Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μεταπτυχιακά για Πολιτικούς Μηχανικούς


Guest Mystic

Recommended Posts

Καλησπερα, ειμαι πολιτικος μηχανικος εμπ και σκεφτομαι για μεταπτυχιακο στην πληροφορικη η και τα οικονομικα.Πιστευετε οτι με ενα μεταπτυχιακο μπορω να ανταγωνιστω σχετικα επι ισοις οροις τους αποφοιτους αυτων των σχολων η πρεπει να κανω δευτερο πτυχιο? ειμαι 4ατο ετος με συμβουλευετε να τελειωσω την σχολη μου ειναι να δωσω πανελληνιες σ αυτα τα 2? ευχαριστω πολυ

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε πρώτη φάση θα έλεγα να διαβάσεις τους κανόνες συμμετοχής, πριν ξεκινήσεις οποιοδήποτε μεταπτυχιακό. Έχεις ποστάρει δεν ξέρω και γω σε πόσα θέματα (επτά, οκτώ ; ).

Link to comment
Share on other sites

ναι συγνωμη για τα πολλα θεματα που το χω ποσταρει απλα για να το δει καποιος το κανα επισης τουλαχιστον το κανα σε θεματα σχετικα με το μεταπτυχιακο ελπιζω να μην βγηκα εκτος θεματος.Γνωριζεις εσυ η καποιος γνκα την απαντηση σ αυτο που πα? θα θελα να ξερα αν με το μεταπτυχιακο αποκτας καποια δικαιωματα πληροφορικης η οικονομικων αντιστοιχα και αν μ αυτα και με back up πτυχιο πολ μηχ εμπ εχω την ευκαιρια να ανταγωνιστω αποφοιτους τετοιων τμηματων στα ισια.

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν αποκτάς ίσα δικαιώματα ή ανταγωνίζεσαι επί ίσοις όροις, σχολές που αναφέρεις (και κάθε σχολή που υπάρχει σε προπτυχιακό επίπεδο). Είναι σαν να ρωτάς αν ένας πληροφορικαριος με μεταπτυχιακό στον δομοστατικό σχεδιασμό (λέμε τώρα), μπορεί να αποκτήσει ίσα δικαιώματα με έναν Πι Μι. 

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ευχαριστω directionless αρα υποθετω αυτοι π κανουν μεταστροφη στα οικονομικα απο πολ μηχ π.χ πρεπει να ναι ελαχιστοι ε; οποτε για καποιον π προτιμαει να ασχοληθει με οικονομικα και πληροφορικη αξιζει να τελειωσει την σχολη την τωρινη δλδ πολ μηχ και να κανει κατατακτηριες η στην χειροτερη μεταπτυχιακο η να παω κατευθειαν για πανελληνιες σε αυτες τις σχολες χωρις να χασω αλλο χρονο με την σχολη πολ μηχ; ειμαι 4ο ετος χρωσταω ακομα μαθηματα δν ξερω πραγματικα.Επισης για εναν μαθηματικο θα ταν πιο ευκολα να εισχωρησει σ αυτους τους κλαδους απο εναν μηχανικο ετσι?

 

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, civilara said:

μάλιστα ευχαριστώ directionless άρα υποθέτω αυτοί π κάνουν μεταστροφή στα οικονομικά από πόλ μήχ π.χ πρέπει να ναι ελάχιστοι ε; οπότε για κάποιον π προτιμάει να ασχοληθεί με οικονομικά και πληροφορική αξίζει να τελειώσει την σχολή την τωρινή δηλαδή πολ μηχ και να κάνει κατατακτήριες η στην χειρότερη μεταπτυχιακό η να πάω κατευθείαν για πανελλήνιες σε αυτές τις σχολές χωρίς να χάσω άλλο χρόνο με την σχολή πόλ μήχ; είμαι 4ο έτος χρωστάω ακόμα μαθήματα δεν ξέρω πραγματικά.Επίσης για έναν μαθηματικό θα ταν πιο εύκολα να εισχωρήσει σ αυτούς τους κλάδους από έναν μηχανικό έτσι;

 

 

 

Edited by civilara
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, civilara said:

μάλιστα ευχαριστώ directionless άρα υποθέτω αυτοί π κάνουν μεταστροφή στα οικονομικά από πόλ μήχ π.χ πρέπει να ναι ελάχιστοι ε; οπότε για κάποιον π προτιμάει να ασχοληθεί με οικονομικά και πληροφορική αξίζει να τελειώσει την σχολή την τωρινή δηλαδή πολ μηχ και να κάνει κατατακτήριες η στην χειρότερη μεταπτυχιακό η να πάω κατευθείαν για πανελλήνιες σε αυτές τις σχολές χωρίς να χάσω άλλο χρόνο με την σχολή πόλ μήχ; είμαι 4ο έτος χρωστάω ακόμα μαθήματα δεν ξέρω πραγματικά.Επίσης για έναν μαθηματικό θα ταν πιο εύκολα να εισχωρήσει σ αυτούς τους κλάδους από έναν μηχανικό έτσι;

 

 

Edited by civilara
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, civilara said:

Καλησπέρα, είμαι πολιτικός μηχανικός εμπ και σκέφτομαι για μεταπτυχιακό στην πληροφορική η και τα οικονομικά.Πιστεύετε οτι με ένα μεταπτυχιακό μπορώ να ανταγωνιστώ σχετικά είι ίσοις όροις τους αποφοίτους αυτών των σχολών η πρέπει να κάνω δεύτερο πτυχίο? είμαι 4ατο έτος με συμβουλεύετε να τελειώσω την σχολή μου η να δώσω πανελλήνιες σ αυτά τα 2? ευχαριστώ πολύ.

 

 

Edited by civilara
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, civilara said:

ναι συγνώμη για τα πολλά θέματα που το έχω ποστάρει απλά για να το δει κάποιος το κανά επίσης τουλάχιστον το κάνα σε θέματα σχετικά με το μεταπτυχιακό ελπίζω να μην βγήκα εκτός θέματος.Γνωρίζεις εσύ η κάποιος γενικά την απάντηση σ αυτό που πα? θα θελα να ήξερα αν με το μεταπτυχιακό αποκτάς κάποια δικαιώματα πληροφορικής η οικονομικών αντίστοιχα και αν μ αυτά και με back up πτυχίο πολ μηχ εμπ έχω την ευκαιρία να ανταγωνιστώ αποφοίτους τέτοιων τμημάτων στα ίσια.

 

 

Edited by civilara
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.