Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

@uptight σε νιώθω, απλά να σου πω ότι μαλλον δεν ειναι αυτό το θέμα γιατί ενώ εμφανιζει ότι εχω ληξιπροθεσμο απο 18/5 (και καλά...) μπορεσα την προηγουμενη εβδομαδα κανονικά να βγάλω εμβολια στον μικρό και χθες τραβηξε το ΤΣΜΕΔΕ κανονικά την ρυθμιση του...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μέχρι χθες με έλεγε ασφαλισμένη. Και του ΤΣΜΕΔΕ είναι πληρωμένη η ρύθμιση μέχρι και Μάιο, και εμβόλια γράψαμε στον μικρό προχτές. Το μόνο που δεν πλήρωσα είναι τα.. 0,00€ της εκκαθάρισης 2017. Να μπω να τους βάλω 0,00€ από την τράπεζα; Αυτό είναι;

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, uptight said:

Κι εμένα μέχρι χθες με έλεγε ασφαλισμένη. Και του ΤΣΜΕΔΕ είναι πληρωμένη η ρύθμιση μέχρι και Μάιο, και εμβόλια γράψαμε στον μικρό προχτές. Το μόνο που δεν πλήρωσα είναι τα.. 0,00€ της εκκαθάρισης 2017. Να μπω να τους βάλω 0,00€ από την τράπεζα; Αυτό είναι;

οπως καταλαβαίνεις ειναι ολα random...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Off topic

Το μπάχαλο και το random είναι γενικότερο ... αρκεί να δείτε εδω.

Αν κάποιοι από εμάς (που συνήθως πιστεύω κάνουμε) έχουν υποβάλει δηλώσεις για γνωστούς τους, γονείς, πεθερούς, πεθερές, παππούδες κλπ ..... αντε ξανά....έλεγχος...υποβολή όταν ανοίξουν οι τροποποιητικές ...

Είναι απίστευτοι ...

Και κλείνω το off topic.

Edited by georgegaleos
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν, georgegaleos said:

Off topic

Το μπάχαλο και το random είναι γενικότερο ... αρκεί να δείτε εδω.

Αν κάποιοι από εμάς (που συνήθως πιστεύω κάνουμε) έχουν υποβάλει δηλώσεις για γνωστούς τους, γονείς, πεθερούς, πεθερές, παππούδες κλπ ..... αντε ξανά....έλεγχος...υποβολή όταν ανοίξουν οι τροποποιητικές ...

Είναι απίστευτοι ...

Και κλείνω το off topic.

Γελοίο κράτος. Γελοίο._

Link to comment
Share on other sites

Τους κάνω εικόνα .... τα κέντρα υπολογισμού εισφορών έχουν πάρει φωτιά !!!!!!

Οι ΙΤ manager δίνουν το κέφι : "... συγχώρα με που δεν καταλαβαίνω τι λένε τα κουμπιουτερ κι οι αρθιμοί ...."

post-63541-0-00002000-1522663969.gif.82f947221eb6776cde70f5b9e5da8398.gif

Link to comment
Share on other sites

ΩΩΩ παιδιά εμφανίστηκε η δευτερη πληρωμη μου (25/5) που αντιστοιχουσε στην εκκαθαριση! Αλλα ακόμα δεν την εχουν κουμπωσει πουθενα! Ψηφιστε τωρα και κερδιστε! Θα τα βαλουν στην

α) "ληξιπροθεσμη"

β) στην 2η δοση της εκκαθαρισης

γ) στην νεα του Ιουνίου

δ) καπου αλλου?

 

Θα σας κρατω ενημερους!!!  

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν, Baudolino said:

ΩΩΩ παιδιά εμφανίστηκε η δευτερη πληρωμη μου (25/5) που αντιστοιχουσε στην εκκαθαριση! Αλλα ακόμα δεν την εχουν κουμπωσει πουθενα! Ψηφιστε τωρα και κερδιστε! Θα τα βαλουν στην

α) "ληξιπροθεσμη"

β) στην 2η δοση της εκκαθαρισης

γ) στην νεα του Ιουνίου

δ) καπου αλλου?

 

Θα σας κρατω ενημερους!!!  

:D

εγώ πέτυχα επιτέλους κάποιον στο τηλ. κέντρο (15' αναμονή) και μου είπε ότι αν φαίνομαι ανασφάλιστη φταίει κάτι με το ΤΣΜΕΔΕ και να πάρω αυτούς. Που βέβαια δεν εμφανίστηκε κανείς Παρασκευιάτικα μετά τις 15.00. Οπότε από εβδομάδα, αν και είδα την καρτέλα μου και έχει τον διακανονισμό κανονικά (τα παίρνουν κάθε 21 του μήνα). Και τελικά off-topic είναι κι αυτό... 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάνε τα συστηματα μεταξύ τους, απο εδω και μπρος θα κοιταζω να πληρωνω μονο τα αναδρομικα ΤΣΜΕΔΕ για να μην χασω την ρυθμιση. Τα αλλα οποτε και οσο μπορω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.