Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

 

tasos p: όταν είχα διαβάσει τον νόμο, θυμάμαι και εγώ κάτι για "προθεσμία" δεκέμβρη 2017 (εγώ το είχα κυνηγήσει με το καλημέρα - φεβρουάριο 2017 και περίμενα)

gelastos: πήγαινε και φάτους..... ο καθένας ότι να ναι λέει... 

σας αφήνω γιατί κουράστηκα...

p.s. επιθετικός ο τρόπος γραφής όχι.... (θα μπορούσες βέβαια να το χαρακτηρίσεις σκωπτικό, ελαφρώς ειρωνικό και άλλα καλά... αλλά τί να κάνουμε, όπως μπορεί ο καθένας)

p.s. 2 (ξανά) ΦΑΤΟΥΣ... κόπροι / -ισσες είναι όλοι τους.... πληρώνουμε εργατοώρες για να τους... πληρώσουμε.... 

p.s. 3 δε νομίζω ότι θα καταφέρεις και πολλά... στην Ελλάδα ζούμε... θα πρέπει να τα πάρεις με το καλό τα παιδιά (μή σου πω ότι θα πρέπει να αρχίσεις να βλέπεις και big brother... για να πιάσεις θέμα των ενδιαφερόντων τους.... και να σε συμπαθήσουν = σου κάνουν τη δουλειά....)

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν, phil1980 said:

p.s. 3 δε νομίζω ότι θα καταφέρεις και πολλά... στην Ελλάδα ζούμε... θα πρέπει να τα πάρεις με το καλό τα παιδιά...

Είμαι απόλυτα σίγουρος πως δεν θα βγάλω άκρη. Από ότι είδα, από χθες ισχύει ξανά το ραντεβού. Τέρμα οι απροειδοποίητες επισκέψεις......

https://www.efka.gov.gr/el/deltia-typoy/exyperetese-ston-e-ephka-me-elektroniko-ranteboy

Edited by gelastos
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα,

Να ρωτήσω κάτι αν σας έχει τύχει. Δεν μου βγάζει ενημερότητα ΕΦΚΑ λόγω οφειλής τρεχουσών αν και έχω πληρώσει στις 17/8 αλλά το κουτάκι "Συμπεριλήφθηκε στην εξόφληση" παραμένει κενό.

Σας έχει τύχει ποτέ;

Πως διορθώνεται αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι διάφορες περιπτώσεις.

Σε 'μένα έχει το παρακάτω.

image.png.d11a194e348847eea1c25091ad24361b.png

Και πριν συνέβαινε αυτό, σε 'μένα όσο "καταλαβαίνει" ύπαρξη οφειλής στον ΕΦΚΑ. Έχω το ανάλογο του @filipos0.

Το ότι έχει πληρωθεί δεν σημαίνει κάτι, μέχρι να μεταφερθεί και να εξοφλήσει οφειλές ΚΑΙ να μην μείνει υπόλοιπο οφειλής ΕΦΚΑ και να "δει" ότι υπάρχει ενημερότητα.

Edited by georgegaleos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 λεπτά πριν, astrah said:

φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα με το ΚΕΑΟ...   "ΚΕΑΟ Αποτυχία σύνδεσης με ΚΕΑΟ – Υποβολή νέου αιτήματος"

 Το είχα πάθει και εγώ αρχές Αυγούστου. Την επόμενη ημέρα την έβγαλε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgegaleos said:

Μάλλον είναι διάφορες περιπτώσεις.

Σε 'μένα έχει το παρακάτω.

image.png.d11a194e348847eea1c25091ad24361b.png

Και πριν συνέβαινε αυτό, σε 'μένα όσο "καταλαβαίνει" ύπαρξη οφειλής στον ΕΦΚΑ. Έχω το ανάλογο του @filipos0.

Το ότι έχει πληρωθεί δεν σημαίνει κάτι, μέχρι να μεταφερθεί και να εξοφλήσει οφειλές ΚΑΙ να μην μείνει υπόλοιπο οφειλής ΕΦΚΑ και να "δει" ότι υπάρχει ενημερότητα.

Το ζήτημα είναι ΠΟΤΕ θα το κάνουν αυτό.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να επισπευσθεί;

Φοβάμαι μην χρειαστώ σύντομα ενημερότητα....

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα και συνεχίζω να έχω το ίδιο πρόβλημα με εσάς για την ασφαλιστική ενημερότητα, δηλαδή ενώ πλήρωσα το σύστημα "βλέπει" ακόμα οφειλή επειδή δεν έχει ενημερωθεί.

Για το αν υπάρχει τρόπος να επισπευθεί αυτό; όχι, θα χρειαστεί να περιμένεις την ενημέρωση του ΕΦΚΑ από τα κεντρικά (έτσι μου είπαν στο πρώην ΤΣΜΕΔΕ Θεσσαλονίκης).

Προσωπικά, επειδή βιαζόμουνα, αναγκάστηκα να την εκδώσω μέσω του portal ermis.gov.gr και ήμουν στα τηλέφωνα με το ΚΕΠ και το ΤΣΜΕΔΕ για να ολοκληρωθεί σύντομα η διαδικασία. Την ασφαλιστική την παρέλαβα στην ηλεκτρονική θυρίδα του ΚΕΠ αλλά και σε δικό μου φαξ (άσχετα αν τα καταργήσανε, το ΤΣΜΕΔΕ ακόμη έτσι επικοινωνεί γιατί δεν έχει scanner...).

Link to comment
Share on other sites

Φάνηκε στις οφειλές ο 7ος...Ενιαίο πλέον ποσό ΕΦΚΑ + ΕΤΕΑΕΠ Ειδοποιητήριο ακόμη δε φαίνεται....

Προθεσμία πληρωμής 15/09/2020...

Edited by laxanos
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

42 λεπτά πριν, laxanos said:

Φάνηκε στις οφειλές ο 7ος...Ενιαίο πλέον ποσό ΕΦΚΑ + ΕΤΕΑΕΠ Ειδοποιητήριο ακόμη δε φαίνεται....

Προθεσμία πληρωμής 15/09/2020...

Λογικά τα αναδρομικά ΕΤΕΑΕΠ τα πληρώνουμε απο το site του ΕΤΕΑΕΠ. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.