Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Καλημερα.. εγγεγραμένος στο ΤΕΕ απο 2007 
Ξερει κανεις αν γραφόμασταν αυτόματα και στο ΤΕΑΜΕΔΕ; διότι προσπαθώ με το ΚΕΑΟ να βγάλω μια ακρη και μου λένε ..έχετε μάλλον παλιές οφειλές στο ΤΕΑΜΕΔΕ , εγγραφείτε και στα στοχεία οφειλετη πατήστε ΤΕΑΜΕΔΕ βάλτε τον Αριθμό μητρώου σας να δείτε τα τυχον χρωστούμενα ..αλλά εγώ δεν έχω νομίζω πάρε δώσε με το ΤΕΑΜΕΔΕ (ποτέ δν επέλεξα τουλάχιστον εκούσια την εγγραφή μου ..) 
Εχει τύχει σε κανένα συνάδελφο ανάλογη περίπτωση;

edit : είμαι φαουλ.... μου τα γραψαν στο απαντητικο εμαιλ του ΚΕΑΟ αλλά εγώ το διάβασα βιαστηκα, και ήταν και με κεφαλαία...
Λοιπόν το παραθέτω για τύπους σαν και μένα  
..ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,ΣΤΟ ΚΕΑΟ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΤΕΙ ΟΦΕΙΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΜΕΔΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΑΜΕΔΕ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΓΡΡΑΦΗ ΣΑΣ ΣΤΟ ΤΣΜΕΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΑΜΕΔΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ-ΕΓΓΡΑΦΗ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ  ΦΟΡΕΑ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΣΑΣ ΖΗΤΗΘΕΙ ΑΜ ΘΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟ ΑΦΜ ΣΑΣ....

Edited by MHD
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Από 01/01/2020 δεν υφίσταται ΕΤΕΑΕΠ. Αν και η ιστοσελίδα του τέως ΕΤΕΑΕΠ λειτουργεί, δεν έχει ενημερωθεί σχετικά με τις αλλαγές που έλαβαν χώρα από 01/01/2020. Το ΕΤΕΑΕΠ απορροφήθηκε από τον ΕΦΚΑ και ο ΕΦΚΑ μετονομάστηκε σε e-ΕΦΚΑ. Έτσι στον e-ΕΦΚΑ συστάθηκε Γενική Διεύθυνση Επικουρικής Ασφάλισης & Εφάπαξ Παροχών.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 4/3/2022 at 9:51 ΠΜ, Alex259 said:

πήγα σήμερα το πρωί στο τοπικό ΕΦΚΑ.

μου έδωσαν μια αίτηση να συμπληρώσω για να ζητήσω ασφαλιστική ικανότητα και στο επόμενο λεπτό εμφανίστηκε στο ατλας ασφαλιστική ικανότητα έως 28/02/2023. 

Ρώτησα γιατι εμφανιζόταν έως 30/06 και μου εξήγησε οτι το "σύστημα έχει γενικά πολλά προβλήματα και σιγά σιγά διορθώνονται..."

Ενδεχομένως θα ανανεωθεί σωστά για όλους κάποια στιγμή η ασφαλιστική ικανόητητα, διαφορετικά με μία επίσκεψη διορθώνεται άμεσα.

Και πάνω που πήγα να κλείσω το ραντεβού για να ανανεώσω την ικανότητα (ως μισθωτός / παράλληλα ασφαλισμένος) που ακόμα την εμφάνιζε 30/6 βλέπω update και 28/02/2023. Πάλι καλά, better late than never...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.