Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αδυναμία υποβολής φακέλου για άδεια δόμησης εκτός σχεδίου λόγω δασικών χαρτών.


Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους

Θέλω να υποβάλλω φάκελο για άδεια δόμησης για κατοικία εκτός σχεδίου.Απαιτειται βεβαίωση δασαρχειου και η πολεοδομία (Μουδανιά συγκεκριμένα) δεν πρωτοκολει καν τον φάκελο χωρίς αυτήν .Υπεβαλλα Ιανουάριο στο δασαρχειο για πράξη χαρακτηρισμού και μετά από ένα μήνα μου απάντησαν ότι ισχύει πλέον η διαδικασία των δασικών χαρτών και ότι πρέπει να περιμένω να κυρωθούν οι χαρτες!(έχει ήδη πάρει παράταση για μέσα Ιουνίου!!) Ακόμα και στην περίπτωση μου που δεν υφίσταται καμια αμφιβολία περί μη δασικής έκτασης δεν μπορούν να δώσουν καμία απάντηση λενε.Πάω για τουλάχιστον 6 μήνες καθυστέρηση και το καλοκαίρι αποτι φαίνεται που θα έπρεπε κανονικα να έχει ξεκινήσει και η ανέγερση...Και ουσιαστικά χωρίς κανενα λόγο..

Κοινώς αποτι καταλαβαίνω δεν μπορεί να εκδοθεί άδεια εκτός σχεδίου πουθενά αυτήν την στιγμή! Έχει κάποιος συνάδελφος αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα ;Μήπως κάποια δασαρχεία το αντίμετωπιζουν διαφορετικά και μπορεί να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει συζητηθει  το θεμα αυτο πριν ενα μηνα περιπου...δυο μηνες

ειχε ειπωθει - τοτε- να δωσουν απο το Δασαρχειο μια "βεβαιωση"   δεν αναφερθηκε το ακριβες   περιεχομενο της,

αλλα δεν ηταν απολυτα "βεβαιοι" για την νομιμοτητα τετοιας βεβαιωσης.

 

δξ αν προβλεπει σχετικα ο 4467

 

ή αν καποιος συναδελφος εχει πιο  ακριβη  πληροφορηση...

 

εδιτ

δες εδω την συζητηση

 

http://www.michanikos.gr/topic/48731-Ανάρτηση-Δασικών-Χαρτών-περιοχών-Καβάλας-Πιερ/?p=902475

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.