Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Αναρτήθηκε το νέο ΕΤΕΑΕΠ, μαζί με τις δόσεις του 2018 και του 2017 (τα 20άρια) και με λήξη προθεσμίας 10/7. Δύο ερωτήσεις έχω:

1. Στο δικό μου ΕΤΕΑΕΠ του 2017 το ποσό από 21,49 έγινε 20,74, ενώ του 2018 είναι το ίδιο. Συνέβη και σε άλλους; Γιατί υπάρχει αυτή η μείωση στο ποσό του 2017;

2. Εν τω μεταξύ τα 20άρια εγώ τα πλήρωσα στο τέλος του μήνα (με βάση τα παλιά γενικά ειδοποιητήρια όλων των δόσεων). Μπορεί να υπάρξει κάποιο πρόβλημα στο σύστημα, επειδή πλήρωσα (για το 2017) 21,49 αντί 20,74;

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, xenath_2000 said:

Αναρτήθηκε το νέο ΕΤΕΑΕΠ, μαζί με τις δόσεις του 2018 και του 2017 (τα 20άρια) και με λήξη προθεσμίας 10/7. Δύο ερωτήσεις έχω:

1. Στο δικό μου ΕΤΕΑΕΠ του 2017 το ποσό από 21,49 έγινε 20,74, ενώ του 2018 είναι το ίδιο. Συνέβη και σε άλλους; Γιατί υπάρχει αυτή η μείωση στο ποσό του 2017;

2. Εν τω μεταξύ τα 20άρια εγώ τα πλήρωσα στο τέλος του μήνα (με βάση τα παλιά γενικά ειδοποιητήρια όλων των δόσεων). Μπορεί να υπάρξει κάποιο πρόβλημα στο σύστημα, επειδή πλήρωσα (για το 2017) 21,49 αντί 20,74;

Σας ευχαριστώ

1. Σε όλους συνέβη. Τους τρεις πρώτους μήνες του 2020 πληρώσαμε 68,25 ευρώ ενώ η τιμή για το 2020 έχει διαμορφωθεί πλέον στα 68 ευρώ ανα μήνα. Τα 0,75 που πληρώσαμε παραπάνω μας τα αφαίρεσαν από το 2017.

2. Δεν πειράζει, την επόμενη φορά θα πληρώσεις τα 20,74 αντί 21,49

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, mechgiann said:

1. Σε όλους συνέβη. Τους τρεις πρώτους μήνες του 2020 πληρώσαμε 68,25 ευρώ ενώ η τιμή για το 2020 έχει διαμορφωθεί πλέον στα 68 ευρώ ανα μήνα. Τα 0,75 που πληρώσαμε παραπάνω μας τα αφαίρεσαν από το 2017.

2. Δεν πειράζει, την επόμενη φορά θα πληρώσεις τα 20,74 αντί 21,49

Σ' ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arche said:

έχει έρθει σε κανένα ειδοποίηση για αναδρομικά Β2015?

έχει αναρτηθεί στο site του ΤΣΜΕΔΕ/ΕΦΚΑ πριν λίγο καιρό με καταληκτική ημερομηνία πληρωμής την 30/6/2020

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arche said:

συνδέομαι στο site ΕΦΚΑ πρόσφατα και δεν βλέπω άμεσα να υπάρχει ειδοποιητήριο, αυτό σημαίνει ότι δεν οφείλω?

εδώ συνδέεσαι;;

http://www.tsmede.gr:65401/

 

πιθανώς να μην οφείλεις.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Arche said:

καταρχην ευχαριστω, τον αριθμο της δυναμης πως θα το βρω?

Τα αλλα τα έχω, τον αριθμό ΤΕΕ και τον ΑΜΚΑ..

Αριθμός Δύναμης είναι ο Αριθμός Μητρώου του ΤΣΜΕΔΕ, δες το βιβλιάριο ασθενείας του ΤΣΜΕΔΕ που είχαμε παλαιότερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.