που μου έχουν χρεωθεί χωρίς να έχω έναρξη εκείνο το διάστημα. Στην τελευταία προσπάθεια που έκανα μου ζήτησαν να τους στείλω την προσωποποιημένη πληροφόρηση από το taxisnet..ξέρει κανείς τι πρέπει να στείλω; Μπαίνω από την προσωποποιημένη πληροφόρηση του Taxisnet στα στοιχεία της επιχείρησης αλλά δεν βρίσκω πως να τυπώσω τα στοιχεία αυτά..ξέρει κανείς;

ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εντολή Print από τον browser σου, αν χρησιμοποιείς το chrome μπορείς να δημιουργήσεις PDF και να το στείλεις

Link to comment
Share on other sites

Παράταση προθεσμίας καταβολής τρεχουσών ασφαλιστικών εισφορών Μαίου 2020 για τους αυτοαπασχολούμενους και ελεύθερους επαγγελματίες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους !

Όπως και τους προηγούμενους μήνες ,έτσι και τώρα , μου βγαίνει μνμ οτι  θα εκδοθεί το ειδοποιητήριο αφού θα γίνει διασταύρωση στοιχείων απο μισθωτή απασχόληση. Η διαφορά είναι οτι τώρα ακόμα δεν έχει αναρτηθεί . Μπορώ να πληρώσω με ίδιο RF χωρίς να έχιε βγει το ειδοποητήριο για να μη χάσω και την 25% μέιωση;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, christopografow said:

Καλημέρα σ όλους !

Όπως και τους προηγούμενους μήνες ,έτσι και τώρα , μου βγαίνει μνμ οτι  θα εκδοθεί το ειδοποιητήριο αφού θα γίνει διασταύρωση στοιχείων απο μισθωτή απασχόληση. Η διαφορά είναι οτι τώρα ακόμα δεν έχει αναρτηθεί . Μπορώ να πληρώσω με ίδιο RF χωρίς να έχιε βγει το ειδοποητήριο για να μη χάσω και την 25% μέιωση;

Ευχαριστώ!

Αν δε βγει ειδοποιητήριο μέχρι σήμερα , αλλά με καθυστέρηση , θα έχει και  την έκπτωση με μεταχρονολογημένη εμπρόθεσμη πληρωμή .

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, venezia said:

Αν δε βγει ειδοποιητήριο μέχρι σήμερα , αλλά με καθυστέρηση , θα έχει και  την έκπτωση με μεταχρονολογημένη εμπρόθεσμη πληρωμή .

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Αν το πληρώσω πριν βγει με το ιδιο RF υπάρχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, christopografow said:

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Αν το πληρώσω πριν βγει με το ιδιο RF υπάρχει πρόβλημα;

Όχι φυσικά αλλά έλεγξε όταν βγει το ειδοποιητήριο τι θα γράφει . Κι εγώ το πλήρωσα ήδη  πριν το ειδοποιητήριο , για να μην μου σπάει τα νεύρα κάθε φορά να αγωνιώ βγήκε δε βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.