Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΦΚΑ: Ανάρτηση ειδοποιητηρίων πληρωμής εισφορών Μη Μισθωτών ασφαλισμένων


Engineer

Recommended Posts

Καλως τα δεχτηκαμε.

Βγήκαν τα ειδοποιητήρια για τον Απρίλιο.

Δεν είναι ερώτηση.

Δεν είναι κάποια τρολλιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Λυτρωση απο την αγωνια της προσμονής.

Εκτονώθηκε το δράμα της αναμονης και τονωθηκε το δράμα της πληρωμής.

Ενα βημα καθε φορα προς ....

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,σε περίπτωση μη εμπρόθεσμης πληρωμής ενός μήνα οι όποιες προσαυξήσεις πότε πληρώνονται;Περνάνε στο ειδοποιητήριο του επόμενου μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να πούμε ότι οι τόκοι αρχίζουν να τρέχουν από την πρώτη ημερα που καθίσταται εκπρόθεσμη η πληρωμή.

 

Οπότε λογικά (και όχι με την λογική του ΕΦΚΑ) οι τόκοι θα πρέπει να εμφανισθούν στο επόμενο ειδοποιητήριο και οι όποιες μελοντικές καταβολές (επειδή δεν ξεχωρίζονται οι μήνες κατά την καταβολή, αφού όλες οι πληρωμές καταβάλλονται κάτω από την ίδια ταυτότητα πληρωμής) θα πηγαίνουν πρώτα να αποπληρώνουν πρώτα ληξιπρόθεσμο κεφάλαιο και τόκους (δεν ξέρω πιο από τα δύο πρώτο) και ότι περισεύει (αν περισεύει) θα αποπληρώνει την όποια εκπρόθεσμη οφειλή.   

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ συνάδελφε.Το ερώτημα αφορούσε εισφορές της κόρης μου(ΟΑΕΕ) .Δεν πληρώθηκαν οι εισφορές Μαρτίου που έληγε στις 12 Μαίου,χθες από ότι είδα αναρτήθηκε ειδοποιητήριο Απριλίου όπου δεν έχουν περαστεί προσαυξήσεις.Προφανώς όπως λες λογική του ΕΦΚΑ.Θα δούμε πως θα εξελιχθεί.

Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου,

γραφεις οτι "δεν εχουν περασθει προσαυξήσεις".

Στο πεδιο, στο ειδοποιητηριο, "ληξιπροθεσμες οφειλες" εμφανίζει κατι?

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν βάζουν ακόμα προσαυξήσεις γενικως, ακόμα κι αν πληρώσεις ένα ποσό μικρότερο από το μηνιάτικο..... Ίσως θα υπολογιστούν στο μέλλον όταν γίνει εκκαθάριση, θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.