Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

37 λεπτά πριν, terry said:

Έχω και γω το ίδιο θέμα, από το 2020

Βλακωδώς και από κεκτημένη ταχύτητα, επέλεξa ότι είχα και μισθωτή εργασία (ενώ δεν είχα) και το όλο το 2020 δεν έχω καταβάλει εισφορές.

Ενώ το 2021 το δήλωσα σωστά, δεν έχει βγει ακόμα ειδοποιητήριο.

 

Να στείλουμε κανένα mail??

 

Δεν χάνεις κάτι, σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον ΕΦΚΑ στο τετραψήφιο τους είπα ότι είμουν μισθωτός με πλήρη κάλυψη εισφορών από Γενάρη έως και Αυγουστο του 20 και από Νοέμβρη μέχρι και τώρα και μου είπαν να περιμένω μέσα στον Φλεβάρη την εκκαθάριση.

 

59 λεπτά πριν, christopografow said:

Πότε θα λυθεί όλο αυτό ; έχεις ιδέα;

Με τον ΕΦΚΑ ποτέ δεν ξέρεις... Θα ξαναπάρω από αρχές Μαρτίου αν με εμφανίζει ανασφάλιστο στον ΕΦΚΑ να δώ τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει σε καποιον το ειδοποιητηριο Ιανουαρίου? Η εισφορα φαίνεται, οπως αναφέρεται και παραπανω, αλλα ειδοποιητηριο οχι.

Edited by laxanos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει ενημερωθεί σε κάποιον η ημερομηνία της ασφαλιστικής ικανότητας; Σε εμένα φαίνεται ακόμη 28/02/2021.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το γνωστό πρόβλημα με τα μηδενικά ειδοποιητήρια , του Ιανουαρίου '21 με τι ποσό βγαίνει για 1η ασφαλιστική κατηγορία ;

 

edit: Για πρωτη φορα μου βγηκε ειδοποιητηριο με ποσο , χωρίς βεβαια να εχει γινει γενικότερα εκκαθάριση.

Edited by christopografow
Link to comment
Share on other sites

Για ελεύθερους επαγγελματίες-αυτοαπασχολούμενους, δες εδώ.
Για νέους ελεύθερους επαγγελματίες-αυτοαπασχολούμενους, δες εδώ.
Για παράλληλη ασφάλιση, δες εδώ.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kkookk1 said:

Καλημέρα. Έχει ενημερωθεί σε κάποιον η ημερομηνία της ασφαλιστικής ικανότητας; Σε εμένα φαίνεται ακόμη 28/02/2021.

Μόλις μπήκα και είδα ότι πήγε 28/02/2022.

Κρίνοντας από το πόση ώρα έκανα να μπω στην πλατφόρμα, μάλλον οι αλλαγές στη βάση δεδομένων γίνονται σταδιακά αυτές τις ημέρες.

Κλασσικά βέβαια εκκαθάριση για τους παράλληλα ασφαλισμένους δεν έχει γίνει ακόμα, θα ενημερωθούμε όταν θα γίνει η εκκαθάριση...

Edited by acomaedo
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.