Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Την Πέμπτη 10/09 πλήρωσα με internet banking Εθνικής τα 288 ευρώ (220 + 68). Μπαίνω σήμερα με τους κωδικούς του taxis στο efka.gov, πάω στις καταβολές και δεν φαίνεται η κατάθεση. Πολύ περίεργο γιατί συνήθως στον έφκα  φαίνεται αμέσως απλά με το κουτάκι α-τικάριστο μέχρι να συμπεριληφθεί στην εξόφληση. Μπορείτε σας παρακαλώ να κοιτάξετε και τα δικά σας μήπως είναι γενικό το φαινόμενο?

Δεν έχω κάνει λάθος στην ταυτότητα πληρωμής και επέλεξα κανονικά στο internet banking το Πληρωμή Εφκα (ΟΑΕΕ, ΕΤΑΑ κτλ) όπως έκανα και τους προηγούμενους μήνες και μόνο τώρα πρώτη φορά μου προκύπτει τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dimitris St said:

Την Πέμπτη 10/09 πλήρωσα με internet banking Εθνικής τα 288 ευρώ (220 + 68). Μπαίνω σήμερα με τους κωδικούς του taxis στο efka.gov, πάω στις καταβολές και δεν φαίνεται η κατάθεση. Πολύ περίεργο γιατί συνήθως στον έφκα  φαίνεται αμέσως απλά με το κουτάκι α-τικάριστο μέχρι να συμπεριληφθεί στην εξόφληση. Μπορείτε σας παρακαλώ να κοιτάξετε και τα δικά σας μήπως είναι γενικό το φαινόμενο?

Δεν έχω κάνει λάθος στην ταυτότητα πληρωμής και επέλεξα κανονικά στο internet banking το Πληρωμή Εφκα (ΟΑΕΕ, ΕΤΑΑ κτλ) όπως έκανα και τους προηγούμενους μήνες και μόνο τώρα πρώτη φορά μου προκύπτει τέτοιο πρόβλημα.

θα εμφανισθεί, μην ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Dimitris St said:

Την Πέμπτη 10/09 πλήρωσα με internet banking Εθνικής τα 288 ευρώ (220 + 68). Μπαίνω σήμερα με τους κωδικούς του taxis στο efka.gov, πάω στις καταβολές και δεν φαίνεται η κατάθεση. Πολύ περίεργο γιατί συνήθως στον έφκα  φαίνεται αμέσως απλά με το κουτάκι α-τικάριστο μέχρι να συμπεριληφθεί στην εξόφληση. Μπορείτε σας παρακαλώ να κοιτάξετε και τα δικά σας μήπως είναι γενικό το φαινόμενο?

Δεν έχω κάνει λάθος στην ταυτότητα πληρωμής και επέλεξα κανονικά στο internet banking το Πληρωμή Εφκα (ΟΑΕΕ, ΕΤΑΑ κτλ) όπως έκανα και τους προηγούμενους μήνες και μόνο τώρα πρώτη φορά μου προκύπτει τέτοιο πρόβλημα.

Και σε μένα το ίδιο. Η διάλυση του συστήματος (και όλων των συστημάτων) είναι πλήρης.

Link to comment
Share on other sites

Για τις αναδρομικές δόσεις του 2017, στις 3 τελευταίες ειδοποιήσεις μου εμφανίζει ως Πληρωτέο 20,74€ αντί για 21,49€ που θα έπρεπε να είναι

Για τα αναδρομικά του 2018, εμφανίζει κανονικά τα 21,49€

Υπάρχει καμιά ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

On 16/9/2020 at 2:50 ΜΜ, Polytexnitis said:

Και σε μένα το ίδιο. Η διάλυση του συστήματος (και όλων των συστημάτων) είναι πλήρης.

Το φαινόμενο της πολυνομίας και των διαδοχικών ανατροπών του νομικού πλαισίου μετατρέπουν την επέκταση της ηλεκτρονικής διακυβέρνησης σε τροχοπέδη.

Είναι δύσκολο να σχεδιαστεί ένα υπολογιστικό σύστημα που θα παραμετροποιείται κατά βούληση ανάλογα με τις αλλαγές της νομοθεσίας. Ειδικά όταν μιλάμε για ελληνικά δημόσια έργα, αυτό είναι αδύνατο.

Επομένως ένα μεγάλο ποσοστό νομοθετικών μεταβολών απαιτεί προγραμματιστικές αλλαγές στο αντίστοιχο πληροφοριακό σύστημα, δηλ. ένα νέο έργο μικρής ή μεγάλης κλίμακας, με ό,τι αυτό συνεπάγεται ως προς το χρόνο που αυτή η μεταβολή θα υλοποιηθεί και θα παραδοθεί. Πρόσφατα παραδείγματα ο νόμος Βρούτση και η εκκαθάριση ΕΝΦΙΑ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Διαπίστωσα σήμερα που πληρώθηκε ο ΕΦΚΑ ότι η Εθνική έχει βάλει πλέον προμήθεια 0.30 ευρώ . Το παρατήρησε άλλος; Ισχύει και σε άλλες τράπεζες ή είναι νταβατζιλίκη μόνο της Εθνικής;

Link to comment
Share on other sites

35 λεπτά πριν, Dim_An said:

Διαπίστωσα σήμερα που πληρώθηκε ο ΕΦΚΑ ότι η Εθνική έχει βάλει πλέον προμήθεια 0.30 ευρώ . Το παρατήρησε άλλος; Ισχύει και σε άλλες τράπεζες ή είναι νταβατζιλίκη μόνο της Εθνικής;

Ναι έτσι είναι.

Μόνο Eurobank αν έχεις live λογαριασμό και ικανό υπόλοιπο για συναλλαγές χωρίς προμήθεια

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.