Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Σε κάποια προηγούμενη ανακοίνωση, δε μπορώ να τη βρω τώρα, έγραφε ότι το σύστημα θα ανανεώνεται/ενημερώνεται κάθε 15 - 20 μέρες, οπότε γι' αυτό υπάρχουν αυτές οι υστερήσεις.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ted78 said:

Σε κάποια προηγούμενη ανακοίνωση, δε μπορώ να τη βρω τώρα, έγραφε ότι το σύστημα θα ανανεώνεται/ενημερώνεται κάθε 15 - 20 μέρες, οπότε γι' αυτό υπάρχουν αυτές οι υστερήσεις.

Αυτό το γράφει σε μόνιμη βάση στην καρτέλα "Οφειλές", κάτω-κάτω.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο μήνας έχει 28 ειδοποιητήριο για τρέχοντα η δόση δεν έχει εμφανιστεί.. Μπορεί να μου πει κάποιος τι σκατα κάνουμε πληρώνουμε ο περιμένουμε με τους βλάκες που μπλέξαμε; 

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν, ikaros13 said:

Ρε παιδιά ο μήνας έχει 28 ειδοποιητήριο για τρέχοντα η δόση δεν έχει εμφανιστεί.. Μπορεί να μου πει κάποιος τι σκατα κάνουμε πληρώνουμε ο περιμένουμε με τους βλάκες που μπλέξαμε; 

Προσωπικά δεν πληρώνω τίποτα αν δεν ανεβει εδοποιητήριο 5/2018. Κυριως γτ ειμαι σιγουρος οτ θα τα ψάχνω μετά....σε ποια τρύπα χωθήκαν

Τωρα αν είχα ρύθμιση ίσως το βλεπα αλλιώς. Αλλα μου κανει εντύπωση οτι είμαστε 2 εργασίμες (1 πλέον) απο το τέλος του μήνα και δεν υπάρχει

καν μια διαρροή για το τι μελει γενέσθαι...Λες τώρα π βγηκαμε γραβατομενοι απ τα μνημονια να παει αβαβα χαρισμενοι κανα 2 μήνες...?:mrgreen:

Edited by laxanos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ikaros13 said:

Ρε παιδιά ο μήνας έχει 28 ειδοποιητήριο για τρέχοντα η δόση δεν έχει εμφανιστεί.. Μπορεί να μου πει κάποιος τι σκατα κάνουμε πληρώνουμε ο περιμένουμε με τους βλάκες που μπλέξαμε; 

Μάλλον περιμένουν να λήξει η προθεσμία της δόσης του συμψηφισμού που είναι 29/6, για να "τραβήξουν" την δόση ή τις υπόλοιπες δόσεις αν υπάρχει πιστωτικό υπόλοιπο στην καρτέλα. Οπότε, γνώμη μου, ιδιαίτερη προσοχή στο ποσό που υπάρχει ήδη μέσα ως πιστωτικό σε συνδυασμό με αυτό που θα καταθέσουμε πριν την έκδοση του ειδοποιητηρίου του Μαΐου, διότι (από προσωπική εμπειρία, που είχα σκόπιμα καταθέσει όλες τις δόσεις) εξοφλήθηκε όχι μόνο η δόση που λήγει στις 29/6 αλλά όλες οι δόσεις --όπως προσωπικά ήθελα.

1 hour ago, spafent said:

Αν έχεις ρύθμιση καλύτερα να πληρώσεις εγκαίρως…

Συμφωνώ, με την αίρεση μήπως συμβεί αυτό που έγραψα παραπάνω, οπότε θέλει ... μια σκέψη (?) αν κατατεθεί το ποσό του Μαΐου, αν θα πάει πραγματικά στον Μάιο ή σε εξόφληση δόσεων.

Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2018 at 11:12 PM, Panagiotis T. said:

Μιχάλη καλησπέρα,

διευκρίνισέ μας αν απασχολείσαι ως μισθωτός ή ως Ε.Ε. ή με μπλοκάκι γιατί η νομοθεσία ορίζει διαφορετικές κρατήσεις για την εκάστοτε περίπτωση.

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση στο σχόλιό μου.

Απασχολούμαι με μπλοκάκι. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.