Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

μην αγχωθείς ακόμα. Και εμένα ώς μισθωτό ακόμα 28/2/2022 είναι. Αν δείς απο το ατλας Ημερομηνία ενημέρωσης εμφανίζει /02/2021 οπότε μάλλον δεν έχουν καν ασχοληθεί μαζί μας....

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Alex259 said:

μην αγχωθείς ακόμα. Και εμένα ώς μισθωτό ακόμα 28/2/2022 είναι. Αν δείς απο το ατλας Ημερομηνία ενημέρωσης εμφανίζει /02/2021 οπότε μάλλον δεν έχουν καν ασχοληθεί μαζί μας....

Πριν μερικές μέρες που το έλεγξα έλεγε 28/2/2022, σήμερα που μπήκα είδα πήγε 2023.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mecheng_ said:

Πριν μερικές μέρες που το έλεγξα έλεγε 28/2/2022, σήμερα που μπήκα είδα πήγε 2023.

Αυτό συμβαίνει κάθε χρόνο, δεν είναι νέο. Τέλη Φεβρουαρίου ανανεώνεται η ενημερότητα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Alex259 said:

μην αγχωθείς ακόμα. Και εμένα ώς μισθωτό ακόμα 28/2/2022 είναι. Αν δείς απο το ατλας Ημερομηνία ενημέρωσης εμφανίζει /02/2021 οπότε μάλλον δεν έχουν καν ασχοληθεί μαζί μας....

Ούτε κάν, εμένα στο atlas ο τελευταίος έλεγχος είναι 4/3/21...

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός RF για το ειδοποιητήριο Ιανουαρίου έχει παραμείνει ο ίδιος με τον περσινό. Δεν υπήρχε λόγος να αλλάξει. Τραβήξανε από το πιστωτικό μου που είχα για τον Ιανουάριο.

Να ρωτήσω, αν είσαι μισθωτός με μπλοκάκι πληρώνεις μόνος σου τις εισφορές, επιλέγοντας την κατηγορία Ελεύθερος επαγγελματίας στην ιστοσελίδα του ΕΦΚΑ (ηλεκτρονικές υπηρεσίες);

Εμένα η ασφαλιστική ικανότητα πήγε από 28/2/2022 σε 31/3/2022.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε πολλούς το εμφανίζει (και σε μένα), μάλλον είναι συστημικό. Εγώ έχω μπλέξει με την παράλληλη μισθωτή εργασία που στις εισφορές μισθωτού μου δείχνει για το 2020 (τρίτο τρίμηνο) ότι δεν έχουν πληρωθεί (με εργοδότη το δημόσιο !!!!) , λόγω προβληματικής δήλωσης ΑΠΔ του δημοσίου. Δηλώνανε μέχρι 09/2020 λάθος κωδικό και έχει γίνει τις πόπης(τον γνωστό 131). Εμφάνισε οφειλές λοιπόν και τις έστειλαν ΚΕΑΟ. Προσπαθώ να βρω λύση απο αρχές Σεπτεμβρίου ΄Ελεος !!!!! Δεν παίζονται !!! Μόνο χθες καταφερα να ξεκινήσω επαφές για να λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν κάνει (μην πω πώς)... Εμένα με εμφανίζει σε παράλληλη απασχόληση πολλούς μήνες, στους οποίους και ελεύθερο επάγγελμα ασκούσα και εισφορές ελ. επαγγελματία είχα καταβάλει και δήλωση περί μη παράλληλης απασχόλησης δεν είχα κάνει.

Edited by JohnnyHoliday
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Alex259 said:

και έτσι ξαφνικά σήμερα εμφανίζομαι ανασφάλιστος.

μισθωτός όλο το 2021......
αντε να δούμε τώρα πως θα βγάλω ακρη

Συνάδελφε και εγώ το ίδιο, πέρσι στο Άτλας 4/3 θυμήθηκαν να κάνουν έλεγχο...

Μίλησα με το 1555 και δυστυχώς δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Βλέπουν ότι είμαι μισθωτός όλο τον χρόνο, βλέπουν ότι δεν  χρωστάω εισφορές και μου είπαν ότι λογικά θα ανανεωθεί αυτόματα, αλλιώς να επικοινωνήσω με το τοπικό υποκατάστημα του ΕΦΚΑ.

Θα περιμένω 2-3 μέρες και μετά αναγκαστικά ηλεκτρονικό ραντεβού στον τοπικό ΕΦΚΑ...

Μόλις προσπάθησα να δώ τι γίνεται στο ΑΤΛΑΣ το οποίο δείχνει να είναι πεσμένο, ίσως κάνουν καμιά ενημέρωση και δούμε φώς...

Edited by acomaedo
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.