Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Δες λίγο και το edit που έκανα στο προηγούμενο.

Πρακτικά που έχω ρωτήσει στον ΕΟΠΥΥ από αυτό ενημερώνονται όχι από το ΑΤΛΑΣ ή τον ΕΦΚΑ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο και το edit που έκανα στο προηγούμενο.

Πρακτικά που έχω ρωτήσει στον ΕΟΠΥΥ από αυτό ενημερώνονται όχι από το ΑΤΛΑΣ ή τον ΕΦΚΑ.

 

Δεν εχω κανει ποτέ εγγραφή εκεί... και πρέπει να πας λεει και σε γιατρό για να στο ενεργοποιήσει... ουφ.... :(

Link to comment
Share on other sites

Σωστά... έχει μια διαδικασία και αυτό...

ηρέμησε ... "της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελάει" ... τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι (εκτός και αν το λάθος διορθωθεί από μόνο του) ... δες το το πρωί με ηρεμία ... να το χαλαρώσουμε λίγο διότι όπως είδες ο ΕΦΚΑς δεν μας καλύπτει πάντα ... ασχολήσου λοιπόν με κάτι πιο ευχάριστο ... βόλτα ... τσίπουρο .. μπύρα...

τα λέμε ...

Edited by georgegaleos
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Σωστά... έχει μια διαδικασία και αυτό...

ηρέμησε ... "της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελάει" ... τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι (εκτός και αν το λάθος διορθωθεί από μόνο του) ... δες το το πρωί με ηρεμία ... να το χαλαρώσουμε λίγο διότι όπως είδες ο ΕΦΚΑς δεν μας καλύπτει πάντα ... ασχολήσου λοιπόν με κάτι πιο ευχάριστο ... βόλτα ... τσίπουρο .. μπύρα...

τα λέμε ...

 

Δίκιο έχεις... Αλλά σου λέω, αν δεν ήταν για τον μικρό θα το διασκέδαζα κι ολας...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά... έχει μια διαδικασία και αυτό...

ηρέμησε ... "της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελάει" ... τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι (εκτός και αν το λάθος διορθωθεί από μόνο του) ... δες το το πρωί με ηρεμία ... να το χαλαρώσουμε λίγο διότι όπως είδες ο ΕΦΚΑς δεν μας καλύπτει πάντα ... ασχολήσου λοιπόν με κάτι πιο ευχάριστο ... βόλτα ... τσίπουρο .. μπύρα...

τα λέμε ...

Φαν φακτ, προσπαθώ να μπω στο σύστημα του ΤΣΜΕΔΕ για τα αναδρομικά και κολλάει. Μπας και εχει κρασάρει ολικά το ΤΣΜΕΔΕ???

Link to comment
Share on other sites

Να σας δώσω και την δική μου εικόνα.

Έχει πλέον εξαφανιστεί η ημερομηνία λήξης ασφαλιστικής ικανότητας στον ΕΦΚΑ (έδειχνε μέχρι το μεσημέρι που το είδα 28/02/2018).
Στο ΑΤΛΑΣ γράφει (για την ώρα) "Ισχύει Επ Αόριστο".

Λέτε να δουλεύουν τα παιδιά & να διορθώνουν βάσεις δεδομένων & στοιχεία ασφαλισμένων; :mrgreen:

(ok, δε συνεχίζω την πλάκα, μιας και το θέμα είναι πολύ σοβαρό αν έχεις ανάγκες από περίθαλψη και φάρμακα & το σύστημα σε δείχνει ανασφάλιστο, ενώ είσαι συνεπής στις υποχρεώσεις σου)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@georgegaleos

 

πως κάνουμε register στο site του ΕΟΠΥΥ;;

 

υπάρχουν χρήσιμες πληροφορίες για την προσωπική μας ασφάλιση;;

 

Πέραν του ότι βλέπεις όλο το ιστορικό σου αναλυτικότατα εξετάσεις, επισκέψεις κλπ βλέπεις και αν ο ΕΟΠΥΥ σε βλέπει ως ενήμερο-ασφαλισμένο.
Για εγγραφή και τις οδηγίες δες εδω (είναι η τελευταία εικόνα στο συνημμένο)

post-2272-0-93406400-1515005016_thumb.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Πήρα στον ΕΦΚΑ (1555) και μου είπαν ότι με βλέπουν ΟΚ, αλλά έχουν δεχθεί πολλά τηλεφωνήματα για το ίδιο λόγο, είναι κάποιο πρόβλημα στο σύστημα και αναμένουν να λυθεί σε 1-2 μέρες (δλδ Δευτέρα-Τρίτη). Αναμένουμε.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Πήρα στον ΕΦΚΑ (1555) και μου είπαν ότι με βλέπουν ΟΚ, αλλά έχουν δεχθεί πολλά τηλεφωνήματα για το ίδιο λόγο, είναι κάποιο πρόβλημα στο σύστημα και αναμένουν να λυθεί σε 1-2 μέρες (δλδ Δευτέρα-Τρίτη). Αναμένουμε.

Πήρα στο 1555 και με κατεύθυναν στο γραφείο του ΤΣΜΔΕ . Πήγα από το γραφείο του ΤΣΜΔΕ και η υπάλληλος το τακτοποίησε . Πλέον φαίνομαι ασφαλισμένος όπως και τα υπόλοιπα μέλη. Μιας και πήγα από εκεί διόρθωσα και κάποια λάθος καταχωρημένα στοιχεία ή κενά που υπήρχανε. 

 

Πόσο συνολικά μας κοστίζει αυτό το χάος στην μηχανογράφηση . Βενζίνες , δουλειές στη μέση κλπ 

Edited by thomas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.