Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Μπήκα στον ΕΦΚΑ και βλέπω ότι ακόμη οι εισφορές Μαίου φαίνονται ανεξόφλητες παρόλο που η καταβολή  του ποσού έγινε στις 29/6! Κάλεσα στο 1555 και έμεινα στη γραμμή 15' λεπτά μέχρι που έκλεισε μόνη της. Το βλέπω πώς οι εισφορές Ιουνίου θα βγουν κι αυτές την τελευταία μέρα. Θεωρώ απαράδεκτη όλη αυτή την καθυστέρηση της έκδοσης των ειδοποιητηρίων, που θα έπρεπε αφού γίνονται ηλεκτρονικά πια να λειτουργούν πιο σωστά και έγκαιρα. Αντίθετα υπάρχει μαι τεράστια καθυστέρηση και έλλειψη οργάνωσης. Αν γνωρίζει κανείς κανένα τηλέφωνο στον ΕΦΚΑ που να απαντά, παρακαλώ ας μου το δώσει. Να συμπληρώσω επίσης, πως ούτε τα αναδρομικά του Τσμεδε Α' 2013 μπορώ να πληρώσω, αφού μπαίνοντας για έκδοση του ειδοποιητηρίου μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει εκδοθεί το Β του 2018! 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο φαίνονται σαν οφειλή και οι προηγούμενες και η δεύτερη δόση που πλήρωσα και τα δυο αρκετά πριν λήξουν.. Αυτή τη φορα όμως δεν θα τους κάνω το χατίρι, θα πληρώσω μέσα Αυγούστου και να πάνε να χεστουν.. Έτσι και αλλιώς αρχές Αυγούστου θα πάνε του Ιουλίου και βλεπουμε γιατί είναι και καλοκαίρι 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, mmarie said:

Μπήκα στον ΕΦΚΑ και βλέπω ότι ακόμη οι εισφορές Μαίου φαίνονται ανεξόφλητες παρόλο που η καταβολή  του ποσού έγινε στις 29/6! Κάλεσα στο 1555 και έμεινα στη γραμμή 15' λεπτά μέχρι που έκλεισε μόνη της. Το βλέπω πώς οι εισφορές Ιουνίου θα βγουν κι αυτές την τελευταία μέρα. Θεωρώ απαράδεκτη όλη αυτή την καθυστέρηση της έκδοσης των ειδοποιητηρίων, που θα έπρεπε αφού γίνονται ηλεκτρονικά πια να λειτουργούν πιο σωστά και έγκαιρα. Αντίθετα υπάρχει μαι τεράστια καθυστέρηση και έλλειψη οργάνωσης. Αν γνωρίζει κανείς κανένα τηλέφωνο στον ΕΦΚΑ που να απαντά, παρακαλώ ας μου το δώσει. Να συμπληρώσω επίσης, πως ούτε τα αναδρομικά του Τσμεδε Α' 2013 μπορώ να πληρώσω, αφού μπαίνοντας για έκδοση του ειδοποιητηρίου μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει εκδοθεί το Β του 2018! 

Και σε μένα ανεξόφλητα φαίνονται του Μαΐου.

 

Για τα αναδρομικά του ΤΣΜΕΔΕ, το συγκεκριμένο ειδοποιητήριο ήταν αυτό που βγήκε δύο φορές, αρχικά με την αύξηση και μετά τη λήξη πληρωμής ξαναβγήκε μικρότερο. Όσοι πληρώσαμε το πρώτο ειδοποιητήριο δε βλέπουμε τώρα αναδρομικό για αυτό το εξάμηνο. Από το επόμενο.

 

 

Edited by voxson
Link to comment
Share on other sites

από χθες δεν μπορώ να μπω στον ΕΦΚΑ και μου γράφει : « Προσωρινή αδυναμία πιστοποίησης μέσω TaxisNet, παρακαλούμε προσπαθήστε αργότερα. » , συμβαίνει και σε άλλους ;

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, dim salo said:

από χθες δεν μπορώ να μπω στον ΕΦΚΑ και μου γράφει : « Προσωρινή αδυναμία πιστοποίησης μέσω TaxisNet, παρακαλούμε προσπαθήστε αργότερα. » , συμβαίνει και σε άλλους ;

τα ίδια και σε 'μένα από χτες

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω. Και σε μενα το ίδο λέει απο χθες το απόγευμα. Εχει γενικά θεματάκι το taxisnet απο χθες

οπως εχω καταλάβει. Ειναι και οι δηλώσεις της τελευταίας στιγμής....

Edited by laxanos
Link to comment
Share on other sites

Απλά ως ενημέρωση. Παρατήρησα ότι στην καρτέλα της εκκαθάρισης, στο Ιστορικό Ειδοποιητηρίων Εκκαθαρίσεων, έχουν αφαιρέσει την 2η ειδοποίηση και έχουν αφήσει μόνο την πρώτη.

Edit: Και από ότι είδα μόλις τώρα, ενημερώθηκαν και οι εξοφλήσεις (μερικές ή ολικές ανάλογα) των οφειλών με τις πληρωμές.

 

2.jpg

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.