Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητήριο ΕΦΚΑ με κανονικές εισφορές και κλειστά βιβλία...


pmark

Recommended Posts

ΥΓ ... σε συνέχεια όσων ανωτέρω έγραψε ο zavi , αφού επίκειται η έκδοση ασφαλιστικής ενημερότητας το επόμενο δίμηνο για το 2017, θα ήθελα να γράψω και εγώ ότι φαίνεται πλέον ότι προσπαθούν να ενημερώσουν τα συστήματά τους με τις μεταβολές ιδιότητας των μηχανικών ... σήμερα μου ήταν αδύνατο να επικοινωνήσω με τον server για τις εισφορές ελευθέρων επαγγελματιών καθώς ήταν κατεβασμένος ... ενώ σίγουρα θετικό είναι το γεγονός ότι παρατηρώ στην ηλεκτρονική ενημέρωση του ΕΦΚΑ για την "ασφαλιστική ικανότητα" ότι έχουν ενημερώσει την καρτέλα μου αμέσως πριν τα Χριστούγεννα με ημερομηνίες 22-23/2/2017  ... δεν γνωρίζω πού ακριβώς επεισέρχονται με τις μεταβολές αυτές αλλά στον πίνακα της ασφαλιστικής ικανότητας φαίνεται να έχει μεταβολές τις ημερομηνίες αυτές...  μπορείτε να δείτε και εσείς  στην ηλεκτρονική καρτέλα σας της ασφαλιστικής ικανότητας ... ίδωμεν ... κοντός ψαλμός αλληλούια ...   

Πώς το βλέπεις αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγοντας από εδώ την Ασφαλιστική Ικανότητα ή απευθείας από εδώ την Ασφαλιστική Ικανότητα.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ ... σε συνέχεια όσων ανωτέρω έγραψε ο zavi , αφού επίκειται η έκδοση ασφαλιστικής ενημερότητας το επόμενο δίμηνο για το 2017, θα ήθελα να γράψω και εγώ ότι φαίνεται πλέον ότι προσπαθούν να ενημερώσουν τα συστήματά τους με τις μεταβολές ιδιότητας των μηχανικών ... σήμερα μου ήταν αδύνατο να επικοινωνήσω με τον server για τις εισφορές ελευθέρων επαγγελματιών καθώς ήταν κατεβασμένος ... ενώ σίγουρα θετικό είναι το γεγονός ότι παρατηρώ στην ηλεκτρονική ενημέρωση του ΕΦΚΑ για την "ασφαλιστική ικανότητα" ότι έχουν ενημερώσει την καρτέλα μου αμέσως πριν τα Χριστούγεννα με ημερομηνίες 22-23/2/2017  ... δεν γνωρίζω πού ακριβώς επεισέρχονται με τις μεταβολές αυτές αλλά στον πίνακα της ασφαλιστικής ικανότητας φαίνεται να έχει μεταβολές τις ημερομηνίες αυτές...  μπορείτε να δείτε και εσείς  στην ηλεκτρονική καρτέλα σας της ασφαλιστικής ικανότητας ... ίδωμεν ... κοντός ψαλμός αλληλούια ...   

 

Πράγματι έχουν κάνει ενημερώσεις αυτές τις ημερομηνίες αλλά εμένα με ανησύχησε το γεγονός ότι έχουν ημερομηνία λήξης ασφαλιστικής ικανότητας τέλος Φλεβάρη, μετά τι γίνεται??? γιατί υπάρχει ημερομηνία λήξης δε θα πρέπει να είμαστε αορίστου? τουλάχιστον οι μισθωτοί? ή Ανανεώνεται τότε?

Link to comment
Share on other sites

περιμενω κανα 15χιλιαρο επιστροφη απο το τσεμεδε μιας και πληρωνα εισφορες κανονικα απο το 2012 που ηρθα αγγλια....τωρα ομως για διαφορους λογους μπορεσα να καταθεσω το Α1...Για να δουμε τι θα ερθει πισω...Μου ειπαν θα παρει ως 10 μηνες η διαδικασια

.

Edited by ANEMONA
Link to comment
Share on other sites

Τάχα λένε ότι στο επόμενο ειδοποιητήριο Ιανουαρίου που θα βγει μέσα Φλεβάρη θα προσπαθήσουν να γίνει ο συμψηφισμός με τα εισοδήματα του 2016...

Για να δούμε αν είναι αλήθεια ή μούφα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε προσέξει αλλά μου έγραψαν μια συνταγή εοπυυ κ λέει ασφαλιστική ικανότητα μέχρι 28/2/2018 κ είμαι μόνο μισθωτός από 01/2017. Δλδ σε κανα μήνα δεν θα μπορούμε να κάνουμε ούτε εξετάσεις με την ανικανότητα του ΕΦΚΑ και ΤΣΜΕΔΕ!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην παραλείπετε ειδικά τις μέρες αυτές του νέου χρόνου (που το 2017 έκλεισε ως έτος ασφάλισης) ξανά και ξανά σε κάθε ανάρτηση να τους στέλνετε ρητή προειδοποίηση σε όλα τα email τους που έχουμε πει ότι είναι παράνομοι και τα ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΑ τους άκυρα βάσει της υπουργικής απόφασης Αριθ. πρωτ.: Φ.10043/19893/606/2017 και του νόμου 4488/2017 (άρθρο 20) ... όπως σαφέστατα τους έχει προειδοποιήσει και ο ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ του ΠΟΛΙΤΗ για την ακύρωσή τους! 

Και πως επιφυλάσσεστε για κάθε δικαίωμά σας και την άσκηση ενδίκων μέσων ΒΑΣΕΙ ΝΟΜΟΥ αφού εκτός των σοβαρών ποινικών και αστικών αδικημάτων που διαπράττουν για παράβαση καθήκοντος και εκβιασμό κατ' εξακολούθηση, σε περίπτωση που μεταβιβαστούν οι ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ απαιτήσεις τους ως ληξιπρόθεσμα χρέη στο ΚΕΑΟ θα διαπράττουν και το αδίκημα της συκοφαντικής δυσφήμησης με τη δημοσιοποίηση παράνομων απαιτήσεών τους ...   

Edited by isoskelis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε 2018 και υπολογίζουν ακόμη εισφορές με βάση την εικόνα που είχε η εφορία το 2015!!!!!!!

Τραγικό!!!!! 

Άρρωστη σύλληψη και ολέθρια υλοποίηση.......  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.