Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά Αυτοκινήτου


Mitsos Ribopaido

Recommended Posts

Βεβαια να το στρωσεις στις περιοχες του περιστεριου

Αμε αμε..Θα γυρνάω με ev απλα για σπάσιμο :P

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο και πάντα ζώνη!

Εεε ναι.. Στο ev mode  αν δεν βάλεις ζωνη δεν ξεκινάει οπότε κομπλέ..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ καταρχήν για τις ευχές σας,

 

Αυριο θα καταθεσω αναλυτικές προδιαγραφές που θα εχω λίγο χρόνο.

 

Καλησπέρα. Έχουμε και λέμε.

 

1. Προτιμώ καύσιμο diesel για οικονομία. Κάνω περίπου 15-20.000κμ/ετος

2. Το αυτοκίνητο θέλω να εχει πολύ μεγάλους χωρους, για να χωράει τα πάντα. Το εχω παρει από φοβο από τον γαμπρό μου, που με ένα Avensis λέι πως δεν το χωραει! :smile:

3. Δεν με χαλάει η αισθητική του station, ισα ισα που μου αρέσει. ΑΝτιθέτως, δεν θελω κοψιά limo.

4. Δεν εχω ιδεα αν θα κινηθώ ακόμα σε καινούργιο, ή αν εχει νόημα να βρερις value fo money μεταχειρισμένο.

5. Την αποψη σας αν αξιζει αν σκεφτει κανεις την αορα μεταχειρισμένου βενζίνης και να του κουμπώσεις υγραέριο.

6. Το budget ειναι σχετικό και εξαρτάται από το VfM.Ας βάλουμε ένα ταβανι 25κ.

7. Από σχολή: Μάλλον Γερμανο θα με εκοβα. Αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

 

Το ξερω πως η ασκηση είναι δυσκολη και χαοτική, αφού δεν ξέρω τι ακριβώς θέλω! πχ. ΟΚ, το V60 είναι ένα όνειρο, αλλά πολύ πολύ πιο ακριβό από το ταβάνι.

 

Την αποψη σας για τα Octavia 1.6Τdi, και έάν αξιζουν τη φημη vfM.

 

Αυτά. Sorry για το ασύνδετο του πράγματος! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχουμε και λέμε.

 

1. Προτιμώ καύσιμο diesel για οικονομία. Κάνω περίπου 15-20.000κμ/ετος

2. Το αυτοκίνητο θέλω να εχει πολύ μεγάλους χωρους, για να χωράει τα πάντα. Το εχω παρει από φοβο από τον γαμπρό μου, που με ένα Avensis λέι πως δεν το χωραει! :smile:

3. Δεν με χαλάει η αισθητική του station, ισα ισα που μου αρέσει. ΑΝτιθέτως, δεν θελω κοψιά limo.

4. Δεν εχω ιδεα αν θα κινηθώ ακόμα σε καινούργιο, ή αν εχει νόημα να βρερις value fo money μεταχειρισμένο.

5. Την αποψη σας αν αξιζει αν σκεφτει κανεις την αορα μεταχειρισμένου βενζίνης και να του κουμπώσεις υγραέριο.

6. Το budget ειναι σχετικό και εξαρτάται από το VfM.Ας βάλουμε ένα ταβανι 25κ.

7. Από σχολή: Μάλλον Γερμανο θα με εκοβα. Αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

 

Το ξερω πως η ασκηση είναι δυσκολη και χαοτική, αφού δεν ξέρω τι ακριβώς θέλω! πχ. ΟΚ, το V60 είναι ένα όνειρο, αλλά πολύ πολύ πιο ακριβό από το ταβάνι.

 

Την αποψη σας για τα Octavia 1.6Τdi, και έάν αξιζουν τη φημη vfM.

 

Αυτά. Sorry για το ασύνδετο του πράγματος! 

 

Χμ.... Για Volvo V40 σε κόβω, Λειτουργικό, αξιόπιστο στο χρόνο & όμορφο. Για τσέκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για audi κάτι σε Α4 σε κόβω..Θα μείνεις υπερευχαριστημένος αν και έχει ενα κοψιλο λιμουζινέ...

Volvo εγγυηση και αγιος ο θεος επίσης απλα απο θέμα χώρων δεν γνωρίζω.

Για lpg αξίζει αρκεί  να μην πέσεις σε βλάκα μηχανικό να σου τρυπήσει πολύ τα μπεκ του αερίου , ή να σου βάλει μάπα σύστημα..Ιταλικό έχουμε στο bora και έχει κανει 170000 αλλάζοντας απλά μια φορά την ηλεκτροβαλβίδα η οποία έκανε 12 ευρώ (χωρίς όμως να του μείνει το αμάξι , απλά προληπτικά)...

Ενα φίλτρο θέλει νομίζω αλλαγή καθε 10000 , όποιος γνωρίζει καλύτερα ας με διορθώσει..

Με το καλό και το νέο μέλος!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Το V40 Crosscountry το εχω οδηγησει και ειναι τελειο σαν αμαξι, αλλά υστερεί λιγο στοθεμα χώρου. Εκτός αν απίξει και η εναλλακτική της μπαγαζιέρας για τα ταξίδια. Το κακο ειναι πως μεταχειρισμένα σε diesel ειναι ακόμα πανακριβα - σχεδον σαν καινουργιο.

 

Τζιποειδές γενικά δεν με ενθουσιάζει η ιδέα, το tiguan too big και εκτος budget. Μεχρι το Octavia Scout να παιξω σε SUV.

 

Ο Συνα΄δελφος που ανέφερε Audi με πληγώνει, γιατι ημουν παλιός κατοχος Α3 και απλά ερωτευμενος με αυτό.... αλλά βγαινουμε εκτός buδget φοβάμαι...

 

Ευχαριστω και για τις ευχες!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Το V40 Crosscountry το εχω οδηγησει και ειναι τελειο σαν αμαξι, αλλά υστερεί λιγο στοθεμα χώρου. Εκτός αν απίξει και η εναλλακτική της μπαγαζιέρας για τα ταξίδια. Το κακο ειναι πως μεταχειρισμένα σε diesel ειναι ακόμα πανακριβα - σχεδον σαν καινουργιο.

 

Τζιποειδές γενικά δεν με ενθουσιάζει η ιδέα, το tiguan too big και εκτος budget. Μεχρι το Octavia Scout να παιξω σε SUV.

 

Ο Συνα΄δελφος που ανέφερε Audi με πληγώνει, γιατι ημουν παλιός κατοχος Α3 και απλά ερωτευμενος με αυτό.... αλλά βγαινουμε εκτός buδget φοβάμαι...

 

Ευχαριστω και για τις ευχες!

Η μπαγαζιέρα πραγματικά βολεύει απίστευτα.. Ο κοτσαδόρος ειναι βάζεις βγάζεις , τπτ ιδιαίτερο. Αλλα συμφωνώ για το θέμα να χει το αμάξι χώρο μόνο του

Το audi θα υπάρχει τον απρίλη σε μειωμένη τιμή μου πε ο ξάδερφος ο οποίος είναι πωλητής (Αν χρειαστεί)  .Δες και μου λές

Καλη συνέχεια συνάδερφε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.