Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Τα ίδια και για μένα . Τραγικό είναι το λιγότερο που μπορεί να πει κανείς. 

 

Δηλαδή να χρειαστείς κάτι τώρα άμεσα και να μην σε έχει ασφαλισμένο το σύστημα, χωρίς την παραμικρή δικαιολογία!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο θέμα στον ΕΦΚΑ. 

Αυτό που πρόσεξα είναι ότι στο ΑΤΛΑΣ στην ασφαλιστική ικανότητα πλέον έχει ημερομηνία λήξης.

Ενώ πριν είχε στην ημερομηνία λήξης κενό και στα σχόλια έγραφε "Ισχύει Επ Αόριστο".

post-2272-0-46365300-1514999309_thumb.jpg

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο ΑΤΛΑΣ και φαίνεται το ίδιο. Περιττό να πω ότι τα εξαρτώμενα μελη (γιος + συζυγος) ποτέ δεν εχουν εμφανιστεί (αλλά τουλαχιστον δεν ειχαμε καποιο θεμα στους γιατρους).

 

Ελπίζω να λυθεί συντομα το πρόβλημα γιατί αλλη όρεξη δεν εχω να ανεβαζω πιεση στην Μορντορ της Κλαυθμώνος...

Link to comment
Share on other sites

Να σου οω τι υποψιάζομαι.

Baudolino εχεις πληρωσει και τα αναδρομικα του Β12 που εληγαν 31-12 και που πήραν πρόσφατα παραταση μεχρι 31-

Μαρτίου ?

Αν οχι, ισως δεν εχουν ενημερωθει ακομη τα συστήματα τους με την παράταση.

Ενημερωτικά προσωπικά τα εχω ολα πληρωμενα (ΕΦΚΑ-ΤΣΜΕΔΕ τα κανονικα και ολα τα αναδρομικα πιυ έχουν βγει και δεν εχω ρυθμισεις). Ισως για αυτο δεν χτυπάει.

 

 

Send from Tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Να σου οω τι υποψιάζομαι.

Baudolino εχεις πληρωσει και τα αναδρομικα του Β12 που εληγαν 31-12 και που πήραν πρόσφατα παραταση μεχρι 31-

Μαρτίου ?

Αν οχι, ισως δεν εχουν ενημερωθει ακομη τα συστήματα τους με την παράταση.

Ενημερωτικά προσωπικά τα εχω ολα πληρωμενα (ΕΦΚΑ-ΤΣΜΕΔΕ τα κανονικα και ολα τα αναδρομικα πιυ έχουν βγει και δεν εχω ρυθμισεις). Ισως για αυτο δεν χτυπάει.

 

 

Send from Tapatalk

Τα εχω πληρωσει... το μόνο που έχω είναι μια ρυθμιση απο το 2015 που τραβαει τελευταια μερα με παγια εντολή, τα πήρε τα χρήματα κανονικά, και επίσης αυτό γίνεται όλο τον καιρό αυτό και ποτέ δεν εμφάνισε αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαίωσα αυτό που έγραφα ότι ΔΕΝ είναι έτσι, δεν φταίει δηλαδή το Β12 που δεν έχει πληρωθεί.

Επίσης φίλος που μίλησα μόλις τώρα που δεν το έχει πληρώσει ακόμη το Β12 και έχει και ρύθμιση όπως εσύ από 2015 με πάγια εντολή πήρε και σε αυτόν τα χρήματα κανονικά αλλά δεν του εμφανίζει κάποιο θέμα, το δείχνει κανονικά ασφαλισμένο και στον ΕΦΚΑ και στο ΑΤΛΑΣ.

Μάλλον --νομίζω-- πρέπει να το δεις πιο προσωπικά με το ταμείο.

 

Edit: Επίσης στα δικά μου και στον ΕΟΠΥΥ στον Φάκελο Ασφάλισης Υγείας έχουν ενημερώσει με την ημερομηνία λήξης ενώ πριν εμφάνιζε "Ναι, μέχρι 31/12/9999"

post-2272-0-87798000-1515001378_thumb.jpg

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαίωσα αυτό που έγραφα ότι ΔΕΝ είναι έτσι, δεν φταίει δηλαδή το Β12 που δεν έχει πληρωθεί.

Επίσης φίλος που μίλησα μόλις τώρα που δεν το έχει πληρώσει ακόμη το Β12 και έχει και ρύθμιση όπως εσύ από 2015 με πάγια εντολή πήρε και σε αυτόν τα χρήματα κανονικά αλλά δεν του εμφανίζει κάποιο θέμα, το δείχνει κανονικά ασφαλισμένο και στον ΕΦΚΑ και στο ΑΤΛΑΣ.

Μάλλον --νομίζω-- πρέπει να το δεις πιο προσωπικά με το ταμείο.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Αναθεμα την ώρα και την στιγμή που θα κατεβαίνω εκει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.