Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αγορά Αυτοκινήτου


Mitsos Ribopaido

Recommended Posts

Μην τρελένεσε με καταναλώσεις τώρα.. Να χαρείς το αμάξι, καλοτάξιδο να το ξεσκίσεις στις βόλτες τώρα που φτιάχνει και ο καιρός. Άντε και στα δικά μας όταν έρθουν..

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Χεχε εννοείται.. Καλα και η χρηση του τηλεφώνου που μεταφέρεται στο ηχοσύστημα η κληση ..έρωτας!

Αύριο θα το βολτάρω προς θάλασσα για μαμ και να κόψω και κίνηση..

Πάντως με προσοχή στο πόδι δεν πολυδουλεύει ο θερμικός

 

Τώρα το τσεκάρω συναδερφάκι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πάνε και μια μακρινή εθνική πχ καμία Χαλκίδα για coffee να ρολάρει μην το έχεις συνέχεια στην κίνηση και στα φανάρια

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάνε και μια μακρινή εθνική πχ καμία Χαλκίδα για coffee να ρολάρει μην το έχεις συνέχεια στην κίνηση και στα φανάρια

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αύριο έλεγα να πάω σαλαμινα που έχω εξοχικό.. Θα δώ μήπως πάω και πιο μακριά , εξάλλου ρεπάρω την δευτέρα

Link to comment
Share on other sites

Να πας και πιο μακριά, όπως λέει ο Ίκαρος.

Στα πρώτα 1000-1500χλμ. στρώνει όλο το αυτοκίνητο, λάστιχα, φρένα, αναρτήσεις, μπαταρίες, αλλα σε συ, να δουλέψει και λίγο ο θερμικός κινητήρας!!!!!!

Το λες και μόνος σου ότι μέχρι τωρα εχει δουλέψει περισσότερο ο ηλεκτροκινητήρας.

Μια Χαλκιδουλα ή ενα Λουτράκι είναι ό,τι πρέπει

Edited by Ghostrider
Link to comment
Share on other sites

Να πάρουν και λίγη θερμοκρασία τα μέταλλα του θερμικού κινητήρα. Και εγώ πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις περισσότερα χλμ με χαμηλές στροφές για τον θερμικό κινητήρα.

Και εσύ ηλεκτρολόγος άνθρωπος να θες να στηριχτείς μόνο στην ηλεκτρική ενέργεια:)

Κλήση κάνεις απευθείας από τα χειριστήρια στο τιμόνι ή πρέπει να κάνεις χειρισμούς από το touch panel?

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα δουλέψω θερμικό θα πάω πάτρα να δώ την βαφτισημιά μου και θα τσεκάρω και κει γενικά καταναλώσεις και όλα...Ναι να στρώσει και αυτός πολύ τον άφησα αλλα εντός πόλης με την ροπή που έχει ο ηλεκτρικός προσωπικά και στα 60χλμ/ώρα το βρήκα δυσκολο να πάρει μπροστα η ΜΕΚ.

Stet τίποτα απλά ανοίγω το bluetooth στο iphone, πλέον συγχρονίζονται αυτόματα και κάνω οτι θέλω απο το τιμόνι. αλλα μου δείχνει εικόνα, νούμερο στην οθόνη.. Τρομερή αφή δεν το περίμενα παρεπιπτόντως..Και το ηχοσύστημα εχει πεντακάθαρο ήχο στην κλήση..

Η μόνη διαφορά που είδα ως τώρα ειναι οτι το τιμόνι είναι υπερβολικά ελαφρύ στο ev δηλαδή και με ένα δάχτυλο γυρνάει.. Αν και ηλεκτρικό , μου έμεινε απο το υδραυλικό και δεν το τερματίζω.. λίγο συνήθεια θέλει και η κάμερα οπισθοπορείας..

Και με το καλό να μπούν στο χωρό οι επόμενοι...

 

Συμβουλές - γνώμες -ερωτήσεις δεκτές και ανυπομονώ.. Χτες δεν μπορούσα να κοιμηθώ , το κοίταγα κανα μισάωρο έτσι σαν βλάξ

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο συναίσθημα,ετσι;;;;;;;; Χεχε

Με κοίταγε η κοπελιά, λέει πάει αποβλακώθηκε αυτός..  :P

 

Αλλα η διχρωμία ειναι πανέμορφη και ειδικα η ζάντα το κάνει τουμπανο.. Τώρα σε 3 μέρες θα χω και το πάρκινγκ έτοιμο και μέσα!

Και μια πρωινή φώτο

P1130334.jpg

Edited by Mitsos Ribopaido
Link to comment
Share on other sites

Ταξίδι πάτρα ήρεμο ,χαλαρωτικό με eco mode και στο γυρισμο λιγο power ΚΑΙ 3500 στροφές... Δεν το ζόρισα παραπάνω και ούτε περιμένω τρελές επιδόσεις.. Το αμάξι πάει τρέλα....

Τόσο πολύ ασχολούμαι που ηρθαν λογαριασμοί ΔΕΗ και άλλοι  , μα δεν με ένοιαξε καθόλου...

Πέρα απο την βελόνα ,μου έχει στο μενού και επι της 100 ποσότητα βενζίνης στο ρεζερβουαρ.. Με 650 χλμ που εχω κανει εως τωρα (Λόγω και του ταξιδιού) έχω πέσει 6% ..

Στην πόλη δεν το άκουω καθόλου , σπιρτόζο στα χαμηλά . Διάβασα και το βιβλιαράκι μίλησα και με ghostrider και με άλλους φίλους εδω φορουμ και έξω για το πώς να το κρατω στο ev αν και ειναι πλεον δύσκολο να φύγεις απο κει αν δεν το πιέζεις πολύ.

Το πήρε η κοπέλα χτες ( τι να την κάνω) και με ρώταγε να είναι σίγουρη , αν έχει βενζινοκινητήρα γιατι δεν το κατάλαβε..

Πάντα έλεγα ποτέ αυτόματο ,ειδικά τότε στο συνεργείο και τώρα ήδη αρχίζω να αναρωτούμαι τι εχανα τόσα χρόνια... D και πάς όπου θες...Φανάρι? No worries baby  φρένο και απλα γκαζι οταν ξεκινας...Πόσο? δεν σε νοιάζει η εκκίνηση ειναι ομαλή πάντα.. Σε καθοδηγεί μόνο του σε όλα και αυτό μου αρέσει..

Δεν ξέρω παιδιά ειναι τόσα που μπορώ να πω αλλα ακόμα ταξιδεύω στο συννεφάκι..

Σήμερα είναι και στο γκαράζ η πρώτη του.. Επιτέλους..

Με πήραν πριν απο τογιοτα αν ειμαι ευχαριστημένος ..Χεχε όλα κομπλέ...

Θα ενημερώσω ξανά σύντομα, ότι ερωτήσεις έχετε παίδες feel free

Εκεί θέλω να σε βλέπω :P

toyota_yaris_hsd_hybrid_caroto_test-15.j

Edited by Mitsos Ribopaido
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Scoda Octavia Combi 1.6 Diesel

Opel AStra Sporting Tourer 1.6 Diesel

Fiat Tipo Station 1.6Diesel.

 

Απόψεις?

 

(Καλά, αν ειχα τα χρήματα θα έπαιρνα το V60 :smile: )

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.