Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

η μειωμένη καταβολή των 165 ευρώ δεν ήταν για καταβολές Φεβρουαρίου μέχρι 10/04? άλλαξε/μπορεί να αλλάξει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2020 at 6:22 ΜΜ, dred_13 said:

Ναι είχα, αλλά ήταν μέσα Δεκεμβρίου με μέσα Ιανουαρίου. Απλώς δεν ήμουν δηλωμένος σαν μηχανικός στη δουλειά εκεί. Του Ιανουαρίου ήρθε κανονικά. 

Δεν έχει σημασία αν είσαι δηλωμένος ως μηχανικός.  Μάλλον μπήκε η ΑΠΔ του Απριλίου όπου σε δήλωσαν ως μισθωτό και περιμένουν συνολικά για τις εκκαθαρίσεις.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
6 λεπτά πριν, venezia said:

Τα ειδοποιητήρια σας Μαρτίου έχουν αναρτηθεί ? Έχουν την μείωση του 25% ?

Καλημέρα, δεν έχει αναρτηθεί ακόμα....

επίσης βλέπω ότι οι πληρωμές που έκανα 27/3 και 6/4 ακόμα δεν έχουν συμπεριληφθεί στην εξόφληση...

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχουν αναρτηθεί ειδοποιητήρια Μαρτίου με ημερομηνία εξόφλησης 5/5. Στο δικό μου το ειδοποιητήριο, Ο "τίτλος" του ειδοποιητηρίου αναφέρεται στις εισφορές Μαρτίου, αλλά εκεί που αναφέρει τα τελικά ποσά και τις εκπτώσεις  αναφέρεται στον Φεβρουάριο του 20. Μάλλον εκ παραδρομής

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ ήμουν από αυτούς που βιάστηκαν να πληρώσουν ολόκληρο το ποσό για τις εισφορές Φεβρουαρίου. Έπειτα από σημερινή επικοινωνία με τον Εφκα μου είπαν το ποσό της έκπτωσης που έχασα να το αφαιρέσω μονη μου από επόμενο μήνα. Δεν ξέρω αν έχει κάποιος άλλη ενημέρωση.... 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmimi said:

Καλησπέρα. Εγώ ήμουν από αυτούς που βιάστηκαν να πληρώσουν ολόκληρο το ποσό για τις εισφορές Φεβρουαρίου. Έπειτα από σημερινή επικοινωνία με τον Εφκα μου είπαν το ποσό της έκπτωσης που έχασα να το αφαιρέσω μονη μου από επόμενο μήνα. Δεν ξέρω αν έχει κάποιος άλλη ενημέρωση.... 

Μήπως ρώτησες αν πρέπει να κάνουμε το ίδιο και στο ΕΤΕΑΕΠ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.