Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Κατέρρευσε στο μόλις 56% η εισπραξιμότητα του ΕΦΚΑ


Engineer

Recommended Posts

Είναι απλά τα πράγματα, εάν δε τα βρουν αυτά που περιμένουν θα αυξήσουν και άλλο τις εισφορές για να τα παίρνουν από εμάς τους τυπικούς που τα δίνουμε.

Σωτηρία δεν υπάρχει για το ασφαλιστικό το θέμα είναι πότε θα βρεθεί κάποιος με τα @@@ να πει την αλήθεια στους συνταξιούχους (και κατά προτιμηση πριν μας κλεισουν τελείως)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι περιμένεις από τον Ίκαρο....? Εν τω μεταξύ τα δικά του τα πληρώνει γιατί είναι κότα.  :smile:

 

Εσείς γνωρίζεστε απ΄ ότι φαίνεται.

Εγω εχω την περιέργεια να δω τι γινεται τώρα το κίνημα "δεν πληρώνω"

 

Εννοώ εκτός απ τα προβεβλημένα στελέχη - νυν διορισμένοι. Οι υπόλοιποι πληρώνουν τωρα (νιώθοντας κάποια ντροπή για το παρελθόν τους) ή εξακολουθούν να λένε "δεν πληρώνω" νιώθοντας οργή για αυτούς που εκμταλλεύτηκαν την αφέλειά τους για να βολευτούν;

Link to comment
Share on other sites

Οι πολλοί του "δεν πληρώνω" ούτε καν με τζάμπα γεμιστά στην ταβέρνα "Θεανώ¨" δεν μπορούν να βολευτούν  πλέον........

 

αλλά τώρα μάθαν να  κάνουνε γαργάρα....

του στομαχιού της πείνας την  γουργούρα........   :grin:

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα χάλια όχι μόνο δεν θα βολευτούν όσοι πήραν σειρά για διορισμό αλλά φαίνεται ότι και οι ήδη βολεμένοι θα αρχίσουν να σκούζουν.

 

Στο φινάλε η ζωή είναι ωραία, θα μοιράσουν μόρια σε ΤΕΙ και ΑΕΙ και θα χορτάσουμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τελικά, 

δεν νομίζω ότι ο πρωθυπουργός του ...15μελούς θα αφήσει να γίνουν τέτοια χάλια πράματα........ 

αφού ο άνθρωπος  είχε δηλώσει πεντακάθαρα ......:

 

"..δεν είμαι πρωθυπουργός παντός καιρού..." !!

:mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: 

 

Edited by Anton_civeng
Link to comment
Share on other sites

Εσυ που είσαι πρόβατο κάτσε και κάνε ότι σου λένε τα συριζοτρολ μπεεεεε

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

αφού είσαι απο τους πρώτους που τα πληρώνεις, δίκιο έχει ο συνάδελφος παραπάνω, τα υπόλοιπα που λες είναι για το εφφέ  B)

Link to comment
Share on other sites

ρε προδότη Ίκαρε πας και τα ακουμπάς του Καρανίκα;

κι εγώ σε πίστεψα και ξεκίνησα (προσωρινή) επανάσταση / αναστολή πληρωμών.

Όσοι δεν έχετε να λαμβάνετε από το δημόσιο, δεν κάνετε μία δοκιμαστική διακοπή 1-2 μήνες να δούμε τι θα γίνει;

Έτσι για το γαμώτο. Και βέβαια δεν απευθύνομαι σε όσους πληρώνουν 167.

Αλλά στους άλλους που πληρώνουν 1500 (περίπου 10πλάσια από τα 167. If you catch my drift)

Link to comment
Share on other sites

εκεινοι  που  κινδυνευουν  να  παρουν  οχι  πανω  από 250  ευρω    δεν  είναι  οι  σημερινοι  συνταξιούχοι

αλλα  αυτοι  που  θα  βγουν  μετα  από  15-40  χρονια   .

για  ρωτήστε  καταρχήν  τους  συριζαιους  και  μετα  τα  υπολοιπα  κομματα  αν  εχουν  σχεδιο  για  την  καταρευση  που  ερχεται 

εχουν  θεση  τα  κομματα  ;;;  η  λυση  θα  ηταν  1,5  εκατ  ημιαπασχολουμενοι  να  βρουν  εργασια  κανονικη   ,  δηλαδή  να  γινουν  επενδύσεις  από  ξενα  κεφαλαια  ,  κατι  το  οποιο  δεν  είναι  δυνατον  ,  ειδικα  για  τον  συριζα   αυτό  ερχεται  σε  δευτερη  μοιρα  .

οποιος  σημερινος  εργαζόμενος  θελει  να  παρει  μετα  από  30  χρονια  μια  αξιοπρεπή  συνταξη  γυρω  στα  1300-1400  ευρω  θα  πρεπει  να  στραφει  στο  εξωτερικο  .  

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.