Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

και από πως μπορούμε να το δούμε;

απο τον e-EFKA στις "Βεβαιώσεις ΕΦΚΑ" δεν έχει αναρτηθεί τίποτα για το 2019 ακόμα 

Edited by Tasos P
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, Tasos P said:

και από πως μπορούμε να το δούμε;

απο τον e-EFKA στις "Βεβαιώσεις ΕΦΚΑ" δεν έχει αναρτηθεί τίποτα για το 2019 ακόμα 

Στην αρχική σελιδα, υπάρχει 

https://www.idika.org.gr/EfkaServices/

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τις οφειλές των 120 δόσεων ? Είμαι σε καθυστέρηση δύο δόσεων. Αυτή η αναστολή αναφέρεται και σε αυτές τις καθυστερημένες δόσεις ή μόνο από εδώ και στο εξής?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, georgegaleos said:

Για όσους ενδιαφέρονται, στις Αναρτήσεις για τις Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες, του ΕΦΚΑ αναφέρει ως τελευτάι ενημέρωση, ότι "... αναρτήθηκαν οι εισφορές Αυγούστου 2019 των Αγροτών, Αυτοαπασχολούμενων και Ελεύθερων Επαγγελματιών. Οι ασφαλισμένοι ... "

εγώ δεν βλέπω κάτι στην Αρχική μου σελίδα, 

τι είδους εισφορές είναι αυτές; Ασφαλιστικές ή κάτι άλλο;

ισως το θέμα να μην με αφορά

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω καταλάβει μέσα σε αυτόν τον χαλασμό αν κάνουμε κάποια αιτηση (πχ ΕΡΓΑΝΗ) οι ε.ε. έστω για την αναστολη ασφαλιστικων φορολογικων υποχρεωσεων

Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, MOUGGOLIAS said:

Τι γίνεται με τις οφειλές των 120 δόσεων ? Είμαι σε καθυστέρηση δύο δόσεων. Αυτή η αναστολή αναφέρεται και σε αυτές τις καθυστερημένες δόσεις ή μόνο από εδώ και στο εξής?

Δεν γνωρίζω. Αλλά με 2 καθυστερήσεις δεν σου ακυρώνουν τη ρύθμιση; Για ψάξτο.

Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, Tasos P said:

εγώ δεν βλέπω κάτι στην Αρχική μου σελίδα, 

τι είδους εισφορές είναι αυτές; Ασφαλιστικές ή κάτι άλλο;

ισως το θέμα να μην με αφορά

Πλάκα έκανε. Έχουν σταματήσει να ενημερώνουν την αρχική σελίδα (πριν κάνεις login). Το ίδιο το σάιτ (μετά το login) έχει τις εισφορές.

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, DimCiv said:

δεν έχω καταλάβει μέσα σε αυτόν τον χαλασμό αν κάνουμε κάποια αιτηση (πχ ΕΡΓΑΝΗ) οι ε.ε. έστω για την αναστολη ασφαλιστικων φορολογικων υποχρεωσεων

Προς το παρόν δεν κάνουμε τίποτα δεδομένου ότι διευκρινίστηκε ότι δεν  δικαιούμαστε το 800αρι . Για τις μειωμένες εισφορές ....θα τις δούμε  στα νέα ειδοποιητήρια .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.