Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Έχετε ενταχθεί στην παρ. 9 του άρθρου 39 του ν.4387/2016 (ασφαλιστικά μπλοκάκι)?

edit: Αυτό που εννοώ, προς διευκόλυνσή σας, είναι αν τις ασφαλιστικές εισφορές θα τις αποδίδεται εσείς ο ίδιος ή θα εμφανίζονται ως επιπλέον κρατήσεις (πέραν της παρακράτησης φόρου 20%) στην τιμολόγηση που θα κάνετε οπότε (οι εισφορές που σας αναλογούν) θα αποδίδονται από το εργοδότη σας μέσω ΑΠΔ.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ikaros13 said:

Ρε παιδιά ο μήνας έχει 28 ειδοποιητήριο για τρέχοντα η δόση δεν έχει εμφανιστεί.. Μπορεί να μου πει κάποιος τι σκατα κάνουμε πληρώνουμε ο περιμένουμε με τους βλάκες που μπλέξαμε; 

Ελεος δηλαδή με δαύτους 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ίσως πληρώσω τη δόση 2/5. Τα τρέχοντα ούτε για αστείο αν δεν δω ειδοποιητήριο και ας έχω διακανονισμό. Άλλωστε και δεν επικοινωνούν τσμεδε με εφκα και νομικά καλυμμένος το βλέπω αν δεν βγει ημερομηνία πληρωμής.. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρωστάω τίποτα, δεν έχω αναδρομικά, δεν έχω διακανονισμό, είμαι 100% τυπικός, φαίνονται όλες οι πληρωμές κανονικά και... με δείχνει ανασφάλιστο!!!

Link to comment
Share on other sites

και το τρολάρισμα συνεχίζει , ημερομηνία εμπρόθεσμης πληρωμής 30/6, και το ειδοποιητήριο είναι για 8/6.  Ότι θέλουν μας κάνουν...., για τα πανηγύρια αυτοί, για το γάμο του καραγκιόζη εμείς που τα ανεχόμαστε ομαδικώς.

Edited by zulumpo
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitrispsi said:

Δεν χρωστάω τίποτα, δεν έχω αναδρομικά, δεν έχω διακανονισμό, είμαι 100% τυπικός, φαίνονται όλες οι πληρωμές κανονικά και... με δείχνει ανασφάλιστο!!!

http://www.michanikos.gr/forums/topic/48959-εφκα-και-εισφορές/?page=43&tab=comments#comment-979041

Δεν ξερω σε ποια πολη εισαι, αλλα την ιδια δουλεια θα κανεις στο τσμεδε της περιοχης σου

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

τώρα στο σάητ του ΕΦΚΑ βγάζει δεν βρέθηκε τρέχουσα εισφορά νταξ, θα τ ανεβάσουν παιδιά τα ειδοποιητήρια κατά τις 13:59, εγω λεω να είμαστε σταντ μπάη με το δάχτυλο στην σκανδάλη 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.