Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

On 1/3/2022 at 9:38 ΠΜ, Alex259 said:

ωραία, βγάζουμε άκρη σιγά σιγά.

εγώ μίλησα με τοπικό εφκα. Αν εξαιρέσω τον απαράδεκτο τρόπο που μίλησε, μου είπε οτι "είναι στην ίδια θέση πολλοί του ΤΣΜΕΔΕ" και "να περιμένουμε"........ "μέχρι το τέλος της εβδομάδας"..... "θα αλλάξει αυτόματα"....."να το βλέπω απο το διαδίκτυο"... και "απο εβδομάδα να τους καλέσω να επέμβουν αυτοί...."

δεν έχω λόγια....

 

ασφαλιστική ικανότητα ανανεώθηκε μέχρι 30/06/2022...

οτι να ναι

όποιος εμφανιζόταν επίσης ανασφάλιστος τις προηγούμενες ημέρες ας μας ενημερώσει αν είναι εύκολο τι εμφανίζεται σήμερα

Edited by Alex259
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Alex259 said:

ασφαλιστική ικανότητα ανανεώθηκε μέχρι 30/06/2022...

οτι να ναι

όποιος εμφανιζόταν επίσης ανασφάλιστος τις προηγούμενες ημέρες ας μας ενημερώσει αν είναι εύκολο τι εμφανίζεται σήμερα

Επιβεβαιώνω το ότι να ναι..

30/6/2022 - Ημερομηνία ενημέρωσης 3/03/2022 12:19:24

   
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πριν κανα τριμηνο ηρθαν κατι αναδρομικα απο ΤΕΑΜΕΔΕ μεχρι το 2016, 500κατι €. Εχουν παει ΚΕΑΟ, γιατι δεν μπορω να τα πληρωσω! Παμε στο ΚΕΑΟ να κανουμε ταυτοτητα οφειλης και μας ζηταει ενα μητρωο φορεα που δεν ξερω τι ειναι, βαζω το μητρωο του ΤΕΕ, τιποτα. Μπορει να με βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

@george978

Φορέας είναι το ταμείο στο οποίο έχεις οφειλές ασφαλιστικών εισφορών.
Αυτό θα συμπληρώσεις, το ΤΕΕ δεν έχει σχέση με το ΚΕΑΟ.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, acomaedo said:

Επιβεβαιώνω το ότι να ναι..

30/6/2022 - Ημερομηνία ενημέρωσης 3/03/2022 12:19:24

   

πήγα σήμερα το πρωί στο τοπικό ΕΦΚΑ.

μου έδωσαν μια αίτηση να συμπληρώσω για να ζητήσω ασφαλιστική ικανότητα και στο επόμενο λεπτό εμφανίστηκε στο ατλας ασφαλιστική ικανότητα έως 28/02/2023. 

Ρώτησα γιατι εμφανιζόταν έως 30/06 και μου εξήγησε οτι το "σύστημα έχει γενικά πολλά προβλήματα και σιγά σιγά διορθώνονται..."

Ενδεχομένως θα ανανεωθεί σωστά για όλους κάποια στιγμή η ασφαλιστική ικανόητητα, διαφορετικά με μία επίσκεψη διορθώνεται άμεσα.

Edited by Alex259
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, Alex259 said:

πήγα σήμερα το πρωί στο τοπικό ΕΦΚΑ.

μου έδωσαν μια αίτηση να συμπληρώσω για να ζητήσω ασφαλιστική ικανότητα και στο επόμενο λεπτό εμφανίστηκε στο ατλας ασφαλιστική ικανότητα έως 28/02/2023. 

Ρώτησα γιατι εμφανιζόταν έως 30/06 και μου εξήγησε οτι το "σύστημα έχει γενικά πολλά προβλήματα και σιγά σιγά διορθώνονται..."

Ενδεχομένως θα ανανεωθεί σωστά για όλους κάποια στιγμή η ασφαλιστική ικανόητητα, διαφορετικά με μία επίσκεψη διορθώνεται άμεσα.

Χρειάζεται ραντεβού για τον τοπικό ΕΦΚΑ ή χύμα στο κύμα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.