Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

11 ώρες πριν, LESS said:

δεν νομίζω να είναι έτσι. Εχει βεβαιωθεί στο κεαο, αλλά δεν το βρίσκω ούτε εκεί

Οι κωδικοί πρόσβασης που έχεις στο ΚΕΑΟ μήπως προέρχονται από παλαιότερη εγγραφή σου σε αυτό λόγω οφειλών ΤΣΜΕΔΕ; Εάν "ναι" τότε θα πρέπει να κάνεις ξανά νέα εγγραφή στο ΚΕΑΟ δημιουργώντας νέους κωδικούς πρόσβασης επιλέγοντας - κατά στο στάδιο της εγγραφής - φορέα ασφάλισης οφειλέτη τον ΕΦΚΑμμ. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
3 ώρες πριν, gelastos said:

ναρτήθηκε το ειδοποιητήριο για τις εισφορές που αφορούν τον 10/2022

Προθεσμία λήξης η 30η Νεμβρίου.

Σε ευχαριστώ

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κατέβαλα 4/12 (10ου και ληξιπρόθεσμα 9ου). φαινεται μέσα στις καταβολές οτι τα εχω καταβαλλει αλλα δεν έχουν συμπεριληφθει σε εξόφληση. Οπότε φαινονται στις οφειλές.

1. Αυτο πότε περίπου γινεται?

2. Δεν εχω ασφαλιστικη ικανότητα. Ειχαν πάει και στο ΚΕΑΟ άλλα. Τελικα τα ρυθμισα στο ΚΕΑΟ και η ρυθμιση ειναι ενεργή. Θα μπορέσω και πώς? να πάρω ασφαλιστικη ικανότητα? ή κολλαει που φαινονται ακομα στις οφειλές τα τρεχοντα ενω τα εχω πληρωσει?

3. Με τα παραπάνω που λέω ασφαλιστικη ενημερότητα εκδίδω? Αυτη βγαίνει αυτόματα? Βάζεις και λόγο?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει, η εξόφληση γίνεται προς στο τέλος κάθε μήνα, λίγες μέρες πριν την ανάρτηση του νέου ειδοποιητηρίου. Αν χρειάζεσαι άμεσα ασφαλιστικη ικανότητα, μάλλον θα πρέπει να πας στον ΕΦΚΑ. Εκεί θα σου λύσουν και τα άλλα ερωτήματα, αν και θεωρώ πως σε όλα είναι "ναι". Αλλά αν βιάζεσαι, πρέπει να πιέσεις...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κάποιος πού μπορούμε να βρούμε βεβαιώσεις εισφορών του π. ΤΣΜΕΔΕ προ του 2017? Δηλαδή πριν δημιουργηθεί ο ΕΦΚΑ? 

Έχει καταργηθεί η σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ και από ότι έχω καταλάβει πρέπει να πας στον ΕΦΚΑ για να ψάξει να τα βρει. Ξέρει κανείς κάποιον άλλον σύντομο online τρόπο?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.