Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναβάθμιση τάξης ενεργειακού επιθεωρητή


giorgio_z

Recommended Posts

Καλησπέρα. Πριν λίγο ολοκλήρωσα (σε σύνολο 120 επιθεωρήσεων) την 6η επιθεώρηση σε κτίριο με χρήση μη κατοικίας και με ισχύς μόνο θέρμανσης ή μόνο κλιματισμού πάνω από 15 kw, να υποθέσω ότι είμαι πολύ βιαστικός για την αναβάθμιση σε κατηγορία Β ; πρέπει να περάσει 24ώρο ή περισσότερο;

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήθελε μόνο λίγα λεπτά. Ως ενεργειακός επιθεωρητής Β τάξης πλέον, έχω την εξής ερώτηση σε περίπτωση που έχω ένα κτίριο μικρότερο των 250 τμ το σχετικό παράβολο που πρέπει να πληρωθεί είναι πάλι των 5 ευρώ σωστά;

Μόνο σε ενεργειακές επιθεωρήσεις άνω των 250 τμ πρέπει να κόβεται το παράβολο των 10 ευρώ. σωστά;

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2021 at 5:20 ΜΜ, gab pet said:

Καλησπέρα. Πριν λίγο ολοκλήρωσα (σε σύνολο 120 επιθεωρήσεων) την 6η επιθεώρηση σε κτίριο με χρήση μη κατοικίας και με ισχύς μόνο θέρμανσης ή μόνο κλιματισμού πάνω από 15 kw, να υποθέσω ότι είμαι πολύ βιαστικός για την αναβάθμιση σε κατηγορία Β ; πρέπει να περάσει 24ώρο ή περισσότερο;

 

Για να καταλάβω, σε σύνολο 120 επιθεωρήσεων θα έπρεπε να έχεις διεξάγει 120*20% = 24 επιθεωρήσεις τριτογενούς τομέα ;
Η απλά ζητάει 30 * 20% = 6 επιθεωρήσεις τριτογενούς ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 5/3/2021 at 2:57 ΜΜ, HumanError said:

Για να καταλάβω, σε σύνολο 120 επιθεωρήσεων θα έπρεπε να έχεις διεξάγει 120*20% = 24 επιθεωρήσεις τριτογενούς τομέα ;
Η απλά ζητάει 30 * 20% = 6 επιθεωρήσεις τριτογενούς ;

Πρέπει να έχεις τουλαχιστον το 20% από τις ελάχιστες (30) δηλαδή 6, με ισχύ πάνω από 15kW οπότε γίνεσαι σε μερικά λεπτά Β'

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
7 ώρες πριν, getsakna said:

Απο Β΄σε Γ΄τάξης είναι αυτοματοποιημένη η αλλαγή ή κανει κάτι ο χρήστης?

Αν θυμάμαι καλά γίνεται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.