Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

... γιατί ειδοποιητήρια κλπ δεν βγάζουν/στέλνουν πια...

 

στην ιστοσελίδα του ΤΣΜΕΔΕ, εκεί που έβγαιναν τα παλαιά ειδοποιητήρια...

 

2011Β & 2012Α έχουν βγει πολύ καιρό τώρα, και λήγουν αύριο (28/2)

2012Β λήγουν σε ένα μήνα (31/3)

 

(το έχουμε πει πάρα πολλές φορές στο forum)

Link to comment
Share on other sites

στην ιστοσελίδα του ΤΣΜΕΔΕ, εκεί που έβγαιναν τα παλαιά ειδοποιητήρια...

 

2011Β & 2012Α έχουν βγει πολύ καιρό τώρα, και λήγουν αύριο (28/2)

2012Β λήγουν σε ένα μήνα (31/3)

 

(το έχουμε πει πάρα πολλές φορές στο forum)

 

Τα ειδοποιητήρια αυτά (2011Β, 2012Α-Β) τα πλήρωσα όταν είχαν έρθει (τα αντίστοιχα εξάμηνα), αλλά ήταν "κανονικά". Για τις αναδρομικές αυξήσεις λέω...

 

Εμένα εδώ -- http://www.tsmede.gr/ (στο πάνελ δεξιά, κάτω, "Ειδοποίηση Πληρωμής" κλπ) δεν μου βγάζει κάτι όταν δίνω τα στοιχεία μου στη φόρμα, λέει δηλαδή απλά "Δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο για το A2018" σε μία κενή σελίδα. Να φανταστώ πως πρέπει να πάω στο ΤΣΜΕΔΕ (φυσική παρουσία) και να περιμένω σε ουρές για να τους παρακαλέσω να πληρώσω?  :smile:

 

Συγγνώμη αν έχουνε ξανα-ειπωθεί αυτά... Το φόρουμ αυτό δεν θα μπορούσε παρά να είναι δύσκολο να το ακολουθεί κανείς πλήρως. Φυσικά εκτιμούμε όλοι εμείς οι περιστασιακοί χρήστες το χρόνο που δαπανάτε ανιδιοτελώς όλοι εσείς οι συχνοί χρήστες!

Link to comment
Share on other sites

Αναδρομικές ΑΥΞΗΣΕΙΣ στο τ.ΤΣΜΕΔΕ δεν υπαρχουν. Υπαρχουν αναδρομικες εισφορές του τ.ΤΣΜΕΔΕ λογω μη εφαρμογης του αρθρου 44 του ν.3986/11 κατα την εκδοση των τότε ειδοποιητηρίων.

Κατα τ' αλλα ισχυει το: "ΕΔΩ" (που εγραψε παραπανω ο Terry) καθώς και αυτο που εγραψε απο πανω ο Φαεθωνας.
Send from Tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

..., λέει δηλαδή απλά "Δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο για το A2018" σε μία κενή σελίδα...

 

Τότε δεν έχεις να πληρώσεις (2011Β, 2012Α, 2012Β μέχρι τώρα). Αν είχες θα έβλεπες ειδοποιητήρια με την ίδια μορφή που είχαν πάντα.

 

Όταν βγει το 2013Α, θα το μάθεις (και από αυτό το νήμα).

 

Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για την απάντηση (terry, Φαέθωνα, Γιώργο, dsworks). Ναι, σε εκείνη τη σελίδα κοιτάω για ειδοποιητήρια και δεν μου βγάζει κάτι, άρα δεν θέλουν κάτι από εμένα! Γιατί να το σκαλίσω?

 

Πληροφοριακά, μπήκα στο ΤΣΜΕΔΕ το Νοέμβρη 2007 και γενικά τα πλήρωνα όλα εμπρόθεσμα. Ορίστε οι υπολογισμοί που έκανα για τα αναδρομικά:

Gamisiatika_TSMEDE.png?raw=1

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση το ΕΦΚΑ μεχρι τώρα δεν υπολογίζει τίποτα για επικουρική και εφαπαξ.

Με αυτά τι γίνεται που ξερουμε κ τι χρωσταμε για αυτά απο τοτε που βγηκε το ΕΦΚΑ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.