Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Το ΕΤΕΑΕΠ όντως κάνει ό,τι του καπνίσει. Αλλά έτσι ήταν και όταν δεν έκανε "120 δόσεις" και έκανε τα δικά του. Εν πάση περιπτώσει δε νομίζω να χαθούν χρήματα αν κάποιος τα πληρώσει.

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

@georgegaleos

 

@NeckBreaker

 

<<<Σημειώνεται πως όπως δήλωσε ο κ. Σταϊκούρας, δικαιούχοι των 800 ευρώ, θα είναι όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες. Ανέβασε, μάλιστα, το πλήθος του συνόλου των δικαιούχων των 800 ευρώ στους 1,4 εκατ. Το δημοσιονομικό κόστος αυτής της παρέμβασης θα ξεπεράσει τα 2 δισ. ευρώ όπως είπε ο ΥΠΟΙΚ. >>>

 

https://www.capital.gr/oikonomia/3439221/sto-1-4-ekat-oi-dikaiouxoi-ton-800-euro-ano-ton-2-dis-euro-to-kostos

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, Tasos P said:

@georgegaleos

 

@NeckBreaker

 

<<<Σημειώνεται πως όπως δήλωσε ο κ. Σταϊκούρας, δικαιούχοι των 800 ευρώ, θα είναι όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες. Ανέβασε, μάλιστα, το πλήθος του συνόλου των δικαιούχων των 800 ευρώ στους 1,4 εκατ. Το δημοσιονομικό κόστος αυτής της παρέμβασης θα ξεπεράσει τα 2 δισ. ευρώ όπως είπε ο ΥΠΟΙΚ. >>>

 

https://www.capital.gr/oikonomia/3439221/sto-1-4-ekat-oi-dikaiouxoi-ton-800-euro-ano-ton-2-dis-euro-to-kostos

Τρέχω να πάρω... μεγάλο πορτοφόλι .

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την πληρωμή του 1ου την Παρασκευή 20/03/2020. Μεσω e-banking ΕΤΕ όπως το έκανα μέχρι και τον 12/2020 αλλάζοντας μόνο το RF.

Έως σήμερα η πληρωμή ΔΕΝ έχει φανεί στην καρτέλα μου στο ΕΦΚΑ. Είναι γενικό το ζήτημα ή θα πρέπει να αρχίσω να αγχώνομαι? 

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, laxanos said:

Έκανα την πληρωμή του 1ου την Παρασκευή 20/03/2020. Μεσω e-banking ΕΤΕ όπως το έκανα μέχρι και τον 12/2020 αλλάζοντας μόνο το RF.

Έως σήμερα η πληρωμή ΔΕΝ έχει φανεί στην καρτέλα μου στο ΕΦΚΑ. Είναι γενικό το ζήτημα ή θα πρέπει να αρχίσω να αγχώνομαι? 

Πιθανόν να είναι απλή καθυστέρηση λόγω ημερών γιατί δε βλέπω και γω μεταφορές ούτε ΕΦΚΑ ούτε ΕΤΕΑΕΠ (αν και βλέπω ΚΕΑΟ). 

Εγώ έχω και την άλλη απορία. Οι καλοπλήρωτές θα πιαστούν κορόιδα όσον αφορά τις εκπτώσεις του 25% (αμφιβάλω αλλά δεν κάνει κακό να το προσέξουμε);

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos P said:

ούτε σε εμένα εμφανίζεται η πληρωμή και την είχα κάνει 17/3 με το νέο RF

To ίδιο και εδώ, πληρωμή 17/3 με το νέο RF μέσω ΕΤΕ, αλλά ακόμα δεν έχει εμφανιστεί η πληρωμή. Τελικά είναι γενικό το φαινόμενο. Ευτυχώς, γιατί είχα ψιλοαγχωθεί μήπως κάτι είχε γίνει λάθος.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει τηλ και είχα ρωτήσει κάποτε για αυτό .Μου είχαν απαντήσει ότι ή οταν ανέβει το νέο ραβασάκι ή όταν πληρωθεί το νέο ραβασάκι ( δεν θυμάμαι ακριβώς ) θα φανεί το πληρωμένο προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.