Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Αναρτήθηκαν ναι, και όπως είχε προβλέψει ο georgegaleos, έχουν περαστεί οι συμψηφισμοί στα ειδοποιητήρια για όσους είχαν πιστωτικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, georgegaleos said:

Σκέφτομαι να μαζέψω υπογραφές για να κάνω αίτηση πρόσληψης στο Help Desk του ΕΦΚΑ !!!! 😀

Θα το βάλω και στο βιογραφικό μου !!!! 

αν σε πάρουν θα δουλεύει το σύστημα ρολόι

βασικά δεν θα χρειασθεί να κάνουν και άλλες προσλήψεις 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, coulis said:

 

Πληρωμή μέχρι 29/1

Έτσι λέει το ειδοποιητήριο αλλά στο portal το έχει ήδη πάει έως 03/02, όπως κάνουν πάντα όταν αργούν την ανάρτηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Καθώς πλησιάζει η προθεσμία για την επιλογή/αλλαγή ασφαλιστικής κατηγορίας, υπάρχει κάποιος πίνακας συντάξεων με τα τωρινά δεδομένα ώστε να δούμε αν αξίζει να το σκεφτόμαστε ή όχι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα πηγάδι δίχως πάτο, που λέγεται ασφαλιστικό, που κάθε λίγο θα χρησιμοποιούν τη φράση "Με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω". Δεν είναι τυχαίο άλλωστε και λόγω δυσπιστίας, αλλά και οικονομικής δυσπραγίας, ότι η μεγάλη πλειοψηφία των αυτοαπασχολούμενων συναδέλφων, επιλέγει ασφαλιστική κατηγορία 1.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, lloyd said:

Καλημέρα,

Καθώς πλησιάζει η προθεσμία για την επιλογή/αλλαγή ασφαλιστικής κατηγορίας, υπάρχει κάποιος πίνακας συντάξεων με τα τωρινά δεδομένα ώστε να δούμε αν αξίζει να το σκεφτόμαστε ή όχι;

Sorry, αλλά με έκανες και γέλασα. Μη με παρεξηγείς, το λέω με καλή διάθεση. Λόγω ηλικίας, έχω πλέον πάρει χαμπάρι σε τι κωλότοπο ζούμε και εύλογες απορίες σαν τη δική σου, αλλού θα ήταν κάτι αυτονόητο και φυσιολογικό. Εδώ όμως είναι Ελλάδα.

Έτσι κι αλλοιώς πάντως, ο εκάστοτε Υπουργός έχει τη δυνατότητα να αλλάζει τα δεδομένα ανά τριετία (διορθώστε με αν κάνω λάθος), οπότε το μπάχαλο είναι πλέον θεσμοθετημένο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2021 at 11:49 ΠΜ, georgegaleos said:

Σκέφτομαι να μαζέψω υπογραφές για να κάνω αίτηση πρόσληψης στο Help Desk του ΕΦΚΑ !!!! 😀

Θα το βάλω και στο βιογραφικό μου !!!! 

Απο μένα είναι ΝΑΙ

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2021 at 11:49 ΠΜ, georgegaleos said:

Σκέφτομαι να μαζέψω υπογραφές για να κάνω αίτηση πρόσληψης στο Help Desk του ΕΦΚΑ !!!! 😀

Θα το βάλω και στο βιογραφικό μου !!!! 

Κι εγώ σαν εθελοντής ...!! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.